ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Президент США Дональд Трамп підписав свої перші укази на посту президента, зокрема - щодо системи охорони здоров'я, відомої як "Обамакер".
45-й президент зобов'язав урядовців полегшити економічний тягар цієї медичної реформи.
Також він спрямував до Сенату пропозиції щодо посадовців своєї адміністрації.
Скасування суперечливої реформи "Обамакер", яка передбачає медичне страхування для малозабезпечених, було однією з передвиборчих обіцянок Трампа.
Ця система була запровадження 2010 року і завдяки ній медичним страхуванням зараз охоплені близько 91% американців. До реформи таких було 85%.
Більшість власників нової страховки отримують дотації від держави.
У своїй інавгураційній промові Дональд Трамп пообіцяв ставити Америку "на перше місце" і покласти край зупинці фабрик і розгулу злочинності.
Його команда швидко перебрала контроль над сайтом Білого дому, замінивши програму Барака Обами Трамповою.
У ній - лише шість ключових питань: енергетика, міжнародна політика, робочі місця та економічне зростання, військові питання, правозастосування і торгівельні угоди.
Критики відзначають, що у програмі не йдеться про громадянські права, права ЛГБТ, охорону здоров'я чи зміни клімату.
Одразу ж після вступу на посаду Дональд Трамп також спрямував у Сенат пропозиції щодо призначень у своїй адміністрації.
Раніше стало відомо, що Сенат затвердив кандидатуру Джеймса Меттіса на посту міністра оборони.
Інавгурація 45-го президента супроводжувалася протестами.
Крім того, в суботу у Вашингтоні має пройти Жіночий марш, на якому очікують близько 200 тисяч людей.
На церемонію інавгурації з'їхалися тисячі людей. Проте, як видно з фото 8-річної давнини, під час присяги Барака Обами глядачів було значно більше.
Інавгурацію проігнорували десятки конгресменів, що представляють Демократичну партію США. Кандидат від цієї партії Гілларі Клінтон програла республіканцю Трампу президентські вибори, але на церемонію приїхала.
Трампа обрали 45-м президентом США за підсумками голосування, яке пройшло в листопаді 2016 року. Для багатьох підсумки виборів виявилися несподіванкою.
Ще під час передвиборчої кампанії бізнесмена критикували за неоднозначні висловлювання, які багато хто називав расистськими і сексистськими. Окрім того, Трампу дорікали тим, що він симпатизує Росії і її президенту Володимиру Путіну.
Після офіційної церемонії біля Капітолію 44-й президент США Барак Обама разом із дружиною Мішель залишили Вашингтон на вертольоті. Дональд Трамп махав їм услід рукою.