ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус переконаний, що Україні варто надати оборонне озброєння. Він також закликав не покладати великих надій на заплановані переговори у "нормандському форматі".
У випадку, якщо французько-німецька ініціатива мирна ініціатива щодо врегулювання конфлікту на Донбасі провалиться, Києву необхідно надати зброю, переконаний міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус. Україна стала жертвою "агресії", у якій "інша сторона" вже постачає озброєння, зазначив він перед засіданням Ради міністрів закордонних справ ЄС у понеділок, 9 лютого, повідомляє німецьке видання DW з посиланням АFP.
"Нам слід підтримати Україну не лише фінансово, економічно і політично, але й у військовій сфері", - цитує міністра агенція dpa. Він уточнив, що йдеться не про відправлення солдатів в Україну, а радше про поставки оборонного озброєння. Водночас Лінкявічус вважає, що не варто покладати великих надій на саміт у "нормадському форматі", який має відбутися 11 лютого в Мінську. "Ніхто не хоче війни, але ми не можемо вірити жодному слову російського керівництва", - сказав він. За його словами, будь-яка заява позбавлена цінності, поки не зміниться ситуація на місці.
Натомість Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган сподівається, що лідерам "нормандської четвірки" вдасться досягнути успіху. "Я думаю, що сигнали з усіх сторін доволі багатообіцяючі", - цитує його слова агентство AFP. Але, вважає Ган, сторонам конфлікту ще доведеться пройти "довгий шлях".
Посилення особистих санкцій Під час засідання Ради ЄС, міністри повинні затвердити новий перелік осіб та організацій, проти яких діють санкції. Такий список вже погодили представники міністерств закордонних справ країн-членів ЄС. Очікується, що до нього увійдуть 19 осіб та 9 організацій. Серед російських посадовців, за попередніми повідомленнями ЗМІ, і заступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов. Рішення про новий санкційний список Рада міністрів закордонних справ ЄС ухвалила на своєму позачерговому засіданні 29 січня. Тоді ж прийняли рішення про подовження до вересня чинних санкцій ЄС проти 132 росіян та українців, нагадує в повідомленні AFP.