реклама партнерів:
Головна » ЄС надає додаткову допомогу децентралізації, боротьбі проти корупції

ЄС надає додаткову допомогу децентралізації, боротьбі проти корупції


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Під час 21-го саміту між ЄС та Україною Європейський Комісар з Європейської політики сусідства та перемовин про розширення Йоганнес Ган підписав з українським урядом чотири програми на загальну суму у 109 мільйонів євро. Гроші буде виділено зі щорічного пакету підтримки Україні від Єврокомісії за 2019 рік. Новий пакет підтримки ЄС буде спрямований на децентралізацію, боротьбу проти корупції, підтримку громадянського суспільства та технічну співпрацю зі сприяння ключовим реформам і впровадження Угоди про асоціацію та глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Під час саміту Ган сказав таке: «Наша нова підтримка допоможе Україні втілити ключові реформи, що матимуть відчутний вплив на життя людей та покращить відносини з ЄС. Протягом цих років Україна здійснила поступ у цілій низці складних реформ. Важливо, щоб зараз в них не було відкату назад, зокрема у питаннях боротьби проти корупції, та в питаннях децентралізації. Також ЄС посилив підтримку громадянського суспільства, яке й є ключовим для належного врядування в Україні».

Децентралізація (40 млн євро)
Від 2015 року ЄС підтримує децентралізацію за допомогою програми «U-Lead». Відтоді Євросоюз зробив внесок в одну з найуспішніших реформ, що її впроваджує уряд України. Реформа децентралізації уможливила добровільний процес об’єднання місцевих громад, передачу повноважень, що стосуються місцевих справ, включаючи бюджет, ближче до громадян, а також посприяла поліпшенню надання послуг на місцевих рівнях. ЄС доповнить поточну програму з метою посилення адміністративних спроможностей на рівні локальних, регіональних і національних адміністрацій. Окрім того, такий процес робить внесок у адаптацію обраних посадовців та державних службовців до їхніх нових обов’язків, а також до зміцнення довіри громадян та їхнього залучення у процес формування політики на різних рівнях уряду. Програма надалі просуватиме багаторівневе врядування України, роблячи його прозорим, відповідальним і таким, що задовольняє потреби громадян. Також у ній міститься інвестиційний компонент для муніципальної інфраструктури.

Боротьба проти корупції (15 млн євро)
Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI), що діє з 2016 року, зробила внесок в ухвалення всеохопної нормативно-правової бази, створення нових агенцій із запобігання та розслідування випадків корупції, розбудову Вищого антикорупційного суду. Також ініціатива сприяла введенню сучасних антикорупційних механізмів, зокрема електронної системи декларування статків та платформи для здійснення державних закупівель ProZorro. Мета внеску ЄС до другої фази програми – забезпечити сталість антикорупційних реформ, що їх вже було здійснено, та надалі посилити відповідні зусилля на національному та локальному рівнях. Також програма спрямована на посилення можливостей для громадянського суспільства, приватного сектору та громадян у просуванні цілісності, верховенства права та належного врядування.

Громадянське суспільство (10 млн євро)
Мета програми – підвищення життєстійкості та спроможностей організацій громадянського суспільства та культурних операторів робити внесок у розвиток відповідальних, прозорих і демократичних інституцій, соціально-економічний розвиток, а також запобігання насильницьким конфліктам. Програму буде доповнено внеском у 5 млн євро для України, включеним у Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства Східного партнерства (Eastern Partnership Civil Society Facility).

Інструмент технічної співпраці (44 млн євро)
Ця програма спрямована на підтримку України у впровадженні ключових реформ, а також Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. Програма підтримуватиме надання консультацій з питань вироблення політики, експертних рекомендацій щодо наближення нормативної бази до європейської. Також у рамках програми надаватиметься підтримка у розвитку потенціалу у пріоритетних сферах реформ, зокрема що стосуються поліпшення бізнесового та інвестиційного клімату, сприяння торгівлі та економічного розвитку, державних закупівель, енергетики, сільського господарства, охорони довкілля, транспорту, а також урядової стратегічної комунікації.

Представництво Європейського Союзу в Україні






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини