реклама партнерів:
Головна » Єврофутбол залишається у Львові

Єврофутбол залишається у Львові


Коментарі: 0 ЄВРО-2012

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Візит Мішеля Платіні до Львова відклали через погоду. А плітки про «дніпропетровську небезпеку» спростували
Мішель Платіні, котрий мав особисто проінспектувати українські об’єкти до прийому футбольного чемпіонату, не прилетів. Як повідомили «Газету…» в Інформаційному центрі «Україна-2012», візит відбудеться аж навесні. За словами директора турніру Євро-2012 в Україні Маркіяна Лубківського, приїзд головного «уєфолога» відклали у зв’язку з нестабільними погодними умовами у Східній Європі. Водночас те, що Платіні переніс свою місію аж на весну, є позитивним сигналом: українці будують хоч і повільно, але достатньо переконливо.

«Дніпру» – зась!
Організатори турніру доволі скептично сприймають плітки про передачу львівської футбольної естафети Дніпропетровську. Адже «інтернет-качки» про конфіскацію нашого «футбольного шансу» на користь Харкова чи Дніпропетровська лунають регулярно.
Нагадаємо, паніку здійняв Маркіян Лубківський на брифінгу в Києві. Він заявив, що Львів забарився з будівництвом євростадіону, і якщо не вирішить цієї проблеми, то втратить статус міста-господаря. Відтак пожвавішав Дніпропетровськ, готуючись перехопити футбольну естафету.
У відповідь на заяви пана Лубківського обурився львівський губернатор Микола Кміть.
– Якщо у Маркіяна Лубківського є якісь претензії до будівництва стадіону, то йому варто було б приїхати і провести нараду, – наголосив він. – Фінансування стадіону відкрито, стадіон будують. Я не знаю, про які проблеми говорить директор турніру Євро-2012 в Україні. Ми йдемо згідно з графіком.
Не менше ошелешила звістка про амбіції Дніпропетровська й Андрія Садового.
– Львів прийматиме Євро-2012, попри різні розмови, що цей шанс перейде Дніпропетровську. Такі розмови закінчаться лише під час проведення чемпіонату 2012 року у Львові, – заявив мер на брифінгу.
Якщо вірити міському голові, претензій через графік не існувало.
– Були певні зауваження щодо фінансування, – визнає пан Садовий, – але гадаю, вони більше стосуються стадіону «Олімпійський». Там один бюджет – державний. У нас є фінансування з міського бюджету і державного.

Візитери спокою
Напередодні скасованого візиту Платіні, у понеділок увечері, на «польову нараду» до Львова прибув віце-прем’єр Іван Васюник – аби розставити всі крапки над «і». Поспілкувавшись з Андрієм Садовим у «тимчасовому штабі» на будові, віце-прем’єр повідомив – усі негаразди вирішено.
– Проблеми фінансування немає, є проблема відновлення робіт, – розповів він під час брифінгу на будівельному майданчику. – Уже підписано тристоронню угоду між замовником – міською радою, проектантом «Арена.ком» і генеральним підрядником «Азовінтекс». Завершення будівництва заплановано на кінець липня 2011 року. Найпізніше 25 лютого відновлять масштабні роботи по всьому периметру, будівельники працюватимуть по 200 осіб у дві-три зміни».
За словами віце-прем’єра, з 50 млн грн, виділених торік із держбюджету, значної частини ще не використано. А найближчим часом надійдуть додаткові 50 «лимонів». Васюник нагадав, що, крім бюджетних коштів, на рахунках Львівської міськради є 100 млн грн, які залучено від розміщення цільових облігацій.

Будова століття
Польові роботи: чи Байконур, чи Сталінград
Для невтаємниченого ока на самому будмайданчику стадіоном і «не пахне». Гігантські металобетонні конструкції можна сприйняти за зведення Байконуру чи наслідки Сталінградської битви 1943-го. Територію окреслюють височенні підйомні крани, а довкола припадає снігом інша будівельна техніка. Особливої активності немає – морози.
Однак будівельники налаштовані «по-літньому», оптимістично. Довгобуд планують накривати дахом уже в липні – на початку серпня. До серпня мають завершити й каркас першого ярусу. Щоправда, доводитимуть до пуття проект стадіону «на коліні» – паралельно зі спорудженням. Зараз працюють над робочими кресленнями другого ярусу. І повністю проект завершать наприкінці року.
Здачу об’єкта в другій половині 2011-го закріпили за місцевими футболістами. Саме вони по завершенні будівництва активно «обкатають» нову арену.
Натомість основний головний біль – львівський аеропорт – нарешті отримав необхідні дозволи від Мінтрансу, котрі дозволять ремонтувати його, не закриваючи. Як повідомили «Газету...» у Львівській обласній адміністрації, він постійно працюватиме, однак від вересня існуватиме обмеження на прийом окремих типів літаків.

Автор: Антін БОРКОВСЬКИЙ, Богдан ЮРОЧКО
Джерело:







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини