реклама партнерів:
Головна » Експерт пояснив, що загрожує Україні через дії окупантів на Запорізькій АЕС

Експерт пояснив, що загрожує Україні через дії окупантів на Запорізькій АЕС


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Ядерний апокаліпсис чи повне забруднення Дніпра через вибух на Запорізькій АЕС - малоймовірний, а витік радіації, який буде небезпечним, як мінімум, для мешканців усієї Запорізької області - цілком реальна загроза. Таку думку висловив колишній співробітник Чорнобильської АЕС, фізик-ядерник Олександр Купний, передає Gorsovet з посиланням на видання Страна.

Загрозу катастрофи на ЗАЕС, про яку зараз багато говорять, я обговорював би у двох площинах. Перша - це ядерний апокаліпсис, із вибухом реактора, радіаційним забрудненням великих територій України та Європи, тобто "випалена земля", якою зараз лякають увесь світ. У ці ж страшилки - зараження Дніпра та "мертве" Чорне море, яким навіть судна ходити не зможуть.

Другий - витік радіації із забрудненням певних територій Запорізької області й надалі, "куди вітер подує" , - розповідає експерт.

За його даними, перший сценарій - ядерна катастрофа та "випалена земля" - міг би бути реальним у разі вибуху реактора ЗАЕС чи басейну витримки.

Але про нього я навіть говорити не хочу, бо це просто нереально. І реактор, і басейн витримки перебувають у гермооболонці, якої не було на Чорнобильській АЕС, що й уможливило вибух. Гермооболонка, якщо говорити по-простому, це спеціальний бетонний ковпак, яким накриті всі ключові системи атомної станції, зокрема реактор, басейн витримки. Що він собою являє? Від нульової позначки через купол радіально йдуть напнуті металеві троси. Все це залито бетоном завтовшки щонайменше в метр.

Ця оболонка здатна витримати не один ракетний удар, і я навіть не можу уявити, якої сили має бути вибух, щоб її пошкодити ззовні. І тим більше, що потрібно зробити, щоби пошкодити її зсередини, - розповідає фізик-ядерник Олександр Купний.

Він додав, що на ЧАЕС бетонна заливка була лише у нижній частині реактора, а зверху все це прикрили шатром із бетонних блоків, які під час вибуху просто розлетілися. Якби тоді у Чорнобилі була гермооболонка, не було б таких страшних наслідків.

Є ще одна відмінність на Запорізькій АЕС від Чорнобиля - реактор ВВР не містить графітового стрижня. Це просто "каструля", в якій знаходяться ТВЕЛи. Вийми їх - і залишиться звичайна ємність із водою. До речі, два блоки на ЗАЕС вивели до холодного резерву, тобто ядерну реакцію там зупинено. Вважаю, що так треба було вчинити з усіма блоками до повної деокупації Запорізької АЕС. Якби це зробили навесні, вже практично зійшов би нанівець ризик викиду "коротких" радіонуклідів, який у Чорнобилі в рази збільшив радіаційний фон у перші дні та тижні після аварії, але вже до кінця літа скоротилися у геометричній прогресії, - каже експерт.

За його думкою, другий сценарій (із витоком радіації) - більш реальний.

Що має статися, щоб його запустити? Приміром, поштовхом може послужити вибух в азотно-кисневій станції (вона вже отримала пошкодження, за заявою "Енергоатому", - Ред.), трубопроводів та ін. на спецочищення. Якщо його пошкодити, може бути витік радіоактивної води, зокрема, в Дніпро. Всі ці події можуть спровокувати підвищення радіаційного фонду - дуже серйозне для персоналу, серйозне для жителів Енергодару. Подальше поширення та ступінь небезпеки - залежно від того, куди вітер подує. У зоні ризику - як мінімум, вся Запорізька область.

Плюс - Дніпро у районі Запоріжжя і далі до Каховського водосховища. Але глобальне зараження Дніпра малоймовірне. Якщо тільки в річку не зіллють рідкі радіоактивні відходи. Бочки знімаються в землі, вони під міцною оболонкою, тому для того, щоб все це потрапило до Дніпра, мало випадкового влучення - потрібна спланована диверсія, - каже Купний.

Нагадаємо, за даними Енергоатому, окупанти заявили про готовність підірвати заміновану ЗАЕС. Також ворожі "прильоти" серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС.

Джерело: gorsovet






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:45
25-Лип-2024
Історія Ірини з Бучі
Ірина — мати дівчинки-підлітка, та любляча дружина, проживала своє найкраще життя з р
19:49
24-Лип-2024
Суд апеляційної інстанції підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів стародавній»
23 липня Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення чергову апел
21:33
23-Лип-2024
МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА
Сьогодні, 23 липня, на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурн
21:17
22-Лип-2024
У Євпаторії окупаційна влада почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного знищення храму Пр
07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

Усі новини