реклама партнерів:
Головна » Економічні реформи в Україні: міфи і реальність

Економічні реформи в Україні: міфи і реальність


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Політики й експерти з України, Польщі, Білорусі й Німеччини обговорювали у Києві шляхи виходу з кризи для України.
Форум фахівців організував німецький Фонд Фрідріха Науманна за Свободу, близьким до Вільної демократичної партії Німеччини, яка сповідує політичну філософію лібералізму.
Учасники економічних зборів намагались знайти відповідь на питання, які реформи наразі потрібні Україні, і яким чином вони мають здійснюватись з огляду на політичні, соціальні і, власне, економічні умови, що склались нині у країні. Сергій Соболєв, парламентарій, й глава опозиційного уряду України не сподівається на реформи від сьогоднішнього офіційного керівництва країни: «Такого шансу, як є у них, не було за всі роки незалежності України: щоб і президент, і парламентська більшість, і уряд були сконцентровані в одних руках. Нажаль, ця концентрація відбувається для того, щоб тиснути на опозицію, а не для того, щоб проводити швидкі і необхідні реформи в державі», - наголосив Соболєв і додав, що запроваджувана модель збільшення будь-якою ціною доходів бюджету, надмірні видатки та роздуті програми є шляхом знищення економіки і бізнесу в державі.

Білорусь вчиться з досвіду сусідів
Втім, керівник Науково-дослідного центру Мізеса з Мінська Ярослав Романчук переконаний, що за умов коли навіть Білорусь має шанс успішно здійснити економічні реформи, в Україні на це бракує тільки політичної волі:
«У Білорусі успішні реформи є більш вірогідними, ніж в інших країнах постсоціалістичного блоку», - вважає Романчук. Як вказує експерт, Білорусь може використовувати негативний досвід інших. Реформи можна зробити тоді, коли буде сильна політична воля. У Білорусі, сказав Романчук, на відміну від України, поняття «лібералізм», «капіталізм», «ринкові реформи» не закладені, тому що Лукашенко ніколи не діє під прапором лібералізму»

Економічна дисципліна
Перманентно обговорюючи внутрішні політичні важелі у здійсненні економічних реформ в Україні, учасники конференції не оминули увагою й вплив на сьогоднішню ситуацію глобальної економічної кризи.
Доповідач з Польщі, колишній віце-прем’єр-міністр країни Лєшек Бальцерович, який шокував свою батьківщину економічними реформами на початку 90-х, наголосив, що кризу в Україні поглибили внутрішні чинники: відсутність дисципліни щодо бюджетних витрат і кредитний бум : «Світова криза впливає на країни в залежності від їх економічної ситуації. Чому так?
Тому що в Україні дуже швидкими темпами зростали бюджетні витрати, занадто швидко зростали кредити. Відбувся бум А потім була рецесія». За словами Бальцеровича, головний висновок - необхідність дотримання дисципліни у бюджетній та монетарній політиці. Інакше ж наступає рецесія і крах.

Вільна торгівля з ЄС – шанс, який не варто втрачати
На переконання польського економіста, ліберальними рушійними силами реформ є зменшення державного апарату, зниження соціальних витрат і розбудова громадянського суспільства. Між тим, на важливість ролі саме стороннього впливу звернув увагу керівник Державного агентства України з інвестицій та інновацій Гаральд Меєр: «Я вбачаю реальну загрозу того, що Україна регресуватиме. Але я бачу шанс у переговорах з Європейським союзом про поглиблену угоду щодо вільної торгівлі. Тільки за її наявності в Україні можуть посилитись ринкові складові, зокрема в економічному секторі», - висловив переконання німецький експерт.

Автор: Олена Грищук
Редактор: Дмитро Каневський
Джерело: http://www.dw-world.de, "Німецька хвиля"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини