ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Українському історику Олегу Однороженку вдалося знайти унікальні документи з гербовою печаткою Івана Богуна, повідомив науковець на своїй сторінці у facebook.
“Буквально вчора мені пощастило знайти документ із його власноручним підписом і гербовою печаткою. Виданий ним паспорт датовано 1 січня 1651 року. На печатці зображено герб – у ренесансному щиті напнутий лук зі стрілою вістрям додолу, згори – дві шестипроменеві зірки. Навколо літери: ИБПВ (Иванъ Богунъ полковникъ вѣнницькии)”, – написав Однороженко.
Він зазначив, що донедавна Іван Богун був одним із небагатьох видатних сподвижників Богдана Хмельницького, герб якого залишався невідомим, тепер же цю загадку вдалося розгадати.
Згодом колега історика відтворив печатку на малюнку:
“Кольори найвiрогiднiші за гербовниками, які я передивився. Хоч зорі та лук могли бути і срібними, поле червлене, бо за гербовниками, де містяться подібні гербові фігури, червлений, ну й це дуже популярний колір у шляхтичів”, – зазначив він.
Цікаво, що знайдений герб Івана Богуна майже ідентичний сучасному гербу Полтави.
Довідка: Іван Богун – один зі сподвижників Богдана Хмельницького, видатний представник козацької старшини періоду Визвольної війни середини ХVІІ століття. Історики і досі не можуть дійти згоди в описі його життя. Утім, дещо спільне в них є: Богун рішуче виступив проти возз’єднання України з Росією, засуджував рішення Хмельницького укласти Переяславську угоду та відмовився присягати російському цареві. Він вважав, що Україні варто не приєднуватися ні до Польщі, ні до Росії, а слід утверджуватися як самостійній державі. За матеріалами: Український інтерес Додамо, що полководець Іван Богун вшанований у Чернігові. 12 лютого 2016 року міська рада Чернігова ухвалила розпорядження про перейменування 59 вулиць та провулків міста, які мали комуністичні назви. Відтоді вулицю Богунського перейменовано на Івана Богуна.