реклама партнерів:
Головна » 2018 » Травень » 28 » Європейська Комісія та Державне космічне агентство України співпрацюватимуть у космічній сфері

Європейська Комісія та Державне космічне агентство України співпрацюватимуть у космічній сфері


2018 » Травень » 28
Автор: Майшев
Коментарі: 0
Переглядів: 184
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


25 травня Європейська Комісія підписала угоду про співпрацю із Державним космічним агентством України. Її мета - поширення переваг програми спостереження та моніторингу Землі Copernicus за межі кордонів ЄС. Документ було підписано в рамках Європейської політики сусідства та Східного партнерства.

Програма Copernicus є найбільш амбітною та успішною програмою спостереження за Землею. Вона надає переваги під час моніторингу за землею, водою та атмосферою, а також підтримку в прогнозуванні, управлінні та зменшенні негативних наслідків природних катастроф. Потрібність її політики повних, вільних та відкритих даних доводить база користувачів в Європі та поза її межами, яка постійно поповнюється.

Європейська Комісія та Державне космічне агентство України прагнуть розвивати у сфері збору даних спостереження за Землею, застосування цих даних та розвитку відповідних послуг задля їх активного подальшого використання. Вони підтримують вільний, повний та відкритий доступ кінцевих споживачів до супутникових даних та інформації програми Copernicus Sentinel. У рамках такого формату співпраці Державне космічне агентство України має намір надавати програмі Copernicus повний, вільний та відкритий доступ до даних із своїх супутників, які ведуть спостереження за Землею.

Разом із космічними спостереженнями важливим є також доступ до даних локальних спостережень. Тому Державне космічне агентство України має намір надавати доступ до даних мережі регіональних обсерваторій для програми Copernicus. Зокрема, це геофізичні та метеорологічні мережі. Також обидві сторони прагнуть покращити співпрацю щодо даних спостереження за Землею між агентствами, які працюють із супутниками Sentinel, Європейським космічним агентством та Європейською організацією із експлуатації метеорологічних супутників, а також програмами України, які ведуть супутникові спостереження за Землею. За умовами співпраці Національний центр управління та випробувань космічних засобів України координуватиме та сприятиме використанню інформації та даних, які надаватиме програма Copernicus, різними українськими установами державного сектору, науковцями та приватними компаніями. Обидві сторони мають намір сприяти співпраці щодо обробки даних для спільного їх використання в таких сферах як довгострокове управління природними ресурсами, моніторинг за морськими та береговими зонами, управління водними ресурсами, вплив кліматичних змін та адаптація до них, зменшення небезпеки стихійних лих, харчова безпека та розвиток сільських місцевостей, а також питання управління охороною здоров’я.

Українські громадяни, науковці, дослідники та приватний сектор отримають повний, вільний та відкритий доступ до даних сім’ї супутників Copernicus Sentinel, які використовують високошвидкісне з’єднання між хабами даних.

Кожна із сторін фінансуватиме власну діяльність та дотримуватиметься принципу “необміну коштами” в рамках угоди співпраці.

25 травня договір підписали Директор із космічної політики, програми Copernicus та оборони Філіп Брюне, від імені Європейської Комісії, та Голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко.

Довідка
Copernicus є найбільш амбітною та успішною програмою спостереження за Землею. Вона вже допомогла врятувати життя людей на морі чи в рамках рятувальних заходів під час природних катастроф, таких як землетруси, лісові пожежі чи паводки. Також вона дозволяє фермерам досягати кращих врожаїв, а політикам - розуміти та реагувати на кліматичні зміни. В рамках цієї програми проводять збір даних із супутників, які ведуть спостереження за Землею та із наземних станцій, повітряних та морських сенсорів.

Позитивними досягненнями та політикою повних, вільних та відкритих даних програми Copernicus користуються в усьому світі.

В рамках програми Copernicus проводять обробку даних. У результаті кінцеві споживачі отримують достовірну та актуальну інформацію в шести тематичних сферах: моніторинг землі, моніторинг моря, моніторинг атмосфери, кліматичні зміни, реагування на надзвичайні ситуації та безпека.

Ви вже можете отримувати ці послуги. Вони є можливими завдяки даним спостереження за Землею, які зібрали сім супутників Copernicus Sentinel, які наразі перебувають на орбіті. Також дані надають розмаїті місії інших операторів.

Delegation of the European Union to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:30
16-Січ-2019
Вибори президента – 2019: Насіров приніс документи в ЦВК
Екс-голова ДФС Роман Насіров прийшов до Центральної виборчої комісії, щоб подати доку
11:25
16-Січ-2019
В Україні вшановують річницю оборони ДАП
Захист Донецького аеропорту став знаковою і історичною подією сучасної України. Його
11:05
16-Січ-2019
В Чернігівській області священники РПЦ незадоволені переходом вірян в ПЦУ
В Чернігівській області перша громада колишньої УПЦ МП (нині РПЦ) перейшла до новоств
10:34
16-Січ-2019
Кремлю Білорусь потрібна виключно як військова база
Білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що у новому році його країну будуть
10:24
16-Січ-2019
Екс-міністра оборони України підозрюють у державній зраді
Генеральна прокуратура України підозрює колишнього міністра оборони України Дмитра Са
10:08
16-Січ-2019
20 українських моряків залишаються у російському полоні
Арешт 20 затриманих Росією українських моряків подовжений до 24 та 26 квітня. Захист
22:15
15-Січ-2019
Вибори президента – 2019: зареєстровано 8 кандидатів на посаду керівника України
Центральна виборча комісія зареєструвала ще трьох кандидатів на посаду президента Укр
11:13
15-Січ-2019
Російські активісти допомагають полоненим українським морякам
В Росії правозахисники та активісти не залишають поза увагою злочини їх влади проти с
10:58
15-Січ-2019
Пристрасті автокефалії: чи канонічна ПЦУ?
Російські пропагандисти впали у справжню істерію з нагоди отримання українською церкв
22:02
14-Січ-2019
На Вінниччині 22 релігійні громади приєднались до Православної церкви України. Перелік
Станом на 14 січня у Вінницькій області 22 релігійні громади покинули УПЦ МП і приєдн
Усі новини