Європа відмовилася визнати Голодомор геноцидом українців
Відповідні поправки до проекту резолюції ПАРЄ з даного питання більшістю парламентаріїв Асамблеї були відхилені. За визнання Голодомору геноцидом українського народу проголосував 21 депутат, 55 проголосували проти.
В ухваленому ПАРЄ документі сталінський режим визнається винним "у масовому голоді в СРСР в 30-х роках ХХ століття".
Асамблея дійшла висновку, що в результаті масового голоду, викликаного навмисними діями і політикою радянського режиму, постраждали мільйони людей в Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії та Україні.
При цьому депутати ПАРЄ зазначили, що в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної ради.
Асамблея у своїй резолюції вшанувала пам’ять загиблих від голоду і засудила жорстоку політику сталінського режиму.
Крім того, ПАРЄ закликала країни колишнього Радянського Союзу відкрити свої архіви, а істориків - здійснювати спільні дослідницькі програми.
Нагадаємо, що президент Віктор Янукович виступив у Страсбурзі напередодні ухвалення резолюції. Він заявив, що Голодомор не можна визнавати геноцидом українців. "Це була трагедія, спільна трагедія держав, що входили до СРСР”, - сказав він.
Заява Януковича викликала обурення в партії екс-президента Віктора Ющенка, який, як відомо, послідовно проводив політику задля визнання міжнародною спільнотою Голодомора геноцидом українського народу.
В "Нашій Україні" наголосили, що "лише глибоко неосвічена людина, яка не любить свою країну та не знає її законів, могла заявити подібне публічно", і звинуватили Януковича у порушенні закону "Про Голодомор" від 28 листопада 2006 року, перша стаття якого стверджує: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Українського народу".
Джерело: ТСН