реклама партнерів:
Головна » До РФ передали митрополита УПЦ (МП), засудженого за виправдання агресії

До РФ передали митрополита УПЦ (МП), засудженого за виправдання агресії


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Під час обміну військовополоненими між Україною та Росією 25 червня українська влада передала до РФ засудженого за виправдання російської агресії митрополита Тульчинської єпархії УПЦ (перебуває в молитовній єдності з Московським патріархатом) Іонафана (Анатолія Єлецьких).
Про це повідомили у відділі зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату.

Священника прийняв у своїй резиденції патріарх РПЦ Кирило, який нагородив Іонафана орденом преподобного Сергія Радонезького І ступеня. Раніше в РПЦ повідомили, що Іонафана звільнили за клопотанням самого Кирила (Гундяєва).
Офіційний представник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов зазначив, що свою згоду на обмін засуджений митрополит дав ще у квітні 2024 року.
«Тобто фактично Єлецьких цим визнав свою роботу на благо країни-агресора. Вони давно знайомі з Гундяєвим, і він на відео це підтверджує, і Гундяєв підтверджує, що особисто займався обміном цінного агента», – написав Ковальов у фейсбуці.
Архієрея Анатолія Єлецьких у серпні 2023 року засудили до п’яти років позбавлення волі, зокрема за статтею про виправдання російської агресії. За версією слідства, Іонафан поширював серед пастви проросійські листівки, розмістив на сайті єпархії статтю, в якій заявляв про верховенство Московського патріархату, та підтримував російське вторгнення в Україну.

Усього суд визнав клірика винним за чотирма статтями: про посягання на територіальну цілісність; про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу; про заперечення збройної агресії Росії проти України та про порушення релігійної рівноправності громадян.
Митрополит Тульчинський та Брацлавський Іонафан став першим чинним очільником єпархії УПЦ, засудженим до реального терміну в Україні.
Іонафан не визнав провини та подав апеляцію. Поки тривав її розгляд, він залишався під домашнім арештом. Повідомлялося, що в цей час у нього стався інсульт. 18 червня, чотири дні тому, апеляційний суд ухвалив вирок громадянину Єлецьких.

27 травня 2022 року у Києві відбувся Помісний собор Української православної церкви Московського патріархату, який вирішив повністю відмовитись від зв’язку з РПЦ. Зі статуту релігійної організації прибрали всі згадки про Російську православну церкву, проте ця незалежність не оформлена юридично. Влада України вважає, що частина священників та ієрархів УПЦ має проросійську позицію, і звинувачує їх в антидержавній діяльності.

Джерело: Радіо Свобода






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:25
14-Вер-2024
Ще 103 воїнів повернулося в Україну з російського полону
82 рядових та сержантів. 21 офіцера. Захисників Київщини, Донеччини, Маріуполя та «Аз
20:55
13-Вер-2024
Обмін полоненими: 49 українців і українок удома
"Ще одне повернення наших людей, на яке ми завжди чекаємо й заради яких працюємо.
20:54
11-Вер-2024
Ентоні Блінкен оголосив про гуманітарну та енергетичну допомогу для України на понад $700 млн
ержавний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва в середу, 11 вересня, ог
20:12
09-Вер-2024
Українська майоліка: традмція і творчість
Вироби з глини належать до найдавніших творінь людства. Полив’яна кераміка відома на
19:18
09-Вер-2024
35 років тому засновано Народний рух України за перебудову
08 – 10 вересня 1989р. — У Києві засновано Народний рух України за перебудову як гром
16:18
08-Вер-2024
Незвичні способи застосування одноразового посуду

Сьогодні одноразовий посуд став невіддільною частиною нашого життя. Він дешевий, д

Усі новини