ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
22 лютого розпочала роботу вісімнадцята (позачергова) сесія обласної ради. Перед початком до будівлі її пленарних засідань прийшли багато чернігівців, які почали вимагати від народних обранців висловити свою думку щодо суспільно-політичної ситуації в державі. Інформує офіційний сайт Чернігівської обласної ради Свою роботу депутати почали з хвилини мовчання по загиблим в ході силових протистоянь в Києві. Голова обласної ради Анатолій Мельник зробив низку важливих заяв. Він, зокрема, повідомив, що під час свого ранкового засідання фракція Партії регіонів в обласній раді саморозпустилася. Зважаючи на те, що голова обласної ради Анатолій Мельник та його перший заступник Іван Коробка обиралися на посади від більшості, сформованої в минулому депутатами від Партії регіонів, то сьогодні вони оголошують про складання своїх повноважень. Заяву про відставку голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка озвучив депутат обласної ради, перший заступник голови Чернігівської ОДА Микола Стрілець. Після чого, позачергове пленарне засідання ради продовжувалося вже під головуванням заступника голови облради Валентина Мельничука. Депутати сформували порядок денний сесії, до якого внесли два питання: «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні» та про обрання нового керівництва ради. Після численних та емоційних виступів народні обранці майже одноголосно підтримали Заяву до Верховної Ради України в якій, серед іншого, висловились за підтримку вимог громадськості щодо: - проведення позачергових виборів Президента України; - переформування Центральної виборчої комісії України; - повернення до Конституції 2004 року; - повернення всіх силових спецпідрозділів до місць своєї постійної дислокації; - складання повноважень головою Чернігівської обласної державної адміністрації; - забезпечення органами виконавчої влади безперешкодної діяльності всіх установ і організацій незалежно від форм власності.
Депутати також звернулися до жителів області зберігати спокій, бути виваженими і не піддаватися на провокації.
У роботі обласного представницького органу було оголошено перерву до 15.00, після чого депутати розглянули питання про обрання нового керівництва ради.
З першого разу не обрано голову обласної ради - за висуванця від штабу національного спротиву (Олександра Кодола («Батьківщина») – редакція сайту «Європейська Україна) проголосували 42 депутати, інформує сайт "Сіверщина" Для перемоги треба 51 голос. З'явилася кандидатура Віктора Лазаря від "УДАРу" на цю посаду - під тиском криків "Ганьба!" він зняв свою кандидатуру на першому голосуванні. Його звинуватили в порушенні домовленостей штабу. Депутати прийняли рішення не закривати сесію, а провести її продовження у вівторок. Проте з'явилися молодики в уніформі, які стали вимагати обрання голови. Їх зупиняв заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Вони послали його на три відомі букви. Все це вже схоже на початок ганьби Майдану. З'явилися народні депутати. Владислав Атрошенко закликав не ганьбити ідеї Майдану. Вирішено було під тиском продовжити сесію. На другому голосуванні кандидатуру висунув народний депутат Сергій Аверченко. Це - Віктор Лазар. Депутат Микола Звєрєв зауважив, що втручання народного депутата в роботу сесію обласної ради є незаконним. Лазар набрав ще менше голосів на таємному голосуванні -- 33. На третьому голосуванні висунуто кандидатуру від опозиції - колишнього заступника керівника податкової, колишнього директора "Деснянської правди" Володимира Івашка. Заступник голови обласної організації "Свободи" Володимир Поліщук каже, що Владислав Атрошенко просуває кандидатуру Миколи Звєрєва. Заступник голови обласної ради зауважив, що обиратися в батьківську поминальну суботу - це не красиво і не по-людськи. Проте його не почули.
Головою Чернігівської обласної ради обрано представника опозиції Миколу Звєрєва Майже опівночі новим головою Чернігівської обласної ради обрано представника опозиції Миколу Звєрєва (фракція "Батьківщини"), повідомляє сайт «Сіверщина». Уродженець Бахмацького району (село Смолове), випускник історичного факультету Чернігівського педагогічного університету імені Т.Шевченка, підприємець. Був помічником народного депутата Бориса Шиянова, працював у міністерстві транспорту та зв'язку. Голова чернігівського благодійного фонду сприяння дослідженням історичного середовища (створював разом з архітектором Андрієм Карнабєдом). Член чернігівського товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка з початку 1990-х років. Одружений, батько двох дітей. Проживає в Києві. За нього проголосував 51 депутат Чернігівської обласної ради - мінімум потрібного числа голосів для обрання. Майже два місяці був комендантом чернігівського намету на Майдані.