реклама партнерів:
Головна » 2018 » Липень » 20 » EU4Energy: питання інтеграції ринку електроенергії Молдови та України

EU4Energy: питання інтеграції ринку електроенергії Молдови та України


2018 » Липень » 20
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 71
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


Нещодавно на високому рівні в рамках ініціативи EU4Energy зустрілися зацікавлені сторони з Молдови та України для обговорення шляхів здійснення подальшої інтеграції ринку електроенергії між двома країнами відповідно до напрацьованої нормативно-правової бази ЄС в енергетичному секторі. Подію присвячено майбутній (чи необхідній) гармонізації надання та управління доступом до пропускної спроможності міждержавних перетинів, і до обговорення запрошені представники міністерств, що відповідають за енергетичний сектор, державних регуляторних органів Молдови та України, Верховної Ради України, оператора ринку України та операторів системи передачі «Укренерго» та «Moldelectrica».

На даний момент ринки електроенергії Молдови та України проходять процес реформування. У рамках цього процесу важливо забезпечити застосування однакових правил, що відповідають напрацьованій нормативно-правовій базі Енергетичного Співтовариства, до міждержавних операцій з електроенергією у двох сусідніх державах.

“Для забезпечення безперешкодного переміщення електроенергії через кордони та повного користування всіма учасниками ринку, у тому числі домогосподарствами, перевагами міждержавної торгівлі електроенергією, необхідний ефективний, прозорий та узгоджений підхід. Обидві країни отримують переваги підвищеної безпеки енергопостачання, у той час як у споживачів Молдови є додаткові переваги від потенційно нижчих цін у результаті посиленої конкуренції на ринку електроенергії. Секретаріат Енергетичного Співтовариства, у тому числі й у рамках проекту EU4Energy Governance, і надалі надаватиме підтримку обом країнам у цьому процесі», — зазначив Янез Копач, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

«Для отримання переваг міждержавної торгівлі Україні та Молдові не потрібно чекати на інтеграцію ринку. То що ж Україна та Молдова можуть зробити зараз аби отримати ці переваги? Слід розпочати з вирішення трьох питань. По-перше, забезпечити, щоб структури оптового ринку, які ці країни планують впровадити, давали невикривлені ціни. По-друге, відкрити свої національні роздрібні ринки конкуренції. По-третє, спільними зусиллями розробити розумні методи розрахунку та розподілення пропускної спроможності міждержавних перетинів, що максимально збільшують обсяг торговельних можливостей між ринками», — зазначив Хосе Мануель Хернандез Мартінез, перший секретар, Представництво ЄС в Україні, Конкурентна політика та енергетичні ринки.

Також передумовою для майбутнього об’єднання ринків між синхронною зоною Молдови та об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України є спільний та скоординований розподіл пропускної спроможності міждержавних перетинів. Окрім того, посилена координація між сусідніми країнами ЄС та українським Бурштинським енергоостровом щодо правил розрахунку та розподілення пропускної спроможності міждержавних перетинів могло б також створити можливість довгоочікуваної торгівлі з ЄС.

* Ініціатива EU4Energy передбачає всю підтримку ЄС з метою поліпшення енергопостачання, енергобезпеки та розширення взаємодії, а також заохочення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії у країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. Такі заходи здійснюються Ініціативою шляхом фінансування проектів та програм, що сприяють реформуванню енергетичних ринків та зменшують національні енергозалежність та енергоспоживання. У довгостроковій перспективі це допомагає зробити енергопостачання надійнішим, прозорішим та доступнішим, зменшуючи у такий спосіб рівень енергетичної бідності та рахунки за споживання енергії – як для громадян, так і для приватного сектора.

Представництво Європейського Союзу в Україні
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

15:32
21-Сер-2018
Росіяни видали Казахстану сепаратиста-новороса
У Казахстані громадянина, який воював на Донбасі за «рускій мір» засуджено до 20 рокі
14:50
21-Сер-2018
Туреччина святкуватиме День Незалежності України
В турецькому місті Анталія 24 серпня відбудуться святкові заходи з нагоди Дня Незалеж
11:12
21-Сер-2018
Вкрадені погруддя пам'ятників Коцюбинському та Пушкіну знову на своїх місцях
Як повідомлялося раніше, в Чернігві бюста Пушкіна не виявилося на місці вранці 31 гру
10:20
21-Сер-2018
#FreeSentsov 100 днів голодування: що потрібно знати про справу Олега Сенцова
Український режисер Олег Сенцов вже протягом ста днів голодує в російській колонії. Г
13:59
20-Сер-2018
Україна втрачає Азовське море
Після втрати контролю над Кримським півостровом та Керченською протокою, Україна ризи
12:03
20-Сер-2018
Закордонні науковці підтвердили явище Голодомору як геноцид української нації
Така новина з’явилась у кількох вітчизняних ЗМІ із посиланням на дослідників Гарвардс
11:50
20-Сер-2018
Про вирішальні серпневі дні 91-го
19-24 серпня 1991 року стали зламними в українській історії. Багатосотлітнє прагнення
11:42
20-Сер-2018
В Україні завершили випробування артилерійського снаряду власного виробництва
Інформація про фінальні випробування снаряду калібром 152 мм до самохідної артилерійс
09:13
18-Сер-2018
Не дайте позбавити себе доступу до Інтернет та телефонного зв’язку!!!
Останніми роками на території Чернігівщини ситуація з крадіжками телекомунікаційного
21:28
17-Сер-2018
Успішні випробування української крилатої ракети (ВІДЕО)
Українська крилата ракета здатна забезпечити надійну оборону Чорноморського та Азовсь
Усі новини