реклама партнерів:
Головна » 2010 » Січень » 24 » Екологічна інспекція в Чернігові бореться з порушниками законодавства про благоустрій

Екологічна інспекція в Чернігові бореться з порушниками законодавства про благоустрій


2010 » Січень » 24
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 938
Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
З грудня минулого року у Чернігові розпочала роботу екологічна інспекція. Начальник нової служби Володимир Грабовець розповів про перші результати та плани на подальшу діяльність.
За його словами, ідея створення такого підрозділу не нова, в багатьох містах України подібні підрозділи вже працюють. Вони мають схожі назви та майже ідентичні повноваження, адже утворені відповідно до статті 40 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", де йдеться про самоврядний контроль у сфері благоустрою.
Інспектори, яких у штаті п'ять чоловік, мають відповідні посвідчення. Рішенням виконкому від 3 грудня минулого року співробітникам інспекції надано повноваження на складання щодо порушників протоколів.
Проте, як зазначив В.Грабовець, концепція діяльності екологічної інспекції ґрунтується на тому, що переважна частина мешканців міста є добропорядними й законослухняними громадянами. Тож деякий час інспектори працювали, лише попереджуючи чернігівців про наслідки недотримання чинного законодавства та місцевих правил благоустрою. "Більшість людей ставляться з порозумінням, адекватно реагують та не заперечують проти загальнообов'язкових правил, зокрема, що стосується прибирання прилеглих територій, встановлення урн для сміття і таке інше," – коментує начальник інспекції.
Якщо ж хтось свідомо продовжує порушувати благоустрій міста, то на нього накладається стягнення. Тільки за період з 7 до 31 грудня інспектори склали 65 протоколів та передали їх на розгляд адміністративним комісіям районних у місті рад. По 28 протоколах накладено стягнення на загальну суму 1522 грн., решті порушників винесене попередження.
Найбільш розповсюдженими порушеннями в обласному центрі є заїзд автовласників на зелені зони та паркування у невстановлених місцях, розкопки землі без відповідного дозволу, складування будматеріалів на зеленій зоні прилеглої території (біля приватних будинків), улаштування стихійних сміттєзвалищ, відсутність договорів на вивезення твердих побутових відходів, відсутність урн біля магазинів, взимку – неналежне прибирання снігу та льоду, наявність бурульок на дахах.
До речі, список порушників-підприємців подається міському голові, щоб цей фактор був врахований при вирішенні питань продовження термінів оренди майна чи земельних ділянок, надання відповідних дозволів.
Крім того, планується після розгляду матеріалів на засіданнях адмінкомісій оприлюднювати списки порушників у друкованих засобах масової інформації.
Володимир Миколайович висловлює подяку головам адмінкомісій Деснянської та Новозаводської районних у місті рад, відповідно, А.Веселому та В.Даньку, за розуміння та плідну співпрацю в питаннях благоустрою.
Особливу увагу екологічна інспекція звертає на запобігання таким досить поширеним порушенням, як розклеювання оголошень та іншої друкованої продукції у невстановлених місцях окремими громадянами, громадськими організаціями та політичними партіями. "Ми провели відповідну роботу із лідерами політичних партій, і вже перший тур виборів Президента показав, що значно менше друкованої агітації розклеювались у невстановлених місцях," – ділиться В.Грабовець. Він повідомив, що кілька порушників було затримано, на них складено адмінпротоколи, після розгляду на комісії направиться позов до суду для відшкодування збитків, завданих міському господарству.
Таке начебто дрібне порушення насправді комунальникам обходиться недешево: виїзд бригади для прибирання й утилізації агіток коштує місту майже 450 грн. Керівник екологічної інспекції вважає, що у Чернігові достатньо місць, відведених для розміщення оголошень.
Володимир Грабовець сподівається на підтримку громадськості в питаннях поліпшення благоустрою міста.
Екологічна інспекція підпорядкована управлінню житлово-комунального господарства міської ради та знаходиться за адресою: проспект Перемоги, 63.

Джерело: Відділ зв'язків з громадськістю міської ради
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

22:51
03-Сер-2020
Форум «Сіверська брама» на Чернігівщині
Три дні наприкінці липня – неймовірно цікавих і насичених крутою програмою – тривав у
22:00
03-Сер-2020
Анонс. Презентація збірника наукових праць «Чернігівські старожитності»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пр
20:10
02-Сер-2020
«Чорнобиль» додав до нагород ще премію BAFTA за найкращий мінісеріал
Британсько-американський серіал "Чорнобиль" виробництва телеканалу HBO і телемережі S
15:52
01-Сер-2020
Чернігів. Національна пам’ять: чому це важливо?
У чому полягає відмінність між історією та національною пам’яттю, виховання громадяни
20:27
30-Лип-2020
Україна на Донбасі втратила трьох відданих патріотів та мужніх захисників
Командування об’єднаних сил із сумом повідомляє, що з початку тижня ми втратили трьох
17:41
29-Лип-2020
Заява Представництва Європейського Союзу щодо нещодавніх подій на Кримському півострові
Тривалі зусилля Російської Федерації з підриву суверенітету і територіальної ціліснос
19:04
27-Лип-2020
День хрещення Київської Русі-України в контексті війни з російським імперіалізмом
28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Україна відзнача
14:09
27-Лип-2020
Європейський Союз надає допомогу постраждалим від повеней в Україні
У відповідь на найбільші за останні 50 років повені, що вразили західні регіони Украї
13:29
27-Лип-2020
Вишукана іронія Фолькера Маасена
Чернігів продовжує дивувати і вражати своїми чудовими книжками. От нещодавно у видавн
09:36
26-Лип-2020
У Севастополі стрімко міліє водосховище, російська окупаційна влада шукає воду
У Севастополі стрімко міліє Чорноріченське водосховище. Про це повідомляє кореспонден
Усі новини