реклама партнерів:
Головна » Донецький апеляційний адмінсуд розгляне законність нагородження Героєм України Романа Шухевича

Донецький апеляційний адмінсуд розгляне законність нагородження Героєм України Романа Шухевича


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
21 квітня Донецький апеляційний адмінсуд розгляне позов про законність присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України, пише "Остров" з посиланням на адвоката Володимира Оленцевича, який представляє інтереси позивача, мешканця Донецька Анатолія Соловйова.
Суд розгляне скаргу Соловйова на рішення Донецького окружного адмінсуду, який відмовив у розгляді його позовної заяви. За словами адвоката, Соловйов 5 жовтня 2009 року подав позовну заяву в Донецький окружний адмінсуд, в якому просив суд визнати незаконним і скасувати указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Шухевичу звання Героя України.

У своєму позові Соловйов заявляв, що, згідно із законом про державні нагороди Шухевич не може бути нагороджений званням Героя України, оскільки загинув у 1950 році, тобто на момент нагородження не був громадянином України. Проте 29 жовтня 2009 року Донецький окружний адмінсуд відхилив позов Соловйова.

Суд підтвердив, що названий указ Ющенка є "правовим актом індивідуальної дії, оскільки не містить норм права і стосується інтересів однієї, конкретно визначеної в цьому указі особи - Шухевича Романа Осиповича".

Як відомо, указ про присвоєння Шухевичу звання Героя Ющенко видав 12 жовтня 2007 року. А нещодавно Донецький окружний адмінсуд визнав протиправним указ Ющенка про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України на підставі того, що Бандера не є громадянином України.
"Свобода" вимагає забрати "героя" у радянського солдата, який поставив прапор над Рейхстагом
Голова Луганської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Дмитро Снегірьов подав до Донецького окружного апеляційного суду позовну заяву про скасування і визнання недійсним указу президента України від 6 травня 2005 року про надання звання Героя України Олексію Бересту, який 30 квітня 1945-го становив червоний прапор над Рейхстагом. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу організації.
Снегірьов обґрунтовує позов тими ж аргументами, які приводив у своєму позові Володимир Оленцевич у справі нагородження Степана Бандери, сподіваючись, що суд не наважиться застосувати подвійні стандарти з розгляду по суті двох ідентичних справ.
"Хочу заявити, що не маю ніяких претензій або застережень до особи самого Береста, але, оскільки суд створив прецедент, ухваливши відповідне рішення про скасування звання Героя України у Степана Бандери, вважаю, що закон має бути одним для всіх, незважаючи на те, подобається це якійсь частині суспільства чи ні. Закон порушити не можна... Можливо, це змусить владу хоча б напередодні 9 травня, коли масово лунають державні нагороди, задуматися над цією тезою", - йдеться у заяві Снегірьова.
Позивач звертає увагу на той факт, що Берест не був громадянином України, оскільки помер в 1970 році, а "згідно з рішенням колегії суддів Донецького окружного апеляційного суду від 2 квітня 2010 року встановлено, що особи, померлі до 1991 року, не можуть бути громадянами України". Таким чином, президентський указ про надання звання "Героя України" Бересту є протиправним і незаконним актом, який підлягає скасуванню в судовому порядку, резюмує Снегірьов.
Раніше політвиконком "Свободи" заявляв про юридичні наслідки набуття чинності рішення суду про скасування звання "Героя України" у Степана Бандери. "Чи усвідомлює Янукович, що він буде зобов'язаний скасувати всі укази про надання звання "Героя України" нагородженим посмертно особам, які померли до 1991 року?", - говорилося у заяві.
Окрім Береста, згадуються імена інших учасників Великої Вітчизняної війни, а також героїв-чорнобильців і відомих українських історичних діячів, посмертно нагороджених званням "Героя України", але, виходячи з рішення Донецького окружного апеляційного суду, незаконно.
Проте, "Свобода" нагадує, що підстави для позбавлення звання "Героя України" відсутні, оскільки українське законодавство передбачає реєстрацію громадянами України осіб, які померли до 1991 року.
"Згідно зі статтею 8 закону України "Про громадянство України" особа, "хто сам або хоча б один з його батьків, дід або бабуся, рідний (повнорідні і неповнорідні) брат або сестра народилися або постійно проживали на територіях, що входили на момент їх народження або постійного мешкання у склад Української Народної Республіки, західно-української Народної Республіки... реєструються громадянами України", - говориться в заяві.

Джерело: http://newsru.ua







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини