ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Головну увагу буде зосереджено на інфраструктурі та довкіллі; соціально-економічному розвитку та стійкості; підтримці кращого урядування та цивільної безпеки. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.
Наразі Європейський Союз та Європейський інвестиційний банк працюють над цільовими та посиленими заходами для регіонів України, що межують з Азовським морем. Таку роботу ЄС та ЄІБ здійснюють після візиту місії з оцінки потреб, що відбувся раніше поточного року. Це допоможе владнати та зменшити соціально-економічні наслідки нещодавніх дій Росії, що підривають економічну стабільність регіону Азовського моря, а також територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.
Заходи з підтримки будуть спрямовані на такі три тематичні сфери: інфраструктура і довкілля; соціально-економічний розвиток і стійкість; підтримка належного урядування. Ключовим аспектом подальшої підтримки ЄС буде також зміцнена присутність Європейського Союзу в регіоні.
З метою поліпшення інфраструктури та сполученості регіону Азовського моря ЄС та ЄІБ розробляють низку заходів. Йдеться, зокрема, про такі: техніко-економічні дослідження задля поліпшення дорожніх та залізничних сполучень з Маріуполя до Запоріжжя та Миколаєва; підготовку нових пільгових кредитів задля впровадження цих інфраструктурних проектів. Також ЄІБ передбачає втілення конкретних заходів на підтримку муніципальної інфраструктури в регіоні, включаючи інфраструктуру з надання послуг для внутрішньо переміщених осіб.
Діяльність, що стосується підтримки соціально-економічного розвитку та стійкості регіонів, буде спрямована на диверсифікацію місцевої економіки та підтримку малих і середніх підприємств і підприємців. Це може бути здійснено, зокрема, за допомогою проведення тренінгів, надання консультативних або технічних послуг, малих грантів, а також модернізації професійно-технічної освіти.
У сфері урядування ЄС розробляє заходи для подальшої підтримки громадянського суспільства та поліпшення цивільної безпеки, зокрема подолання наслідків чинного конфлікту. Також передбачено підтримку мереж груп громадян для сприяння соціальній єдності та сталому економічному розвитку. Йдеться також про надання психосоціальної допомоги та розширення прав і можливостей дітей та молоді, які постраждали від конфлікту.
Найближчим часом у Маріуполі заплановано відкриття спільного проектного офісу Антикорупційної ініціативи ЄС та програми U-LEAD з Європою, що підтримує децентралізацію.
Контекст З 28 січня до 2 лютого 2019 року в Україні перебувала місія високопосадовців ЄС. Її очолили Томас Майр-Гартінг, Виконавчий директор з питань Європи та Центральної Азії в Європейській службі зовнішньої дії, Петер Ваґнер, керівник Групи підтримки України при Єврокомісії, та Хюґ Мінгареллі, Голова Представництва ЄС в Україні. До складу делегації також входили Голова Консультативної місії ЄС (EUAM) Кястутіс Ланчінскас, Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон та посадовці зі Служби зовнішньополітичних інструментів та Генерального директорату з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту ЄС. У рамках візиту відбулася спільна зустріч із міністрами закордонних справ Чеської Республіки та Данії, які відвідали Маріуполь 29 січня. Рекомендації місії було представлено на засіданні Ради ЄС із закордонних справ, яке відбулося 18 лютого 2019 року, і було присвячене Україні.