Європейський Союз розширив санкції проти Лівії та режиму Муамара КАДДАФІ
Відповідно до рішення, Євросоюз заморозить активи і фінансові ресурси п`яти найбільших компаній Лівії, наближених до М.КАДДАФІ, серед яких Лівійське інвестиційне управління (головний орган країни, що опікується інвестуванням за кордоном прибутків, одержаних від торгівлі нафтою) і Лівійський центральний банк.
Ще одну особу буде додано до списків тих, кому заборонено в`їзд до ЄС і чиї активи буде заморожено. Зараз у цих списках – 26 осіб, включаючи самого М.КАДДАФІ.
Передбачається, що нові санкції наберуть чинності одразу після того, як рішення про них буде оприлюднено в «Офіційному журналі» Євросоюзу.
За матеріалами: УНІАН
За інформацією ТСН,у Тріполі (столиця Лівії) оголосили про велику перемогу над повстанцями - захоплення елітною танковою бригадою міста Рас-ель-Ануф, який вважався одним з центрів нафтової промисловості країни. Після цього вірні лівійському лідеру Муамару Каддафі війська почали наступ на оплот заколотників - Бенгазі.
"Збройні банди вибиті з міста Рас-ель-Ануф", - йдеться в повідомленні лівійського телебачення. Згідно з цими даними, над усіма державними установами були вивішені прапори країни. "Зараз лівійська армія вичищає від бандитів місто Марса-Брега і рухається до Бенгазі", - розповіли телевізійники. У наземній операції проти повстанців використовувалася елітна танкова бригада, яка діяла за підтримки авіації і артилерії.
Під безперервним обстрілом з міста Рас-ель-Ануф встигли виїхати десятки автомобілів з прихильниками опозиції. "Ми розбиті. Вони стріляють, а ми біжимо. Це означає, що вони взяли Рас-ель-Ануф", - заявив один з повстанців. Здобута перемога відкрила урядовим військам дорогу на Бенгазі - друге за величиною місто в країні, де розташовується штаб-квартира Національної ради, яка об'єднала супротивників Муамара Каддафі.
Зазначимо, що цього ж дня син лівійського лідера Саїф аль-Іслам оголосив про готовність почати широкомасштабний наступ на позиції повстанців. "Прийшов час для звільнення. Час діяти", - підкреслив політик в ході спілкування з журналістами.
Він нагадав, що влада Лівії відводила два тижні на переговори з опозицією, і цей час вже минув. Син Каддафі також заявив, що Тріполі не потерпить іноземного військового втручання. "Ми, лівійський народ, ніколи не надамо привітний прийом НАТО, ми ніколи не приймемо тут американців. Лівія - це не шматок пирога", - сказав Саїф аль-Іслам. Він запевнив, що країна готова боротися і з західними державами, якщо ті приймуть рішення про інтервенцію.
У відповідь керівник британського зовнішньополітичного відомства Вільям Хейг зауважив, що такі висловлювання лише сильніше консолідують міжнародне співтовариство на протидію режиму Каддафі, включаючи захист населення від авіаударів за допомогою безпілотних зон. "Звучить так, наче він почав війну проти власного народу", - заявив міністр. Хейг розповів, що скоординовані кроки щодо Лівії будуть обговорюватися вже в п'ятницю на зустрічі глав держав і урядів Європейського Союзу.
Тим часом керівництво НАТО оголосило про збільшення своєї військової присутності в Середземному морі для "спостереження та моніторингу ситуації". Проте генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен пообіцяв, що операція проти військ Каддафі не почнеться без чіткого мандату ООН і додаткового планування. "НАТО не шукає привід для військового втручання в Лівії", - підкреслив генсек. Він уточнив, що для проведення вторгнення необхідні три умови - катастрофічне погіршення ситуації в Лівії, дозвіл Ради Безпеки ООН і згода арабських країн.
Рада співробітництва арабських держав Перської затоки, до яких входять Бахрейн, Катар, Кувейт, ОАЕ, Оман і Саудівська Аравія, вже оголосив незаконним режим Муамара Каддафі і закликав встановити відносини з опозиційною Національною радою. Раніше схожу позицію зайняли влада Франції та Італії.
Зі свого боку США виступили за посилення санкцій відносно Тріполі. "У Лівії диктатор заперечує право свого народу рухатися вперед. І ми підтримуємо лівійський народ, змушений зараз протистояти кулям і бомбам, щоб домогтися відходу Каддафі прямо зараз, без подальшого насильства та зволікання", - оголосила американський держсекретар Гілларі Клінтон, виступаючи перед парламентарями.
Разом з тим керівник національної розвідки США Джеймс Клеппер висловив сумнів у тому, що лівійський лідер збирається покинути свій пост. "Всі відомості, якими я володію, вказують на те, що Каддафі налаштувався на довге протистояння. Здається, що він пішов у глуху оборону заради того, щоб затягнути процес", - розповів Клеппер в американському конгресі. Начальник розвідки також зазначив, що у лівійського лідера більше шансів здобути остаточну перемогу, оскільки його війська краще озброєні, оснащені і підготовлені.