ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Форум активістів цивільного руху "Євромайдан - Крим" відбувся в Сімферополі в суботу, 8 лютого, в оточенні противників цієї ініціативи. Форум мав відбуватися в гарнізонному будинку офіцерів Криму. Його організатори перерахували кошти за оренду залу 4 лютого, проте, як повідомили журналістам координатори Євромайдану, вчора керівник будинку офіцерів відмовив у наданні залу для проведення заходу, передає "Інтерфакс-Україна". Учасники форуму пройшли центром міста до будівлі представництва президента України в Криму та провели свої збори там. За даними організаторів, були присутні 174 делегати форуму та 69 спостерігачів. Учасники тримали держпрапори України та прапори Євросоюзу.
Тим часом під час форуму до будівлі почали підходити противники Євромайдану: спочатку представники партії "Руський блок", а потім - прибічники руху "Стоп Євромайдан!". Потім підійшли представники кримських комуністів, а також прибічники партії "Русское единство". Загалом зібралося близько 300 противників Євромайдану. Упродовж двох годин, доки тривав форум, його опоненти скандували "Фашизм не пройде"!, "Ні фашизму!", "Ганьба зрадникам Криму", "Крим за президента, Крим за стабільність". Крім того, вони підвезли звукопідсилювальну апаратуру та крутили патріотичні пісні радянського часу.
Учасників форуму "Євромайдан - Крим" та їхніх противників розділяв кордон міліції, яка не допустила спроб силової дії. Під час форуму його учасники ухвалили резолюцію, в якій зазначили, що з боку органів місцевого самоврядування Криму впродовж трьох місяців чиняться дії провокаційного характеру, спрямовані на поглиблення конфліктної ситуації, особливо "сепаратистського характеру набули в рішеннях і заявах президії Верховної Ради Криму й висловлюваннях деяких депутатів Верховної Ради Криму". Вони також заявили, що в Криму місцева влада й офіційні представники Партії регіонів з листопада 2013 року ведуть "активну публічну війну" проти курсу євроінтеграції і водночас агітують за вступ до Митного союзу. На думку учасників форуму, в Криму назріла необхідність переформатувати уряд і провести реальний діалог. Крім того, згідно з резолюцією, важливо унеможливити сепаратистські заяви в стінах Верховної Ради Криму шляхом її розпуску та притягнення до відповідальності депутатів, чиї висловлювання містять заклики до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні. Вони звернулися до Ради національної безпеки та оборони України з вимогою розглянути та проаналізувати всі заяви й рішення Верховної Ради Криму, починаючи з 24 листопада 2013 року й до сьогодні. Учасники форуму також вимагали від Верховної Ради України провести слухання щодо "провокаційних дій і рішень" Верховної Ради Криму. Крім того, вони звернулися до генерального прокурора України по правову оцінку рішень і заяв президії Верховної Ради Криму про суспільно-політичну ситуацію в Україні.
Також було ухвалено рішення про необхідність легалізації та структуризації руху "Євромайдан – Крим". У свою чергу противники Євромайдану ухвалили так звану народну ноту протесту, в якій ідеться про те, що "абсолютна більшість кримчан у своїх політичних поглядах симпатизують Росії та виступають за вступ України до Митного союзу". Вони вимагали від диппредставництв США та країн ЄС "бути максимально коректними та припинити фінансування і підтримку радикально налагоджених прибічників Євромайдану", а також попросили "не нав'язувати свою думку". Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження з підготовки здійснення посягання на територіальну цілісність України. Провадження відкрито за заявою народного депутата від "Батьківщини" Івана Стойка. Підставою для такого звернення стали оприлюднені в ЗМІ заяви кримських депутатів від Партії регіонів про необхідність схвалення Верховною Радою Криму звернення до президента і парламенту Російської Федерації з проханням захистити статус автономії і права населення Криму.