Європейський Союз передав Львівській лабораторії ветеринарної медицини сучасне обладнання
Це обладнання дасть змогу Україні відповідати європейським і міжнародним вимогам з визначення залишків ветеринарних препаратів у продуктах тваринного походження. Реалізація проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу у рамках компоненту «Безпечність продуктів харчування» проекту «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та Європейської політики добросусідства в аграрному секторі (секторальний підхід)».
На урочистій події передання обладнання у Львові були присутніми Посол ЄС, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні п. Жозе Мануел Пінту Тейшейра, заступник Міністра аграрної політики України п. Валентина Олександрівна Завалевська, керівництво Державного комітету ветеринарної медицини України, керівник проекту п. Богдан Дроздовський, провідний експерт проекту з питань безпечності харчових продуктів п. Ентоні Віл, керівництво лабораторії та інституту, а також представники фірм-постачальників цього обладнання – НВП «Медторг» та ЗАО «Макрохім».
Лабораторне обладнання та спеціально оснащені автомобілі для транспортування зразків загальною вартістю 2 млн. євро вже отримали чотири регіональні лабораторії та два інститути у п’яти містах - Києві, Полтаві, Черкасах, Дніпропетровську та Львові. Окрім того, представники компаній-постачальників обладнання проводять базове навчання персоналу лабораторій щодо використання цього обладнання. У межах Twinning проекту «Надання допомоги українській ветеринарній службі з метою покращення правових та технічних аспектів системи контролю за безпекою харчових продуктів», який реалізовується за підтримки ЄС, буде проведено поглиблене навчання персоналу в Україні та Данії.
Про проект «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства в аграрному секторі»
Проект розрахований на 38 місяців, і охоплює декілька пілотних областей. Так, окремі компоненти програми реалізовуються у АР Крим, Черкаській, Одеській, Херсонській, Львівській, Полтавській та Дніпропетровській областях. Загальна вартість проекту складає 4,7 млн. євро. Проект на 100% профінансований Європейським Союзом.
Мета цього проекту полягає у сприянні більш тісній співпраці між Україною та ЄС і гармонізації українських стандартів з вимогами СОТ, зокрема, в аграрному секторі завдяки застосуванню секторального підходу.
Проект складається з чотирьох компонентів, які передбачають покращення у галузі безпеки продуктів харчування, розвиток ринкової інфраструктури та сільської місцевості, а також зміцнення потенціалу Міністерства аграрної політики України в управлінні та координуванні секторальним підходом.
Про компонент «Безпечність харчових продуктів»
Компонент впроваджується у рамках проекту ЄС «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства в сільському секторі». В межах компоненту експерти працюють над вдосконаленням української системи безпечності харчових продуктів , приведенням українського харчового законодавства у відповідність до міжнародних та європейських вимог.
Контактна особа:
Олеся Кравченко-Фісун
тел. +38 095 280 29 70
e-mail: okravchenkofisun@gmail.com
Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні