реклама партнерів:
Головна » 2022 » Серпень » 18 » ЄС скоординував доставку понад 60 000 тон життєво необхідної допомоги для України

ЄС скоординував доставку понад 60 000 тон життєво необхідної допомоги для України


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Станом на сьогодні ЄС скоординував доставку Україні 66 224 тон негрошової допомоги з 30 країн в межах Механізму цивільного захисту ЄС. Допомога серед іншого включає 180 машин швидкої допомоги, 125 пожежних автомобілів, 300 електрогенераторів, 35 одиниць важкої техніки та 4 понтонні мости. Це, безумовно, найбільша, найтриваліша та найскладніша операція із застосуванням Механізму цивільного захисту ЄС від моменту його створення в 2001 році, оціночна вартість якої наразі перевищує 425 мільйонів євро. Для підтримки цієї операції були створені логістичні хаби в Польщі, Румунії та Словаччині, звідки допомога надходить безпосередньо до України.

Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич: «Ми всі шоковані звірствами Росії в Україні. Надаючи екстрену допомогу, ми можемо принаймні зменшити величезний тиск на системи реагування на надзвичайні ситуації України. Сьогодні ми досягли важливої ​​віхи – в Україну надійшло понад 60 000 тонн негрошової допомоги, яка координується через Механізм цивільного захисту ЄС. Я надзвичайно вдячний за те, що кожна країна-член ЄС разом із Норвегією, Туреччиною та Північною Македонією запропонувала допомогу, яку ми потім найбільш ефективно спрямували за допомогою Механізму. Ця солідарність є доказом того, що ЄС з Україною не лише на словах, а й на ділі».

15 лютого Україна активувала Механізм цивільного захисту ЄС у рамках підготовки до масштабної надзвичайної ситуації. Відтоді Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації підтримує тісний контакт з українською владою, щоб визначити конкретні потреби та координувати реагування ЄС на кризу.

ЄС продовжує отримувати нові пропозиції для України від своїх країн-членів і сьогодні. Серед останнії пропозицій із застосуванням Механізму цивільного захисту ЄС – лікарняні ліжка та гігієнічні набори з Австрії, машину швидкої допомоги та медичне обладнання з Норвегії, обладнання для притулків з Фінляндії, ЗІЗ з Німеччини, ліки з Чехії та Словаччини, генератори електроенергії з Італії та обладнання для енергопостачання з Франції.

Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації працює 24 години на добу 7 днів на тиждень для надання подальшої допомоги виходячи з конкретних потреб, зазначених Україною.

Для довідки

Після вторгнення Росії 24 лютого гуманітарні потреби України зросли до безпрецедентного рівня. Триваючі бойові дії загрожують життю мирного населення та завдають серйозної шкоди житлу, водо- та електропостачанню, постачанню опалення, а також громадській інфраструктурі, такій як школи та медичні установи. Мільйони людей не мають доступу до задоволення своїх основних потреб. ЄС мобілізував усі можливі ресурси, щоб надати екстрену допомогу Україні.

У відповідь на військову агресію Росії проти України Єврокомісія координує свою найбільшу в історії операцію в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. Усі 27 країн ЄС, а також Норвегія, Туреччина та Північна Македонія запропонували допомогу в натуральній формі, починаючи від медичних товарів і предметів для прихистків до транспортних засобів та енергетичного обладнання. Враховуючи величезну потребу в медичних товарах в Україні, ЄС також розгорнув свої стратегічні резерви rescEU.

Єврокомісія виділила 348 мільйонів євро на програми гуманітарної допомоги мирним жителям, які постраждали від війни в Україні. Це включає відповідно 335 мільйонів євро для України та 13 мільйонів євро для Молдови. Гуманітарне фінансування ЄС допомагає людям в Україні, забезпечуючи їх їжею, водою, необхідними предметами побуту, медичною допомогою, психосоціальною підтримкою, прихистком, захистом і грошовою допомогою, щоб допомогти задовольнити їхні основні потреби.

за інф. EU Delegation to Ukraine

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

17:14
26-Вер-2022
Британія оголосила про запровадження 92 санкцій на російські фіктивні референдуми
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі в понеділок оголосив про з
09:30
26-Вер-2022
Спеціальна військова утилізація: як путін прирік власний народ і армію на поразку в Україні
Український контрнаступ на півдні ледь почався, проте вже дав зрозуміти – росія більш
19:04
25-Вер-2022
Українські війська проводять наступальні дії у бік Лисичанська
Про це розповів військовий експерт, полковник ЗСУ у запасі Роман Світан.

19:39
24-Вер-2022
Розмір не має значення
Росія - країна з слабкими економікою, політичною системою та культурою. Її претензії
21:46
22-Вер-2022
У Дагестані протестувальники проти мобілізації в росії перекрили федеральну трасу
Протестувальники перекрили федеральну трасу неподалік від адміністративного центру Ба
21:22
22-Вер-2022
21:04
22-Вер-2022
Лідер опозиції Керимлі закликав азербайджанців в росії не воювати проти України
Нашим нинішнім національним обов'язком номер один має бути врятувати азербайджанців,
22:29
21-Вер-2022
Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя
Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азов
20:45
21-Вер-2022
Війна з Україною: у росії проходять мітинги проти мобілізації
Станом на 21:15 на акціях протесту проти мобілізації в різних містах Росії, за даними
19:14
21-Вер-2022
Залужний: ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю...
Збройні Сили України 8 років і 7 місяців стримують збройну агресію рф проти нашої дер
Усі новини