Фантазії українського фотомитця Станіслава Одягайла. Фото
Для 31-річного киянина Станіслава Одягайла фотосправа – це хобі дитинства, яке переросло у справжню жагу до експериментів у цій галузі. На хвилях інтернету те, чим займається Станіслав, називається фотоманіпуляція або digital-art. Каже, що для нього це найшвидший художній інструмент виразити якісь свої ідеї чи візуалізувати образи.
Сублімація образів
«Можна сказати, що фотоманіпуляція – це свого роду сублімація всіх образів, які можна було б передати також у живописі або в скульптурі, розповідає Одягайло. - Але фотографія – це, я вважаю, найшвидший спосіб це зробити. Тобто є якась ідея, тут же знаходиш час і втілюєш її. А потім з цих фотознімків народжується образ, який ти доповнюєш за допомогою фотошопа чи інших технік».
Станіслав уже близько десяти років працює в рекламному бізнесі. Творчість і професійна дільність для нього нині нероздільні складові. «Я багато чого навчився з реклами. Багато прийомів, які я використовую у творчості, переношу в рекламу і навпаки. Тобто це такі взаємодоповнюючі моменти». Фотограф уже мав дві персональні виставки у Києві. А також брав участь у складі різних міжнародних виставок та конкурсах. У деяких навіть ставав призером. Загалом, каже Станіслав, є з півдесятка різних конкурсів, де він щороку презентує свої творчі здобутки.
Як народжується фотоманіпуляція
На творчість Станіслава надихають часом цілком несподівані ситуації: «Часто це залежить напряму від настрою – або якась меланхолія, або навпаки райдужний настрій. Це відбувається досить спонтанно. За вуха не притягую нічого. Буває, щось таке насниться. Але це рідко». Спершу, розповідає фотограф, народжується ідея, образ, який ти хочеш втілити. Тоді починаєш знаходити до нього компоненти – як саме це зробити. Буває й навпаки: «Передивляєшся якісь знімки, які рік або декілька років в тебе були, але ти нічого в них не помічав, і раптом бачиш: о, це ж воно! І починаєш щось таке з цією фотографією мудрувати».
Дотепні підписи до своїх знімків Станіслав також вигадує сам: «Херсонська зима» для пінгвінів з кавунами, «Привіт з Африки» для «роззеброваних» яблук чи «Третій зайвий» для зів’ялої груші. Каже, назви спадають на думку також спонтанно. Фотохудожник вважає, що нові технології – це невід’ємна складова сучасного мистецтва. «Комп’ютерні технології, ІТ, програмне забезпечення – це інструмент для сучасного митця. Це як у 17-18 столітті було полотно, фарби, мольберт. Просто засоби стали інакшими».
Автор: Христина Ніколайчук
Редактор: Леся Юрченко
Роботи фотохудожника можна переглянути на сайті www.photodom.com/photographer/Stan_Od
Джерело: "Німецька хвиля"