реклама партнерів:
Головна » 2020 » Липень » 27 » Європейський Союз надає допомогу постраждалим від повеней в Україні

Європейський Союз надає допомогу постраждалим від повеней в Україні


2020 » Липень » 27
Автор: Журналіст
Коментарі: 0
Переглядів: 94
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
У відповідь на найбільші за останні 50 років повені, що вразили західні регіони України наприкінці червня 2020 року, Європейський Союз надає гуманітарну фінансову допомогу в розмірі 100 000 євро на підтримку найбільш постраждалих груп населення.

Ця фінансова підтримка від ЄС допомагає Товариству Червоного Хреста України надавати необхідну екстрену допомогу, зокрема продуктові набори, предмети домашнього вжитку, засоби особистої гігієни, а також грошову допомогу. Ця гуманітарна допомога буде безпосередньо спрямована на задоволення потреб 2200 осіб з регіонів, постраждалих від повені, які були змушені залишити свої домівки. Домашні господарства, які зазнали особливо великих збитків внаслідок цього стихійного лиха, також отримають грошову допомогу для купівлі найнеобхіднішого. На додаток, заходи зі сприяння дотриманню правил гігієни охоплять близько 10 000 осіб у постраждалих регіонах. Їхньою метою є інформування населення про ризики для здоров’я, зумовлені повенями, у тому числі про захворювання, що передаються водним шляхом.

Це фінансування надається у межах загального внеску Європейського Союзу до Фонду невідкладної допомоги для подолання наслідків стихійних лих (DREF) Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (IFRC).

Тривалі рясні зливи наприкінці червня 2020 року спричинили повені, що вразили західні регіони України, а саме Івана-Франківську, Чернівецьку, Закарпатську, Тернопільську та Львівську області. В результаті постраждало близько 30 000 осіб, 2 500 осіб були змушені евакуюватись, а троє загинуло. Через значне підвищення рівня води у річках були знищені мости, пошкоджені дороги, підтоплені кілька десятків сіл та міст, а також зруйновані лінії електропередач і дамби. Внаслідок цього проблеми зазначених регіонів, які вже потерпають від пандемії коронавірусу, загострилися ще більше.

Гуманітарне фінансування доповнює підтримку, надану в межах Механізму цивільного захисту ЄС (EUCPM). 25 червня Україна через Механізм звернулася із запитом про надання рятувальних жилетів, шоломів, надувних човнів, насосів та шлангів, генераторів та інших предметів, необхідних для реагування на повені. Необхідне обладнання надійшло зі Швеції, Італії, Данії та Словаччини. Крім того, була задіяна Служба управління надзвичайними ситуаціями програми «Copernicus» та надано сім карт підтоплених районів.


Довідкова інформація
Європейський Союз і його держави-члени є найбільшим у світі донором гуманітарної допомоги. Ця допомога є проявом солідарності європейських країн з людьми, які потребують допомоги, у різних частинах світу. Її мета — врятувати життя, запобігти та полегшити страждання людей, а також забезпечити захист недоторканості та людської гідності постраждалих від стихійних лих та техногенних катастроф.

Силами Генерального Директорату Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейський Союз щороку надає допомогу мільйонам постраждалих внаслідок збройних конфліктів та стихійних лих. Із штаб-квартирою у Брюсселі та глобальною мережею місцевих офісів Європейський Союз надає допомогу найбільш уразливим групам населення, виходячи з їхніх гуманітарних потреб.

Європейський Союз підписав угоду з Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (IFRC) про надання внеску з гуманітарної допомоги у розмірі 3 мільйони євро до її Фонду невідкладної допомоги для подолання наслідків стихійних лих (DREF). Кошти цього Фонду здебільшого використовуються для реагування на стихійні лиха «малого» масштабу, тобто такі, які не є підставою для офіційного звернення до міжнародної спільноти.

Фонд невідкладної допомоги для подолання наслідків стихійних лих (DREF) був створений у 1985 році та підтримується за рахунок внесків донорів. Кожного разу, коли Товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця певної країни потребує невідкладної фінансової допомоги для реагування на стихійне лихо, воно може звернутися до цього Фонду із запитом про надання коштів. Для реагування на стихійні лиха малого масштабу IFRC виділяє з Фонду гранти, після чого донори мають змогу знову поповнити Фонд. Угода про передання коштів між IFRC та ECHO надає змогу останньому поповнити Фонд DREF з урахуванням погоджених операцій (згідно з мандатом щодо надання гуманітарної допомоги) на загальну суму до 3 мільйонів євро.

EU Delegation to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:37
08-Сер-2020
12 років тому російські бомбардувальники в Грузії збивалися українськими ракетами
Хвалити Ющенка в Україні – річ вкрай невдячна. Та й, будемо чесними, хіба багато є пр
17:22
07-Сер-2020
Чернігівським районним судом притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності
Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнанн
21:42
06-Сер-2020
За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові
6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
21:37
06-Сер-2020
Рейтинг "Слуги народу" продовжує падати
За рік рейтинг президентської партії "Слуга народу" знизився з 65-40% до 26%, але при
12:37
05-Сер-2020
АНОНС. Панахида в Чернігові за воїнами, що загинули в липні в боях за незалежність України
6 серпня, у четвер, об 11:00 в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці
22:51
03-Сер-2020
Форум «Сіверська брама» на Чернігівщині
Три дні наприкінці липня – неймовірно цікавих і насичених крутою програмою – тривав у
22:00
03-Сер-2020
Анонс. Презентація збірника наукових праць «Чернігівські старожитності»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пр
20:10
02-Сер-2020
«Чорнобиль» додав до нагород ще премію BAFTA за найкращий мінісеріал
Британсько-американський серіал "Чорнобиль" виробництва телеканалу HBO і телемережі S
15:52
01-Сер-2020
Чернігів. Національна пам’ять: чому це важливо?
У чому полягає відмінність між історією та національною пам’яттю, виховання громадяни
20:27
30-Лип-2020
Україна на Донбасі втратила трьох відданих патріотів та мужніх захисників
Командування об’єднаних сил із сумом повідомляє, що з початку тижня ми втратили трьох
Усі новини