реклама партнерів:
Головна » 2021 » Липень » 26 » ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України

ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України


2021 » Липень » 26
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з національними партнерами офіційно відкрили два оновлені медичні колцентри у Краматорську на Донеччині та Сєвєродонецьку на Луганщині.

Відтепер для понад 180 000 жителів Донецької та Луганської областей надання медичних послуг відбуватиметься зручніше та ефективніше. У колцентрах пацієнтам пропонують комплексну підтримку, а крім того, дзвінки до медичного закладу перенаправляються координаторам, залишаючи можливість персоналу повністю зосередитись на допомозі пацієнтам.

Обладнання для потреб колцентрів на суму близько 17 тисяч євро (близько 540 тисяч гривень) придбано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Виконувач обов'язків керівника відділу з питань співробітництва в Представництві ЄС в Україні Мартін Шрьодер, який був присутній на відкритті центру в Краматорську, розповів про цілеспрямовані кроки ЄС задля зміцнення системи охорони здоров'я в Україні, зокрема у східних областях. Він також наголосив на важливості покращення якості медичних послуг на всіх рівнях та врахування потреб пацієнтів.

«Європейський Союз продовжує підтримувати ефективне функціонування системи охорони здоров’я на сході України, забезпечуючи задоволення потреб усіх місцевих жителів, – сказав пан Шрьодер. – Спільно з нашими партнерами з Програми ООН із відновлення та розбудови миру та Європейського інвестиційного банку ми впроваджуємо нові підходи до надання медичних послуг, що є ключовим у часи пандемії COVID-19, та реконструюємо медичні заклади Донеччини та Луганщини».

«Я радий відкрити два колцентри в Краматорську та Сєвєродонецьку, створені за нашої підтримки та обладнані завдяки нашим спільним зусиллям. Як ми сьогодні бачили, роботу колцентрів координують спеціально підготовані співробітники, завдяки чому зменшується адміністративне навантаження на персонал лікарні, покращується надання пацієнт-орієнтованих послуг», – додав пан Шрьодер.

Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну зазначив, що за підтримки Програми партнерські медичні установи продовжують активно розбудовувати пацієнт-орієнтований менеджмент та впроваджувати ефективні комунікації, зокрема на рівні взаємодії медичних працівників із пацієнтами.

«Зміцнення інституційної спроможності закладів охорони здоров’я, а також розширення соціально-орієнтованих компетенцій персоналу безперечно є важливим елементом підтримки цієї галузі, – додав пан Мунтяну. – Колцентри стануть важливою платформою для налагодження комунікації між закладами охорони здоров’я та пацієнтами і забезпечуватимуть надання більш якісних послуг населенню громад».

У колцентрах задіяно до шести координаторів та налагоджено спеціальну систему збереження дзвінків, завдяки якій координатори мають можливість перетелефонувати тим, хто не зміг додзвонитися одразу. Медичні працівники колцентрів Краматорська та Сєвєродонецька забезпечені ергономічно облаштованими й сучасними робочими місцями. Колцентри діють на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Краматорська та Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні.

Керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Краматорська, Головний лікар Олександр Власенко зазначає, що створення колцентру є дуже своєчасним, враховуючи необхідність швидкого реагування на запити громадян.

«Для реалізації подібних задумів важливо формувати єдині норми та цінності для співробітників. Це, зокрема, комунікаційні навички персоналу та використання пацієнт-орієнтованого підходу у щоденній діяльності. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам з ЄС за облаштування комфортних робочих місць для координаторів та підтримку у впровадженні таких підходів», – зауважив пан Власенко.

Завдяки колцентрам пацієнти впевнені, що мають постійний доступ до медичної допомоги. Співробітники колцентру записують їх на прийом до лікаря, передзвонюють і нагадують про наступний візит до лікаря. Крім того, для ефективного обслуговування під час пандемії, координатори записали голосові повідомлення з інформацією про COVID-19 та вакцинацію.

Керівник Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні Роман Водяник зазначив, що співпраця з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру вже найближчим часом підвищить якість обслуговування пацієнтів лікарні завдяки новому дистанційного сервісу консультування.

Для довідки
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

EU Delegation to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

14:32
18-Вер-2021
Під посольством Білорусі у Києві збирались активісти: що відомо про захід
Під стінами посольства Республіки Білорусь у Києві активісти громадської організації
18:16
15-Вер-2021
Віртуальний ЛітМузей: від популяризації колекції до інтерактивного навчання
Харківський літературний музей за підтримки Українського культурного фонду розпочав р
11:10
15-Вер-2021
Загроза чи провокація: як Росія створює ажіотаж довкола військових навчань "Захід-2021"
Російсько-Білоруські військові навчання "Захід-2021" розпочалися 9 вересня. Протягом
09:42
15-Вер-2021
Механізм геополітики: що стоїть за російсько-білоруськими військовими навчаннями «Захід-2021»
Відповідно до легенди масштабних військових навчань «Захід-2021», які проходять на те
07:39
15-Вер-2021
У Чернігові відзначили 32-у річницю створення РУХу
«Внесок Чернігівщини у створення Народного Руху України», — під такою назвою 12 верес
23:46
14-Вер-2021
Змістовно від МОЗ: МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

Стандарт надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція» постійно а

16:38
11-Вер-2021
Анонс. Внесок Чернігівщини у створення Народного Руху України
У ці дні, 8-10 вересня 32 роки тому, у Києві в актовому залі Політехнічного інституту
15:49
09-Вер-2021
Проросійська опозиція провела черговий проплачений мітинг під Радою
Сьогодні, у четвер, 9 вересня, під стінами Верховної Ради активісти політичної партії
10:40
09-Вер-2021
Політика протиріч: для чого Росія дискредитує "братню" Білорусь
Росія сприймає Білорусь не просто як дружню державу. Це скоріше як готовий багатоміль
15:11
02-Вер-2021
За 9-х загиблих у серпні Захисників України помолилися у Чернігові
2 вересня у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православн
Усі новини