реклама партнерів:
Головна » Експерт пояснив, що загрожує Україні через дії окупантів на Запорізькій АЕС

Експерт пояснив, що загрожує Україні через дії окупантів на Запорізькій АЕС


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Ядерний апокаліпсис чи повне забруднення Дніпра через вибух на Запорізькій АЕС - малоймовірний, а витік радіації, який буде небезпечним, як мінімум, для мешканців усієї Запорізької області - цілком реальна загроза. Таку думку висловив колишній співробітник Чорнобильської АЕС, фізик-ядерник Олександр Купний, передає Gorsovet з посиланням на видання Страна.

Загрозу катастрофи на ЗАЕС, про яку зараз багато говорять, я обговорював би у двох площинах. Перша - це ядерний апокаліпсис, із вибухом реактора, радіаційним забрудненням великих територій України та Європи, тобто "випалена земля", якою зараз лякають увесь світ. У ці ж страшилки - зараження Дніпра та "мертве" Чорне море, яким навіть судна ходити не зможуть.

Другий - витік радіації із забрудненням певних територій Запорізької області й надалі, "куди вітер подує" , - розповідає експерт.

За його даними, перший сценарій - ядерна катастрофа та "випалена земля" - міг би бути реальним у разі вибуху реактора ЗАЕС чи басейну витримки.

Але про нього я навіть говорити не хочу, бо це просто нереально. І реактор, і басейн витримки перебувають у гермооболонці, якої не було на Чорнобильській АЕС, що й уможливило вибух. Гермооболонка, якщо говорити по-простому, це спеціальний бетонний ковпак, яким накриті всі ключові системи атомної станції, зокрема реактор, басейн витримки. Що він собою являє? Від нульової позначки через купол радіально йдуть напнуті металеві троси. Все це залито бетоном завтовшки щонайменше в метр.

Ця оболонка здатна витримати не один ракетний удар, і я навіть не можу уявити, якої сили має бути вибух, щоб її пошкодити ззовні. І тим більше, що потрібно зробити, щоби пошкодити її зсередини, - розповідає фізик-ядерник Олександр Купний.

Він додав, що на ЧАЕС бетонна заливка була лише у нижній частині реактора, а зверху все це прикрили шатром із бетонних блоків, які під час вибуху просто розлетілися. Якби тоді у Чорнобилі була гермооболонка, не було б таких страшних наслідків.

Є ще одна відмінність на Запорізькій АЕС від Чорнобиля - реактор ВВР не містить графітового стрижня. Це просто "каструля", в якій знаходяться ТВЕЛи. Вийми їх - і залишиться звичайна ємність із водою. До речі, два блоки на ЗАЕС вивели до холодного резерву, тобто ядерну реакцію там зупинено. Вважаю, що так треба було вчинити з усіма блоками до повної деокупації Запорізької АЕС. Якби це зробили навесні, вже практично зійшов би нанівець ризик викиду "коротких" радіонуклідів, який у Чорнобилі в рази збільшив радіаційний фон у перші дні та тижні після аварії, але вже до кінця літа скоротилися у геометричній прогресії, - каже експерт.

За його думкою, другий сценарій (із витоком радіації) - більш реальний.

Що має статися, щоб його запустити? Приміром, поштовхом може послужити вибух в азотно-кисневій станції (вона вже отримала пошкодження, за заявою "Енергоатому", - Ред.), трубопроводів та ін. на спецочищення. Якщо його пошкодити, може бути витік радіоактивної води, зокрема, в Дніпро. Всі ці події можуть спровокувати підвищення радіаційного фонду - дуже серйозне для персоналу, серйозне для жителів Енергодару. Подальше поширення та ступінь небезпеки - залежно від того, куди вітер подує. У зоні ризику - як мінімум, вся Запорізька область.

Плюс - Дніпро у районі Запоріжжя і далі до Каховського водосховища. Але глобальне зараження Дніпра малоймовірне. Якщо тільки в річку не зіллють рідкі радіоактивні відходи. Бочки знімаються в землі, вони під міцною оболонкою, тому для того, щоб все це потрапило до Дніпра, мало випадкового влучення - потрібна спланована диверсія, - каже Купний.

Нагадаємо, за даними Енергоатому, окупанти заявили про готовність підірвати заміновану ЗАЕС. Також ворожі "прильоти" серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС.

Джерело: gorsovet
QR-код посилання на сторінку
Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:32
27-Лют-2024
Закарпаття. Священнослужителів Української православної церкви московського патріархату підозрюють у діяльності на користь росії
Двох священнослужителів Української православної церкви московського патріархату обґр
17:35
27-Лют-2024
У травні 2024 року спливають пʼять років президентства Зеленського. Кажуть, що він утратить легітимність. Це правда?
У травні 2024 року буде пʼять років з моменту, як Володимир Зеленський став президент
20:02
26-Лют-2024
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО, усунувши останню переш
20:22
25-Лют-2024
Аліна Акуленко. Новела. Усе піде за водою
—І нехай усі біди підуть за водою.
Варя стояла бліда, зажурена. Не вірила в те
19:19
25-Лют-2024
УПЦ відмовила захисникам України і капеланам в богослужінні біля православних святинь Лаври
Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, до Національного
20:31
24-Лют-2024
22-річний француз Андреас Галоцці став на захист України і загинув на полі бою Героєм
Француз Андреас Галоцці – йому було усього 22 роки. Він міг, як і інші, заплющити очі
21:53
23-Лют-2024
Останній політ російського радіолокаційного літака А-50. Фото
Мінус А-50У ― ГУР та Повітряні Сили збили черговий літак рф
У результаті спіль
20:04
22-Лют-2024
Придністровські сепаратисти будуть просити росію про анексію Придністров’я
Російський терористичний режим планує ще одну “перемогу”, на цей раз за рахунок Молдо
20:42
21-Лют-2024
У Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всього Небесного Воїнства
20 лютого в Чернігові громадськість провела меморіальні заходи вшанування пам’яті Гер
20:11
20-Лют-2024
Невідома Чернігівщина. Про забутий маєток Долинських у селі Пекарів та його господарів
Ще у недалекому 2017 році селищний голова Сосниці Андрій Портний (коли його обрали го
Усі новини