реклама партнерів:
Головна » 2010 » Лютий » 26 » Друга державна: Україна – не Бельгія!

Друга державна: Україна – не Бельгія!


2010 » Лютий » 26
Коментарі: 9 Національна ідея

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Нащо російськомовному переходити на українську? Чому не може бути і російська, і українська – державними? Чому не може бути російськомовна (!) Україна?
Погляньмо на Австрію, Бельгію, Швейцарію тощо. Мовляв, австрійці відчувають себе австрійцями, а не німцями, хоча говорять однією з німцями мовою.
Так давайте будемо договорювати правду до кінця, тикаючи в очі прикладами «європейських» демократій! А то дехто говорить лише до того місця, до якого йому вигідно.
Так, і в Австрії, і в Німеччині мова одна – а країни різні. Так чому ж справді не може бути російськомовна Росія і російськомовна Україна?
Але є одна маленька різниця.
Коли замість Австрії підставляємо Україну, а замість Німеччини Росію – австрійці, корінні жителі Австрії, як говорили своєю німецькою мовою, так і говорять – їх ніхто не онімечував! І загрози їх мові нема і бути не може. А українців – корінних жителів України – русифікували і зрусифікували.
Так хіба це чесно – проводити такі аналогії?
Бельгія? Так, там і французька, і фламандська, і навіть німецька мови – державні.
Але вибачте: франкомовні бельгійці мають свою «історичну Батьківщину», Францію, де французька панує безроздільно і є єдиною держмовою. Тобто мові франкомовних бельгійців, навіть якщо поруч є інші держмови, ніщо не загрожує! Бо ціла велика держава поруч, де ця мова захищена всіма можливими способами. Достатньо сказати, що у Франції, де французька кругом панує, встановлено обов’язкові мінімальні квоти на трансляцію пісень французькою!
Якщо бути чесним, Бельгію можна порівнювати з Україною лише в тому випадку, якби французька мова існувала б лише в Бельгії.
Але хіба це так?
Бельгійські фламандці говорять голландською. Але ж вони мають Голландію, де голландська мова під повним захистом. Бельгійські німці – відчувають за спиною Німеччину. Швейцарія? Те ж саме! Є там, крім франкомовних і німецькомовних, ще і італійці – так у них є Італія.
Тепер хотілося б поставити питання тим, хто хоче бачити Україну на кшталт Бельгії чи Швейцарії.
Чому замовчується цей факт, що у українців, які, на думку декого, мали б жити, «як бельгійці», мирячись з російською як другою держмовою – ніде в світі нема України, де б українська мова була безроздільно пануючою?
Чому підтасовуються факти? Чому порівнюється те, що порівнювати не повинна дозволити хоча б елементарна чесність?
Що російська мова російськомовних жителів України має на що опертися – на сусідню Росію, де ця мова безроздільно пануюча!
А українська мова не має на що опертися!
Це все одно, що у швейцарського франкомовного не було би Франції, і лише у Швейцарії говорили б французькою. Або, наприклад, німецькомовні швейцарці, не маючи під боком Німеччини, патякали би про демократію, рівноправність і про необхідність кожній мові дати статус державної.
Звичайно, можна кожній мові дати статус державної, якщо ці мови є безроздільно пануючі в сусідніх державах.
Якби поруч з Україною була би ще одна Україна – де би все було українське, де би безроздільно панувала українська культура, українська мова – то лише б тоді російськомовні зі Сходу мали би моральне право показувати на Швейцарію і Бельгію, і «нєдоумєвать».
Але такої України поруч нема.
У російськомовних України є Росія. У україномовних, для яких хочуть ввести «другу державну», іншої «материнської» землі – нема. Чому російськомовні, що вимагають «другої державної» – не хочуть розуміти становища корінної нації? Адже вони вимагають розуміння їх справді непростої ситуації – в якості і не росіян, і не українців на землях України...
Я розумію їх непросту людську ситуацію. За великим рахунком – хіба вони винуваті, що їх батьків чи дідів завезли на Україну, або просто зрусифікували?
Якби цього не сталося – то, в першому випадку, вони би сьогодні жили не в Донецьку і не в Херсоні, а в Рязані чи в Норильську, звідки приїхали в Україну їх діди. В другому – вони би сьогодні розмовляли без проблем українською, ця мова була би мовою їх родини.
Ці люди – жертви страшної системи. Власне, як і корінні українці, які сьогодні в Україні все більше починають нагадувати індійців у США. А Львів, Тернопільщина перетворюються на українські «резервації».
Хіба я не розумію їх суто по-людськи?
Погодьтеся: вони народилися на Україні, а в Росії їх не те що ніхто не чекає, вони й самі навряд чи хотіли би там – всупереч нав’язуваній «любові до Росії» – жити!
То куди їм тепер дітися?
Може, почати з того, що і ті, й інші – є ЖЕРТВИ СИСТЕМИ?
І ненависть між ними – закладена системою. І правильний шлях – досягти елементарного взаємопорозуміння ситуації, один одного?
Я розумію, що доля поставила російськомовних в невигідну позицію. І вони мають повне моральне право чекати, що їх по-людськи збагнуть, і не почнуть «бити палкою по голові за кожне неукраїнське слово».
Але ж вони повинні і розуміти, що вони самі, будучи слабкими, одночасно і сильні! Вони фактично мають більшість в парламенті, а тепер ще і свого президента.
І тепер виступають вже з позиції сили по відношенню до корінної нації. Нації, яка дала назву цій країні, гімн і прапор. Нації, яка дала історію і саму ідею держави.
Більше того: саме серед них є і справжні агресори-українофоби. Будучи громадянами України, живучи на її землі – вони горять ненавистю до всього українського, обзивають українців «бандерами», «фашистами»...
І тепер хочуть його знищити. Уготовити українцям долю американських індійців.
В цьому складність – зрозуміти своє становище і не обманутися. Не піддатися на вміло направлену пропаганду, і не повірити в «бандер», «націоналістів», і в комплекс жертви.
Вони – така собі псевдо-«жертва», що великою мірою перебуває в більш вигідній позиції, ніж псевдо-«ґвалтівник».
Вони – така національна меншість, що фактично контролює мовну атмосферу в країні. Київ, наприклад, досі залишається в основному російськомовним, не кажучи про південь і схід країни. Преса на 90% російськомовна, як і телебачення, книговидання, поп-музика тощо.
Так хто «жертва», а хто «гвалтіник»?
Російськомовні хочуть любові, дружби в країні, між людьми. Будь-ласка, простий рецепт: хай виступлять відкрито за справедливість – хай почнуть обурюватися вищенаведеними фактами!
Хай вийдуть на демонстрації, вимагаючи, щоби кількість книг, журналів, мультиків для дітей українською мовою – відповідала процентній кількості етнічних українців в державі! Не 0,2% (мультиків!), а 72%!
Хай вимагають створення для них умов для вивчення української мови, української культури. Хай скажуть, що вони бажають бути українцями в справжньому розумінні цього слова, і не вистачає тільки умов!
Цим вони завоюють повагу і любов українців – які у відповідь зрозуміють їх непросте становище.
Так буде подолано розділ країни – буде створена могутня єдина, заснована на людськості, нація... Українська нація.
Є інший шлях?
Нажаль, у російськомовних і думки не виникає відстоювати справедливість. Нащо їм турбуватися про україномовних українців, якщо у них самих проблем з журналами, мультиками, книгами, телеканалами – нема?
Російська мова як панувала, так і панує на Україні. Ситий голодного не розуміє.
А може я помиляюся – і серед них є різні?

Богдан Орлик, політолог, для УП

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
9 Лев • 12:41, 19-Лют-2011
Господа, Россияне. Вы забыли что московское княжество пошло с Киевской Руси. И все мы русичи(украинцы, россияне) Сама по себе РФ не нация и не государство. не имеет ни своей истории ни земель, ни культуры. Кроме водки и мата. Все прихваченное завоеванное. А русская земля Это Тува, Чечня, Якутия, Бурятия и многие другие. Я говорю украинском и русском. Но для меня как и для народов прибалтики кавказа русский это язык поледней пока не распавшейся до конца империи. язык захватчиков. А для всего цивилизованного мира, язык империи Зла.
avatar
8 Киянин • 20:01, 15-Лют-2011
Українці! Менше звертайте увагу на так званих рУсскозЬІкЬІх гібридів і більше спілкуйтесь українською. І все буде гаразд з українською мовю. Головне не переходьте на російську в Україні. Відстоюйте свою позиції. З часом так звані гУсскоязЬІкЬІе, а наспраді кацапчики завезені з Росії в Україну самі перейдуть на українську, тому що зрозуміють що вони тут не бажані зі своїм гУсским язЬІгом. А ті що пишуть "мЬІ здесь радились", Дуже добре що ви тут народились, будьте українцями і не озирайтесь на Росію. Якщо вже так сильно тягне на історичну батьківщину, БИЛЕТ ЧЕМОДАН ВОКЗАЛ РОССИЯ!
avatar
7 kiiv • 23:39, 28-Лют-2010
pidtrimuu avtora, druga derzavna e zagrozou ukraiinskiy nacii. ta ne dumau ,sho ce turbue rosiyskomovnih. yak buti? moze nam podiliti kraiinu na dvi? divitsya na nash parlament,vid nih vze davno nihto nichogo ne chekae.prezident buv niyakiy,a vid novogo robitsya strashno. v ukraiini duze bagato roboti, ale nichogo ne robitsya. pidesh na robotu, tam take platyat,ta ya ce v inshiy kraini za 3-5 dniv zaroblyau. cini v ukraiini mayze evropeyski ,a zarpobitna platnnya-yak v africi. de divaetsya riznicya? ide derzavi,yaka narodu nichogo ne moze dati tomu,. sho golova ii ne pracue i ne moze pracuvati. nash parlament vibiravsya i zahodom i shodom i tam nikoli ne bude zgodi sho do derzavnih interesiv.
avatar
6 Роман • 21:50, 27-Лют-2010
Правильно. Украина не Бельгия. Она много хуже. Во всех вопросах, том числе языковом.
avatar
5 Жмен • 10:20, 27-Лют-2010
djclub ты головой вдарився?) Коли стояв Київ на місці Кремля ріс ліс и ходили ведмеді.
Як може бути в країні 2 державні мови? це мовна проституція. За які блага від Росії маемо втулювати російку - 2 державною?
хто вас ущимляє? вам забороняюсь говорить по російському?
avatar
4 djclub • 23:57, 26-Лют-2010
Да Украина никогда государством и не была!Да и сейчас запад живет за счет востока!Так что вторым гос-венным по-любому должен стать русский!
avatar
3 rom • 23:57, 26-Лют-2010
Почему автор говорит за всю Украину?
Я Украинец!
Но родным языком для меня и миллионов других людей, был и Будет РУССКИЙ!
Нужно иметь несколько государственных языков, тогда не будут ущемляться права жителей страны.
avatar
2 Нина • 23:14, 26-Лют-2010
Мы здесь родились и первое слово сказали на русском. Мыслим тоже на родном языке - с чего бы нам переучиваться - в угоду русофобам? Дудки!
avatar
1 ОЛЕГ • 22:53, 26-Лют-2010
Підтримую!
avatar

Останні новини

11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
Усі новини