ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Сьогодні Україна отримала 117 000 доз вакцин Pfizer/BioNTech в рамках ініціативи COVAX, підтримуваної Європейським Союзом, а також інші необхідні матеріали для безпечної вакцинації проти COVID-19.
Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні, зустрів партію вакцини в аеропорту «Київ» разом із Заступником Міністра охорони здоров'я України, Головним держаним санітарним лікарем України, Віктором Ляшком, Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер, Головою Представництва ВООЗ в Україні доктором Ярно Хабіхтом і Директором Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом.
«Ми щиро вітаємо поставку 117 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech у рамках ініціативи COVAX. Це стало можливим завдяки безпрецедентним зусиллям усіх тих, хто підтримує дану ініціативу. «Team Europe» продовжує підтримувати Україну в боротьбі проти пандемії COVID-19. Європейський Союз, разом зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, тісно співпрацює з Міністерством охорони здоров’я та іншими партнерами від початку пандемії та продовжуватиме цю співпрацю до завершення кризи. Ніхто не захищений, поки всі не захищені», - сказав Посол Маасікас.
Дана перша партія вакцин передусім призначена для персоналу та мешканців будинків для людей літнього віку (спеціалізовані геріатричні заклади), а також для співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій і Державної прикордонної служби України. Більше поставок вакцин у рамках ініціативи COVAX в Україні очікуються у найближчі місяці.
Україна приєдналася до ініціативи COVAX за підтримки «Team Europe» , ВООЗ, ЮНІСЕФ та інших міжнародних партнерів. Вакцини Pfizer/BioNTech доставив департамент постачання ЮНІСЕФ, що відповідає за всі поставки вакцин у рамках ініціативи COVAX для країн Європейського регіону ВООЗ Європейського регіонального офісу ВООЗ.
COVAX – це компонент Програми прискореного доступу до інструментів протидії COVID-19 з питаньвакцин. Програма є глобальною ініціативою, що спільно імплементується Коаліцією з інновації для готовності до епідемій (CEPI), Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Вони співпрацюють з виробниками вакцин у розвинутих країнах і країнах, що розвиваються, а також з ЮНІСЕФ, Світовим банком та іншими організаціями. Це єдина глобальна ініціатива, що працює з урядами та виробниками, аби забезпечити доступ до вакцин проти COVID-19 по всьому світу - як у державах з високим рівнем доходів населення, так і в державах з низьким рівнем доходів населення. В рамках ініціативи COVAX було створено диверсифікований набір вакцин, що підходить для різних умов і груп населення. Ініціатива планує досягти своєї мети, поставивши щонайменше 2 мільярда доз вакцин до країн-учасниць по всьому світу у 2021 році. Зокрема, ідеться про щонайменше 1,3 мільярда доз, закуплених донорами для 92-х учасників COVAX з низьким рівнем доходів населення за підтримки Gavi COVAX AMC.
Контекст У реагуванні на пандемію коронавірусу ЄС дотримується підходу «Team Europe» (Команда Європа), що має на меті зберігати життя шляхом надання швидкої цільової підтримки нашим партнерам в боротьбі з пандемією. Така підтримка складається з ресурсів, що надаються ЄС, державами-членами та фінансовими інституціями, зокрема Європейським інвестиційним банком і Європейським банком реконструкції та розвитку. «Team Europe» є одним з найбільших донорів механізму COVAX.
У рамках цього підходу від початку 2020 року ЄС залучив понад 190 мільйонів євро на допомогу Україні з метою подолання викликів, пов’язаних з COVID-19, таким чином підтримавши систему охорони здоров’я, працівників, що працюють на передовій боротьби з пандемією, малі та середні підприємства, а також вразливі групи населення. ЄС активував Механізм цивільного захисту для передачі державами-членами медичного обладнання та матеріалів Україні, а також надає їй макрофінансову допомогу розміром 1,2 мільярда євро, аби допомогти їй в обмеженні економічних наслідків пандемії.