реклама партнерів:
Головна » 2021 » Вересень » 26 » ЄБРР та ЄС підтримують українських «кліматичних інноваторів»

ЄБРР та ЄС підтримують українських «кліматичних інноваторів»


2021 » Вересень » 26
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) надають нові гранти інноваційним українським компаніям, які використовують новітні підходи та технології для підвищення кліматичної сталості. 

Шість компаній з України отримали Кліматичні Інноваційні Ваучери на суму майже у 240 000 євро на церемонії нагородження за участі Комісара ЄС з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкявічуса, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського та заступниці голови Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Ірини Кравченко. Ці кошти покривають 75% витрат (до €50000) на інноваційні рішення та технології, які розвивають та впроваджують компанії переможці для протистояння змінам клімату.

«Бізнес-інновації та чисті технології є ключовими для реалізації Європейським Союзом Green Deal. Пом'якшення наслідків зміни клімату та екологічні інновації лежать в основі нашої політики, зокрема, коли мова йде про співпрацю з партнерами. Надзвичайно обнадійливо бачити, як новатори з України, однієї з наших найближчих країн-партнерів, сприяють цим зусиллям. Євросоюз щасливий допомагати їм у цьому», зазначив Єврокомісар Сінкевичюс.

Серед підтриманих інновацій є сільськогосподарські безпілотники, сталі житлові комплекси, панелі із переробленого пластику для інтер’єрів та інше.

Заступник Голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко сказала: «Я вражена готовністю переможців вирішувати нагальні проблеми кліматичних змін за допомогою чистих технологій. Інвестування в інновації прискорює розвиток проривних чистих технологій, що мають великий вплив, а отже ЄБРР радий підтримати нові успішні українські компанії в рамках нашої Програми Кліматичних Інноваційних Ваучерів».

Переможцями Кліматичних Інноваційних Ваучерів стали компанія, що виготовляють пластикові панелі із відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія з управління водними ресурсами «Віва Вікторія» та «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями. 

«Зе Гуд Пластик Компані» розширює виробництво високоякісних пластикових панелей із вторинної сировини для інтер’єрів, виробництва меблів тощо, таким чином скорочуючи вплив на довкілля.

Архітектурна студія «Екодар» використовує технологію «цифрових близнюків» для втілення своїх проєктів енергоефективних та дружніх до довкілля будівель по всьому світі.

Провідний український виробник дріжджів компанія «Ензим» збільшує ефективність своєї біогазової станції та зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів.

Компанія «Домініон» розробила мобільний завод на базі вантажного причепа для виготовлення полімерних труб великого діаметру безпосередньо на будівельних майданчиках. Це дозволяє уникнути транспортування труб з місця виготовлення на місце монтажу, а отже зменшити шкідливі викиди в атмосферу.

«Віва Вікторія» розробляє системи клімат-контролю для теплиць, що інтегрують вентиляцію, обігрів, полив, регулювання освітлення та внесення добрив тощо та забезпечують також дистанційне управління.

«Лабораторія перспективних ракетних двигунів» завершує розробку безпілотного літака для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.

«Український Уряд не стоїть осторонь кліматичних викликів й активно підтримує інновації та «зелену» трансформацію української економіки. Я сподіваюся, що наступні роки всі наші інвестиції будуть виключно «зелені». Я впевнений, що буде просто неможливо залучити інвестиції у бізнеси, які не змінюються відповідно до кліматичних цілей», - зазначив міністр Роман Абрамовський.

Програма Кліматичні Інноваційні Ваучери реалізується в рамках ініціативи ЄБРР «Центр фінансування та передачі технологій у сфері кліматичних змін» (FINTECC), яку ЄС підтримує через свою ініціативу EU4Climate.

Перші кошти за цією програмою були видані у 2017 р. в Україні. Станом на сьогодні вже 26 українських компаній отримали гранти на загальну суму майже €1 млн.

В Україні ця програма реалізується консорціумом під керівництвом greencubator, за участі консалтингової компанії CIVITTA.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
15:00
21-Жов-2021
Декларування, корупція та «схеми»: як працювали та як працюватимуть контролюючі фінансові відомства в Україні
В інтерв'ю LB.ua керівник Державної податкової служби (ДПС) України Євген Олейніко
09:55
20-Жов-2021
Відверта провокація та цинічна тактика: Росія заблокувала роботу ОБСЄ перед можливою зустріччю в Нормандському форматі
13 жовтня в українській делегації Тристоронньої контактної групи повідомили про затри
09:02
20-Жов-2021
Чи необхідні антибіотики при лікуванні COVID-19?
Лише за добу 11 жовтня в Україні зафіксовано 11,9 тис. нових підтверджених випадків к
08:52
20-Жов-2021
Е-лікарняний. Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи
Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та ш
08:43
20-Жов-2021
В Україні офіційно підтвердили випадок поліомієліту в маленької дитини
В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу, який був зафіксований у 1,5 рі
08:32
20-Жов-2021
Гетьманська столиця відкриває молоді таланти
Гетьманська столиця Батурин – місце сили доби Гетьманщини, резиденція гетьманів Дем’я
20:44
19-Жов-2021
Чи необхідно робити комп’ютерну томографію при підозрі на Covid-19?
З таким питанням часто звертаються ті, хто занедужав, мають підозру на коронавірусну
Усі новини