ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
П’ять профтехів із Запорізької та Полтавської областей отримали понад 100 ноутбуків, а також набори з принтерів, проекторів, серверів та інших девайсів. Заклади профтехосвіти використовуватимуть це обладнання для вирішення проблем в організації навчального процесу під час пандемії COVID-19. Це дозволить викладачам запровадити нові курси та методики дистанційного навчання та продовжити уроки для учнів.
“Цифрові навички та обладнання наразі дуже потрібні у всіх навчальних закладах, особливо у ситуації, що склалася. Ми впервнені, що студенти та викладачі закладів профтехосвіти отримають користь від використання нового обладнання для вдосконалення своїх навичок та адаптації до дистанційного навчання,” - зазначив Фредерік Куне, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.
EU4Skills реалізує великий пакет заходів з діджиталізації для підтримки різних аспектів реформи профтехосвіти. Зокрема, EU4Skills підтримує Міністерство освіти і науки у розробці плану з діджиталізації у сфері профтехосвіти, який охоплює національний та регіональний рівні. План включає, наприклад, заходи щодо включення питань діджиталізації у розробку навчальних програм та підготовку викладачів до умов дистанційного навчання. Щоб досягти цього, програма розробила онлайн-курси для викладачів профтехів з цифрових компетентностей і в даний час пропонує їх для понад 1300 викладачів з 21 пілотних профтехів. У партнерстві з Microsoft Ukraine та МОН, EU4Skills планує запровадити новітнє програмне забезпечення, яке дозволить профтехам та регіональним науково-методичним центрам використовувати сучасні технології.
«Наші зусилля спрямовані на те, щоб зробити дистанційне або змішане навчання якісним та ефективним. Ми вдячні європейським партнерам за допомогу у виконанні цього завдання. Багато учнів, які навчаються за змішаною формою, вимушені ділити комп’ютери з іншими членами родини, що працюють або навчаються дистанційно. Переконаний, що надані в межах EU4Skills ресурси дозволять підтримати учасників освітнього процесу в опануванні матеріалу», - зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
ІТ-обладнання вартістю у понад 100 000 євро придбано у межах Програми EU4Skills за фінансової підтримки ЄС та його держав-членів Німеччини, Естонії, Фінляндії та Польщі. Загалом понад 3000 студентів та 300 викладачів отримають можливість використовувати нове обладнання. Вони навчаються у ПТУ №44 (м. Миргород), Решетилівському професійному аграрному ліцеї імені І. Г. Боровенського та Вищому професійному училищі №7 м. Кременчука (Полтавська область), а також у Запорізькому політехнічному центрі професійної освіти та Мелітопольському професійному училищі (Запорізька область).