реклама партнерів:
Головна » Добрий лікар яблуко

Добрий лікар яблуко


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Яблуко — це скринька різноманітних речовин.
Переважна більшість сортів яблук містять вітамін Р, що запобігає гіпертонії, підтримує елас­тичність і нормальне функціонування стінок кровоносних судин. Майже у необхідній нормі в яблуках вітамін С, особливо в таких сортах, як Ренет Кичунова, Кронсельське прозоре, Оранжеве, Толісааре та інших. Люди, які регулярно споживають яблука, в 3—6 разів менше хворіють на запалення верхніх дихальних шляхів. Завдяки наявності в яблуках великої кількості пектинових речовин та органічних кислот, їхнє регу­лярне споживання нормалізує роботу травного апарату людини, запо­бігає надмірній повноті. Досить високий вміст цукрів у яблуках (до 15 і більше процентів) ставить їх у ряд висококалорійних продуктів харчування і водночас — лікувальних засобів.
Римський вчений Пліній Старший ще в III столітті нашої ери пи­сав: «...Рум'янець яблука переходить на щоки людини, яка з'їдає його». В Англії силу плоду закарбовано у приказці: «Спожите яблуко відда­ляє візит лікаря».
У першій польській енциклопедії— «Нові Афіни», що вийшла в се­редині XVIII сторіччя, автор повідомляє рецепт довголіття. Він пише: щоб прожити стільки, скільки біблійний патріарх Мафусаїл, що вмер на 969 році життя, треба харчуватися яблуками і волоськими горіхами.
Доктор Лукас із служби здоров'я Мічманського університету в 1957—1959 роках провів цікаві дослідження з метою встановлення впли­ву яблук на здоров'я людини. До щоденного раціону 500 студентам додавали по 2—3 яблука. Після аналізу встановили: протягом трьох років досліджень 66 процентів викликів, що надходили до служби здоров'я, припадало в основному на два види захворювань — катар верх­ніх дихальних шляхів (50 процентів) і підвищення артеріального тиску (16 процентів). Характерно, що студенти, котрі споживали яблука, втри­чі менше хворіли на катар верхніх дихальних шляхів. Від них одержали в 6 разів менше скарг на підвищення артеріального тиску.
А в чотирьох навчальних закладах Рочестера (США) одержали не менш цікаві результати. Тут із 148 студентів 66 давали по одному яблу­ку щоденно після вечері, решті не давали. По закінченні досліду вияви­лось, що серед тих, хто споживав по яблуку після вечері, не хворіли на катар протягом року 20 процентів, а серед підконтрольної групи — лише 8 процентів. До того ж у студентів, яким давали по яблуку після вечері, менше було інших захворювань.
Пояснення цьому дають дослідники багатьох країн. В Олександ­рійському університеті встановили, наприклад, що в яблуках міститься багато пектину, а він має антибактеріальну властивість: у 1-процентній концентрації пектин через 15 хвилин убиває 90 процентів грам-від'ємних бактерій, а через дві години — майже всі види бактерій.
Люди гідно оцінили яблуню і відвели їй найбільшу площу в саду земної кулі.

Джерело: http://ogorod.net







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини