реклама партнерів:
Головна » 2021 » Жовтень » 20 » Гетьманська столиця відкриває молоді таланти

Гетьманська столиця відкриває молоді таланти


2021 » Жовтень » 20
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Гетьманська столиця Батурин – місце сили доби Гетьманщини, резиденція гетьманів Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича, Івана Мазепи, Кирила Розумовського. Сьогодні відроджена гетьманська столиця є одним із провідних національних заповідників України. Окрім важливої сторінки в історії нашої держави – доби Гетьманщини, безцінних архітектурних та історичних пам’яток, «Гетьманська столиця» є осередком проведення різноманітних культурно-мистецьких заходів, які згуртовують навколо себе молоде покоління українців.

Місцем для проведення саме таких заходів є відроджений гетьманський палац Кирила Розумовського – символ історії, що надихає до музичних звершень. У стінах палацу прекрасно звучать як сучасні, так і класичні композиції. Саме музика допомагає знайти дорогу до сердець юних українців, прищепити їм любов до прекрасного та гордість за свою державу.



22 жовтня 2012 році у гетьманському палаці пройшли урочистості з нагоди відзначення 260-тої річниці з дня народження видатного музичного мецената, трепетного збирача нотної колекції, останнього власника батуринського палацу, гетьманича Андрія Кириловича Розумовського. Саме цей день започаткував щорічний музичний фестиваль-конкурс, який був названий в його честь.

Основним меседжем Обласного музичного фестивалю-конкурсу молодих виконавців ім. Андрія Розумовського є виявлення та підтримка обдарованих дітей та молоді, розвитку їх пісенного та виконавського мистецтва, залучення до скарбниці національної спадщини, популяризація культурного надбання родини Розумовських як видатних історичних діячів та меценатів. Варто зазначити, що аналогів проведення такого фестивалю-конкурсу, організованого музейним закладом, немає. Нині цей фестиваль є особливою гордістю Національного заповідника «Гетьманська столиця».

У конкурсі дві номінації – «Фортепіано» та «Академічний спів», та дві вікові категорії – 9-12, 13-15 років. У номінації «Фортепіано» конкурсанти за власним вибором виконують твори композиторів віденської класичної школи: Йозефа Гайдна, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетховена, та один твір українського композитора. У номінації «Академічний спів» – твір західноєвропейського композитора та українську народну пісню у супроводі або a cappella.

Оцінюють виступи учасників визнані фахівці у галузі мистецтва під керівництвом голови журі, директора Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького Володимира Суховерського. Незмінними організаторами фестивалю залишаються Чернігівська обласна державна адміністрація, головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, обласний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв, Національний заповідник «Гетьманська столиця», Бахмацька міська рада, Бахмацька школа мистецтв імені Андрія Розумовського.

Щороку стіни гетьманського палацу наповнюються неповторними класичними композиціями, адже і виступи учасників стають більш професійними. Понад 500 юних талантів Чернігівщини та Сумщини вже мали нагоду продемонструвати на фестивалі свої музичні здібності, а організатори, гості та журі, щораз поринали в атмосферу класичної музики.

Завдяки постійній фінансовій підтримці Конотопської місцевої благодійної організації «Світанок» кожного року учасники отримували пам'ятні призи, а переможці – ще й грошову винагороду.

Аналізуючи пройдений шлях, розуміємо, що це була надзвичайно правильна ідея започаткувати проведення музичного фестивалю, яка, попри всі труднощі її реалізації, і сьогодні виконує свою місію – відкриває українцям родину Розумовських! «Знову нові таланти, знову радість спілкування, знову Україна бринить в душі з новою силою. Слава Україні!» – саме такі слава вдячності голови журі Володимира Суховерського залишені у книзі відгуків фестивалю.



Популярність і престижність Обласного музичного фестивалю-конкурсу молодих виконавців імені Андрія Розумовського засвідчує, що це важлива подія у мистецькому житті Батурина та Чернігівщини. Упродовж 2012-2021 років конкурс успішно реалізовує свої основні завдання – підвищення рівня патріотичного виховання та підтримку обдарованої учнівської та студентської молоді, стимул для її самовдосконалення, вивчення та популяризацію культурного надбання родини гетьмана України Кирила Розумовського.

Національний заповідник «Гетьманська столиця»
завідувач відділу «Палац гетьмана Кирила Розумовського»
Юлія Фурсова




QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.






Коментарі

avatar

Останні новини

21:52
02-Груд-2021
Росія намагається реанімувати сценарій 2014 року?
Цими днями ряд українських та зарубіжних високопосадовців акцентували увагу громадськ
15:04
02-Груд-2021
Народний Рух вимагає відміни антиселянського закону!
Заява проводу Чернігівської обласної організації Народного Руху України від 2 грудня
22:50
01-Груд-2021
У чому небезпека куріння кальяну?
Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку акт
21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

Усі новини