реклама партнерів:
Головна » 2018 » Травень » 28 » Європейська Комісія та Державне космічне агентство України співпрацюватимуть у космічній сфері

Європейська Комісія та Державне космічне агентство України співпрацюватимуть у космічній сфері


2018 » Травень » 28
Автор: Майшев
Коментарі: 0
Переглядів: 101
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


25 травня Європейська Комісія підписала угоду про співпрацю із Державним космічним агентством України. Її мета - поширення переваг програми спостереження та моніторингу Землі Copernicus за межі кордонів ЄС. Документ було підписано в рамках Європейської політики сусідства та Східного партнерства.

Програма Copernicus є найбільш амбітною та успішною програмою спостереження за Землею. Вона надає переваги під час моніторингу за землею, водою та атмосферою, а також підтримку в прогнозуванні, управлінні та зменшенні негативних наслідків природних катастроф. Потрібність її політики повних, вільних та відкритих даних доводить база користувачів в Європі та поза її межами, яка постійно поповнюється.

Європейська Комісія та Державне космічне агентство України прагнуть розвивати у сфері збору даних спостереження за Землею, застосування цих даних та розвитку відповідних послуг задля їх активного подальшого використання. Вони підтримують вільний, повний та відкритий доступ кінцевих споживачів до супутникових даних та інформації програми Copernicus Sentinel. У рамках такого формату співпраці Державне космічне агентство України має намір надавати програмі Copernicus повний, вільний та відкритий доступ до даних із своїх супутників, які ведуть спостереження за Землею.

Разом із космічними спостереженнями важливим є також доступ до даних локальних спостережень. Тому Державне космічне агентство України має намір надавати доступ до даних мережі регіональних обсерваторій для програми Copernicus. Зокрема, це геофізичні та метеорологічні мережі. Також обидві сторони прагнуть покращити співпрацю щодо даних спостереження за Землею між агентствами, які працюють із супутниками Sentinel, Європейським космічним агентством та Європейською організацією із експлуатації метеорологічних супутників, а також програмами України, які ведуть супутникові спостереження за Землею. За умовами співпраці Національний центр управління та випробувань космічних засобів України координуватиме та сприятиме використанню інформації та даних, які надаватиме програма Copernicus, різними українськими установами державного сектору, науковцями та приватними компаніями. Обидві сторони мають намір сприяти співпраці щодо обробки даних для спільного їх використання в таких сферах як довгострокове управління природними ресурсами, моніторинг за морськими та береговими зонами, управління водними ресурсами, вплив кліматичних змін та адаптація до них, зменшення небезпеки стихійних лих, харчова безпека та розвиток сільських місцевостей, а також питання управління охороною здоров’я.

Українські громадяни, науковці, дослідники та приватний сектор отримають повний, вільний та відкритий доступ до даних сім’ї супутників Copernicus Sentinel, які використовують високошвидкісне з’єднання між хабами даних.

Кожна із сторін фінансуватиме власну діяльність та дотримуватиметься принципу “необміну коштами” в рамках угоди співпраці.

25 травня договір підписали Директор із космічної політики, програми Copernicus та оборони Філіп Брюне, від імені Європейської Комісії, та Голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко.

Довідка
Copernicus є найбільш амбітною та успішною програмою спостереження за Землею. Вона вже допомогла врятувати життя людей на морі чи в рамках рятувальних заходів під час природних катастроф, таких як землетруси, лісові пожежі чи паводки. Також вона дозволяє фермерам досягати кращих врожаїв, а політикам - розуміти та реагувати на кліматичні зміни. В рамках цієї програми проводять збір даних із супутників, які ведуть спостереження за Землею та із наземних станцій, повітряних та морських сенсорів.

Позитивними досягненнями та політикою повних, вільних та відкритих даних програми Copernicus користуються в усьому світі.

В рамках програми Copernicus проводять обробку даних. У результаті кінцеві споживачі отримують достовірну та актуальну інформацію в шести тематичних сферах: моніторинг землі, моніторинг моря, моніторинг атмосфери, кліматичні зміни, реагування на надзвичайні ситуації та безпека.

Ви вже можете отримувати ці послуги. Вони є можливими завдяки даним спостереження за Землею, які зібрали сім супутників Copernicus Sentinel, які наразі перебувають на орбіті. Також дані надають розмаїті місії інших операторів.

Delegation of the European Union to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

10:34
25-Чер-2018
Росіяни легалізують своїх військових знищених в Україні
Журналісти російського видання «Новая Газета» вирушили на псковське кладовище щоб діз
10:16
25-Чер-2018
В сусідній Білорусі не на жарт стурбовані українськими реаліями
За кілька днів весь пострадянський простір облетіла новина про заяву білоруського лід
16:11
21-Чер-2018
Правда про Куропати у Чернігові
Під такою назвою надрукована інформація в білоруській газеті «Новы час» про відкриття
11:17
19-Чер-2018
Чернігівський рибоохоронний патруль знову затримав електровудочників та зафіксував збитків на 41,9 тис.грн.
В ході чергового рейду на р.Десна, 14.06.2018 Чернігівським рибоохоронним патрулем, с
13:20
18-Чер-2018
Відлунав Міжнародний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння-3» (#CheVidlunnya)
11 червня 2018 р. на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично
10:34
15-Чер-2018
Захід готує нові санкції проти Росії
Американські сенатори вкотре вирішили дошкулити Росії і внесли на розгляд верхньої па
10:24
15-Чер-2018
Росія раптово почала масштабні військові навчання
Вранці середи 13 червня в медіа з’явилось повідомлення від колишнього заступника нача
16:31
14-Чер-2018
Україна стає відкритішою для Світу
З 15 червня до 1 серпня відкриються 56 українських візових центрів за кордоном, де ін
16:18
14-Чер-2018
ЧС-2018: політичний бойкот та бюджетни-прибиральники
На тлі проведення Росією агресивної зовнішньої політики щодо незалежних демократичних
12:53
13-Чер-2018
В Бердянську пройшов ювілейний ХХ фестиваль журналістів «Азовське літо – 2018»
У чарівному місті Бердянську, на Азовському морі, з великим успіхом відбувся ХХ ювіле
Усі новини