реклама партнерів:
Головна » 2011 » Липень » 2 » До Львова приїхали студенти з Америки та Європи, щоб вивчати українську мову

До Львова приїхали студенти з Америки та Європи, щоб вивчати українську мову


2011 » Липень » 2
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 845
Освіта та навчання

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Нещодавно у Львові розпочався новий навчальний семестр у Школі української мови та культури УКУ.
Протягом кількох тижнів, із 20 червня до 20 серпня, студенти-іноземці навчаються за інтенсивною мовною програмою, що охоплює початковий, середній та вищий рівні вивчення української мови. Повідомила прес-служба УКУ.
Літня програма Школи української мови та культури УКУ – це можливість для іноземних студентів зануритися в мовне, культурне та історичне середовище України, це також чудова нагода здобути гарні знання, і згодом, застосувати вивчене.
«Особливостей нашої школи є багато, – розповідає менеджер програми Наталя Олійник. – Окрім занять на лекціях, студенти вивчають українську культуру, приміряють український стрій з будь-якого регіону України, презентацію яких ми замовляємо у Національному музеї. У Школі УКУ студенти спілкуються з персональним репетитором – «native speaker», які пояснюють матеріал, допомагають з домашнім завданням».
Цього року у Школі української мови та культури УКУ навчаються близько 50 студентів з Америки, Канади, Англії, Німеччини, Австралії, Польщі, Австрії, Польщі, Франції та Нідерландів. Навчання складається з 3 сесій по 3 тижні протягом трьох, шести, або дев’яти тижнів.
Викладачами у Школі української мови та культури УКУ є випускники філологічних факультетів. Специфіка викладання у кожного своя. Олена Сенчак, викладач української мови вищого рівня розповідає: «Я намагаються застосовувати комунікативний підхід при вивченні української мови, адже слова не дають розуміння контексту. Українська мова є досить складною для вивчення – з одного боку нам треба знати граматику, але з іншого розуміти ситуацію».
Викладають в україномовній школі за спеціально розробленою методикою, намагаючись вчити не лише теоретичний матеріал, а шукають цікаві тексти, переглядають теленовини, слухають радіопередачі тощо. В групі займається 5-7 осіб. «Дуже важливо, що після занять студенти займаються з репетиторами, якими є студенти з України – це безпосереднє індивідуальне навчання», – наголошує Олена Сенчак.
Незабаром Школа української мови та культури УКУ планує випустити підручник з вивчення української мови для іноземців. Він буде складатися з трьох частин – теорії, робочого зошита та аудіоматеріалів. «Ми вже розпочали роботу над підручником, – наголошує директор Школи Роман Васьків. – Це буде унікальний посібник в Україні, адже поки ми не маємо хорошої книжки для іноземців із вивчення української мови».
Учасники україномовної школи мають можливість проживати в українських сім’ях і тим збагатити культурне і мовне знання. Спільно з репетиторами-студентами Українського католицького університету студенти-іноземці відвідують культурні та мистецькі заходи, музеї та театри Львова, вчаться українських пісень. На вихідних вони відвідують Карпати, Закарпаття, Кам’янець-Подільський, Київ, навколишні замки та монастирі.
Ендрю Льюіс приїхав до України з Лондона. Коли вперше подорожував з друзями по Європі, то побував у Львові: «Мене зацікавила українська культура, мова. Не я вибрав Україну, Україна вибрала мене», – стверджує він. Ендрю навчається в університеті в Лондоні, вивчає філософію та політологію, чотири роки працював в Британському уряді, у відділі культури медіа та спорту. Тепер британець уже другий рік поспіль приїздить до України, щоб вивчати українську мову та культуру в УКУ: «Навчання тут досить ефективне. Вранці ми маємо заняття, де вчимо граматику, нові слова, різні ситуації, теми, слухаємо музику. По обіді – лекції про культуру, літературу, екскурсії. Також в УКУ я викладаю англійську мову для українських студентів». Ендрю Льюіс розповідає, що у Великобританії небагато людей знають українську, тому знання української він планує застосувати працюючи в урядових структурах.
Австралійка Леся Рудевич має українське коріння. Її родина походить з Тернопільщини. Вона вже другий рік приїздить до Львова, щоб вивчати українську мову. В майбутньому дівчина хоче працювати у поліції в Австралії, і знання другої мови є великою перевагою при прийнятті на роботу. «В Австралії багато жінок ідуть у поліцію, це дуже популярно. Тому програма в УКУ допоможе мені підвищити свої шанси при працевлаштуванні у поліцію».
Леся Рудевич наголошує, що найкраще вивчати українську безпосередньо при спілкуванні, а УКУ дає таку унікальну можливість: «В УКУ та у Львові ми практикуємо розмовну мову, намагаємося зрозуміти контекст, беремо участь у різних подіях».
Стефанія Проців також приїхала до Львова з Австралії. Вона навчається в Університеті у Мельбурні, де вивчає історію, англійську та українську мову: «Літня програма – не просто добра нагода вивчити українську мову та культуру, це також можливість отримати кредити для навчання в Австралії. Програма допомагає зрозуміти культуру і традиції своїх предків. Літо в УКУ – це нагода побачити Україну, зрозуміти різні аспекти життя в Україні, історії. Українська культура є дуже різноманітною, в Австралії ми не маємо таких багатих традицій».

Довідка.
Кожного літа студенти з усієї Північної Америки та Європи приїжджають до культурної столиці України міста Львова, щоб вивчати українську мову та культуру.
До викладацького складу Школи УКУ, для якого рідною є українська мова, входять досвідчені викладачі української мови як іноземної. Ключовий елемент програми – це репетитори (студенти УКУ та студенти інших навчальних закладів м. Львова), котрі живуть, харчуються, спілкуються зі студентами у гуртожитку і завжди готові допомогти учасникам школи.
Програма триває повний день і розроблена для початкового, середнього та вищого рівнів. Окрім формальних занять, учасники мають час для розмовної практики з репетиторами. Для зарахування на курс не вимагається попередній досвід вивчення української мови.
У програмі беруть участь студенти зі Сполучених Штатів Америки, Канади, Європи та України. Проживання у сім'ях збагатить ваше вивчення української культури та мови. Також ми пропонуємо бажаючим поселитися у затишному гуртожитку. Львів належить до історичних міст-спадщини UNESCO і є найбільшим україномовним містом у світі. Вечірні заходи та виїзди за місто включають культурні програми, походи в музеї Львова, поїздки в монастирі, замки та села України.

Джерело: http://www.galinfo.com.ua
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:22
30-Бер-2020
Верховна рада призначила нових керівників МОЗ і Мінфіну
Верховна Рада призначила міністром охорони здоров'я Максима Степанова і міністром фін
17:40
30-Бер-2020
На Донбасі ще стріляють: один загинув, двоє поранених
Один військовослужбовець збройних сил загинув у результаті ворожого обстрілу на Донба
16:21
29-Бер-2020
Міністри охорони здоров'я, фінансів, інфраструктури можуть залишити Кабмін
Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, міністр фінансів Ігор Уманський і міністр інфрас
13:42
29-Бер-2020
Жінка, яка примудрилась заразити коронавірусом кілька сіл на Буковині, попросила пробачення
Перша хвора на коронавірус на Буковині жінка, яка примудрилася заразити десятки жител
09:35
29-Бер-2020
Кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні зросла до 418
Станом на 10:00 29 березня, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабора
12:52
28-Бер-2020
2. Реорганізація армії. Тріумфальна весна 1918-го
Після важких і напружених боїв за Київ, ввечері 8 лютого 1918-го українські війська в
09:33
28-Бер-2020
У "Слузі народу" заявили те, що ризик оголошення дефолту в країні зростає
Народний депутат з "Слуги народу" Єгор Чернєв заявив про те, що ризик оголошення дефо
19:30
27-Бер-2020
Міністрів охорони здоров’я і фінансів можуть скоро звільнити
Міністрів охорони здоров’я Іллю Ємця і фінансів Ігоря Уманського можуть скоро звільни
19:22
27-Бер-2020
1. Забуті перемоги. Тріумфальна весна 1918-го
Підручник історії України 10-го класу авторства В. Власова і С. Кульчицького, виданий
13:39
26-Бер-2020
Лауреати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» за 2020 рік
Цю почесну нагороду засновано у 1998 р. Чернігівським медіа-клубом за сприяння Націон
Усі новини