реклама партнерів:
Головна » 2018 » Травень » 26 » До Європи ще один крок: Бескидський залізничний тунель вже працює!

До Європи ще один крок: Бескидський залізничний тунель вже працює!


2018 » Травень » 26
Автор: Майшев
Коментарі: 0
Переглядів: 222
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


Завершено будівництво та введено в експлуатацію Бескидський залізничний тунель. Тунель сприяє екологічно безпечному транспорту та полегшує пасажирські та вантажні перевезення. Будівництво двоколійного тунелю довжиною в 1,8 км підтримав Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) за допомогою кредиту в розмірі 55 млн. євро.

Сьогодні було введено в експлуатація Бескидський тунель – надважливу частину залізничного сполучення між Україною та ЄС. Він є вкрай вагомим елементом для розвитку глибшої інтеграції між Україною та Європейським Союзом.

Будівництво тунелю довжиною у 1,8 км підтримав ЄІБ, надавши кредит у 55 млн. євро. Тунель розташований у Карпатських горах поблизу Бескидів у південно-західній Україні. Він змінює колишній тунель з однією колією, що був єдиною одноколійною ділянкою на лінії іншого двоколійного електрифікованого коридору між Львовом та угорським і словацьким кордонами.

Введення в експлуатацію нового Бескидського тунелю розкриває великий потенціал подвоєння протягом наступних десяти років внутрішнього та міжнародного руху вантажних потягів до 24 млн. тон та 56 потягів в обидва боки. Частка пасажирських перевезень за цей період може сягнути до 40 потягів на день в обидва напрямки. Таке значне збільшення обсягів стало можливим завдяки європейським стандартам якості та високій надійності експлуатації залізниці на українській частині розширеного коридору Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

Цей проект став хорошим прикладом співпраці між ЄІБ та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), які співфінансували це амбітне будівництво залізничного тунелю разом з Україною.

Коментуючи цю подію, Президент України Петро Порошенко наголосив на такому: «Це важливо для України та її економіки. Адже такий проект поліпшує умови нашого експорту до Європи, обсяги і частка якого значно зростають завдяки Угоді про асоціацію. Це – пріоритет для інтеграції транспортної мережі України до європейської транспортної системи. Тунель – це проект, який наближає Україну до Європейського Союзу, а Європейський Союз – до України. Бескидський тунель є символом масштабного оновлення країни та її переходу до раціонального і довготривалого розвитку».

Своєю чергою, Віце-президент ЄІБ Вазіл Гудак привітав Україну та усіх інших учасників проекту, «які зробили свій внесок у спорудження нового Бескидського тунелю, наближаючи Україну до Європейського Союзу». «Ця сучасна частина інфраструктури, – продовжує Гудак, – є вагомим проектом, виконаним у рамках Східного партнерства. Тунель розширює транспортні послуги вздовж стратегічних транспортних коридорів, поліпшує транспортну безпеку та швидкість на благо громадян і пришвидшує та сприяє довготривалому та екологічно безпечному економічному розвитку».

Експертизу проекту було проведено у відповідності до стандартів отриманої підтримки гранту технічної допомоги ЄІБ з Трастового фонду технічної допомоги Східного партнерства.

Виконувач обов’язків голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов звернув увагу на «стратегічну важливість Бескидського тунелю для європейської економіки та для торговельних обмінів між Україною та іншими державами». «Понад 40% транзитного вантажу транспортуватиметься через цей тунель по території України у напрямку Західної та Центральної Європи. Фактично, введення в експлуатацію нового тунелю дозволило нам позбутися завужених ділянок шляху 5-го Критського міжнародного транспортного коридору, який пролягає територіями Італії, Угорщини, Словаччини та України», – сказав Кравцов.

Delegation of the European Union to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

16:00
21-Лют-2019
У Чернігові пройшло віче-реквієм «Героям Слава!»
20 лютого керівники області та міста, учасники Революції Гідності, представники грома
15:50
21-Лют-2019
100-річчя військової установи російського агресора відсвяткували у Ніжині
У стислій і змістовній інформації «Ніжинський військовий комісаріат відзначив 100-річ
15:46
21-Лют-2019
Маленькі перемоги України варті цілого ток-шоу на федеральних каналах РФ
У минулому році український посол в Туреччині помітив неточність в біографії, розміще
15:45
21-Лют-2019
Леонід Яковишин: У Гордона ностальгія за радянським «дурдомом»?
У Гордона ностальгія за радянським «дурдомом»? (Герой України, аграрій, публіцист Лео
15:30
21-Лют-2019
Перша ластівка: три вибухи для окупантів
Три вибухи саморобних вибухових пристроїв в центрі окупованого Донецька зафіксовані в
15:10
21-Лют-2019
Пам’ятаємо, але не пишаємося. 30 років з дня завершення радянської інтервенції в Афганістані
15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. В
15:25
20-Лют-2019
В Чернігові стартували курси «Україна-Норвегія»
В Чернігівському національному технологічному університеті розпочалися курси професій
15:17
20-Лют-2019
Російські кібервійська залишили чергові сліди агресії проти демократії ЄС
В американській ІТ компанії Microsoft заявили про спроби хакерських угруповань, які п
19:52
19-Лют-2019
Названі лауреати Шевченківської премії
Названі лауреати Шевченківської премії, однієї з найпрестижніших премій України.
16:05
19-Лют-2019
СБУ: Росія готувала кровопролиття і зрив виборів в Україні (відео)
Служба безпеки України затримала агента російських спецслужб, який перед цим засвітив
Усі новини