реклама партнерів:
Головна » 2014 » Грудень » 3 » Іноземці у новому Уряді - хто вони

Іноземці у новому Уряді - хто вони


2014 » Грудень » 3
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 906
ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Україна тепер має свій уряд: після тривалих консультацій та обговорень депутати проголосували за склад Кабміну. «Родзинкою» стане присутність у ньому трьох фахівців-іноземців, яким президент Петро Порошенко вже надав українське громадянство. Дехто залишився на свій посаді: у міністерствах оборони, освіти та науки, внутрішніх справ, закордонних справ та юстиції. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк уже назвав цей Кабмін «урядом національного шансу».

Тож, що ми знаємо про нових урядовців-іноземців?
Зокрема, новим міністром фінансів у Кабінеті міністрів стала громадянка США українського походження Наталія Яресько. Міністром економіки призначили громадянина Литви, партнера відомої шведської інвестиційної компанії East Capital Айвараса Абромавічуса. А охороною здоров’я в Україні опікуватиметься громадянин Грузії Олександр Квіташвілі.

Петро Порошенко вже надав їм українське громадянство. Важливо, що громадянство президент пообіцяв також тим іноземцям, що захищають Україну на фронті зі зброєю в руках.

Іноземні міністри оперативно набули українського громадянства
Міністри-іноземці, запрошені до роботи в українському уряді, під час брифінгу у Верховній Раді заявили, що автоматично втратили своє попереднє громадянство. Зокрема, міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі заявив, що за грузинським законодавством він втратив громадянство Грузії, як тільки набув українського.

«У Грузії діє закон, за яким якщо отримуєш громадянство іншої країни, то автоматично втрачаєш громадянство Грузії. Тож я і за грузинським, і за українським законами вже громадянин України», – заявив він.

Міністр економіки Абрамавичус: я не знаю, яка у мене зарплата
Тим часом, міністр економіки Айварас Абрамавичус ще не знає, яку отримуватиме зарплату в новому українському уряді. Пообіцяв плідно працювати, аби в успішній державі чиновники мали гідну оплату праці.

«Поклавши руку на серце, можу сказати, що я ще не обговорював питання моєї зарплати. Я думаю, що вона напевно дуже маленька. Я сподіваюся, що після того, як ми проведемо реформи, у міністрів буде гідна зарплата», – сказав Абрамавичус.

Міністр фінансів Наталя Яресько пообіцяла не ухвалювати корупційних рішень, які будуть іти на шкоду державі. На її думку, команда, що зараз сформувалась, дійсно прагне покращити стан справ у країні. Іноземці лише пришвидшать цей процес, вважає вона.

«Команда сформована для того, щоби змінити країну сьогодні і назавжди, покращити прозорість, зменшити або взагалі уникнути з часом корупції. Ми – члени команди, яка готова боротися з викликами», – додала Яресько.

Айварас Абрамовичус, міністр економічного розвитку і торгівлі України, народився у Вільнюсі, Литва. Має великий досвід інвестиційної діяльності в країнах Східної Європи. Компанія міністра East Capital у 2012 році інвестувала в Україну більше ніж 1,5 мільярда гривень. Абрамовичус є співвласником та одним із керуючих шведської інвестиційної компанії East Capital. До Києва переїхав у 2008 році, одружений на українці. У своєму акаунті у Твіттер колишній міністр економіки Павло Шеремета написав: «Новий міністр економіки України @aivaras_aivaras редагує книгу про українські реформи Андреса Ослунда».

Олександр Квіташвілі, міністр охорони здоров’я, народився в Тбілісі, Грузія. Працював у фінансовому та адміністративному департаменті Медичного центру Атланти. Був консультантом у різних міжнародних організаціях в Азербайджані, Литві, Україні, Вірменії та Сербії. Із січня 2008 року по серпень 2010 року був міністром охорони здоров’я, праці та соціального захисту в грузинському уряді. Упровадив низку успішних реформ: програми сільського лікаря та дешевого страхування, завдяки якій кількість громадян, які застрахували здоров’я, досягло 1,5 мільйона осіб.

Призначення нового міністра охорони здоров’я Ольга Богомолець, заслужений лікар України, прокоментувала так: «На сьогодні найтяжча хвороба охорони здоров’я – це корупція. І це буде присутність в Міністерстві охорони здоров’я людини, яка не пов’язана з ніякими корумпованими мережами, ніякими фарм-мафіями, медичними мафіями – рівновіддалена від всіх і зацікавлена в реформах».

Наталія Яресько, міністр фінансів, народилась у родині емігрантів з України в Чикаго, Америка. Працювала у Державному департаменті США, а в 1992 році, після оголошення незалежності, переїхала до України. Після Помаранчевої революції вона з колегами заснувала власну компанію Horizon Capital. Наталія Яресько вільно володіє українською мовою. На думку заступника голови НБУ Ярослава Солтиса, Яресько – хороша кандидатура на цю посаду, адже є економістом-практиком, що знає як світові, так і українські реалії ринку.

«Вона знає нашу українську практику: на чому можна заробляти і де хиби в економіці. Коли ми ще разом працювали, я бачив, що це людина свідома і коректна», – зазначив Ярослав Солтис.

за інф.: Радіо Свобода
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

17:48
21-Вер-2020
Заява речника Європейського Союзу щодо винесення вироку кримським татарам російським судом
16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону виніс тюремн
17:47
20-Вер-2020
Михайло Жирохов презентував дві книги про радянських партизан на Чернігівщині
«Червоні» партизани Добрянщини: за лаштунками радянських міфів» та «Іван Бовкун: крив
21:22
18-Вер-2020
Виставка творів чернігівського художника Леоніда Могучова «Духовна спадщина України»
21 вересня, у понеділок, о 14.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику
10:48
17-Вер-2020
Консультативна рада EUBAM закликає до подальшої роботи задля забезпечення значного прогресу в сфері управління кордонами
16 вересня 2020 року в форматі відеоконференції відбулось 34-е засідання Консультатив
18:01
16-Вер-2020
Європейський Союз і ВООЗ доставили понад 100 кисневих концентраторів для пацієнтів з COVID-19 в Україні
Партія медичного обладнання, що включає 100 концентраторів кисню була доставлена в Ук
16:33
16-Вер-2020
Кращі ігрові автомати 2020
Гемблінг міцно увійшов в наше життя. Деякі жителі планети багато вільного часу провод
16:12
15-Вер-2020
Російські ІТ-компанії шукають нові шляхи виходу на українську Інтернет-аудиторію попри санкції
«Активізація роботи російських соціальних мереж напередодні виборів може становити за
11:19
15-Вер-2020
Заява речника щодо регіональних і місцевих виборів у Росії та їхньої нечинності для територій України
13 вересня у Російській Федерації відбулися регіональні та місцеві вибори. Також вибо
10:16
14-Вер-2020
У Сосниці на Чернігівщині відкрито пам’ятний знак одному з творців Української держави початку XX століття
12 вересня під час святкування дня селища у Сосниці Чернігівської області урочисто ві
21:46
12-Вер-2020
Музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім" відзначив знакові ювілеї
Артисти Чернігівського обласного філармонійного центру 11 вересня 2020 року взяли уча
Усі новини


реклама партнерів: