Експерти критикують ліквідацію комісії зі вступу України до НАТО
Обидва ліквідовані Віктором Януковичем органи були створені 2006 року для розвитку співпраці з НАТО. Хоча Янукович вважає, що «питання вступу країни в НАТО не стоїть на порядку денному», він не заперечував проти збереження нинішнього рівня співпраці з Альянсом. Кандидат політичних наук Олександр Палій назвав ліквідаційні укази Януковича такими, що суперечать думці переважної більшості експертів про інтеграцію в НАТО як єдиного способу забезпечення безпеки на тривалу перспективу.
Демонстрація незалежності щодо США
Палій також не виключив, що Янукович не випадково зліквідував українські органи підготовки до вступу в НАТО перед своїм візитом до Вашингтону в середині квітня: «Те, що Янукович демонструє власну незалежність щодо Сполучених Штатів – це добре. Але було би ще краще, аби він демонстрував таку ж суверенність, а не сервільність, щодо Москви та російських інтересів». Палій висловив упевненість, що з плином часу розуміння безальтернативності вступу України до НАТО стане зрозумілим для влади та суспільства.
Напередодні підписання Януковичем «ліквідаційних» указів екс-заступник держсекретаря США Строуб Телботт під час свого візиту до Києва назвав помилковою позаблокову стратегію нового уряду та назвав НАТО не військовим блоком, а «механізмом співпраці багатьох країн».
Автор: Олександр Савицький
Редактор: Христина Ніколайчук
Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5434189,00.html]"Німецька хвиля"[/url]