реклама партнерів:
Головна » 2010 » Травень » 12 » Як козаки до Євро-2012 готувались

Як козаки до Євро-2012 готувались


2010 » Травень » 12
Автор: Черняков
Коментарі: 1
Переглядів: 905
ЄВРО-2012


Ідея створення Козацького маршруту в межах підготовки до Чемпіонату Європи 2012-го року з футболу виникла на острові Хортиця.
Керівництво національного заповідника звернулось до Міністерства культури з пропозицією про об’єднання музеїв та інших об’єктів козацької тематики, що пов’язані між собою історично і територіально – на землях трьох областей України – Дніпропетровщини, Запоріжжя та Херсонщини.
За словами директора заповідника о. Хортиця Максима Остапенка, незважаючи на те, що Дніпропетровськ вибув з числа міст, приймаючих Євро-2012, музейники звернулись до міністерства з проханням включити козацький маршрут до програми заходів під час проведення чемпіонату. Найближчим містом-господарем Євро, під яке можна було б прописати маршрут, вважають Донецьк, від якого на Хортицю їхати дві години.
«Козацький маршрут призначений для тих, хто приїде в Україну не тільки за футбольними емоціями. Це стежка, яку треба пройти, щоби пізнати історію регіону, природу, етнічну культуру, місце козацтва в європейській історії. Образ козака – лицаря Східної Європи, захисника своєї землі і християнської віри – близький європейцям. Хоча останні роки підтверджують високий інтерес до козаків, традицій характерництва у народів Сходу. Хортицю люблять відвідувати японці, які у моделях поведінки, соціальних кодексах вбачають паралелі між східними лицарями самураями і запорізькими козаками, представниками східноєвропейського лицарства. Якщо грамотно продемонструвати європейським туристам образ козацтва, в тому числі як явище світового масштабу, виграє і український туризм, й імідж України», - вважає Максим Остапенко.
Який вигляд матиме маршрут під Євро-2012? Він стартуватиме у Дніпропетровську, де відвідувачі зможуть ознайомитись зі унікальними старожитностями у музеї Дмитра Яворницького, у фондах якого налічується понад 220 тис. предметів, у тому числі археологічні знахідки та реліквії запорізького козацтва. Ще одна видатна пам'ятка Дніпропетровщини - запорізький Троїцький собор у сучасному Новомосковську (колись Самара), один з небагатьох храмів козацького бароко, який був побудований без єдиного цвяха. Довгий час це була найбільша і найвища на Україні дерев'яна споруда, одна з найшановніших святинь Запоріжжя.
Далі за маршрутом – Запоріжжя, козацька Хортиця, яка ще в Х ст. була визнана священною землею на шляху «з варягів у греки». Острів є серцем України: розташований посередині Дніпра - ні на східному, ні на західному березі річки, ні на Півночі, ні на Півдні, він є об’єднавчим символом історії українських земель. Адже сюди приходили козакувати чоловіки з усіх регіонів. Тут обирали гетьманів, які походили як зі Сходу країни, так і з Заходу. Представлення для іноземних туристів українців як нащадків козацької нації збільшить повагу до нашої землі. Хортиця може продемонструвати туристам і Музей історії запорізького козацтва, і комплекс «Запорізька січ», програму з кінним театром з інтерактивним шоу, і маршрут Дніпром довкола неприступного острова.
Наступний пункт маршруту – Нікополь - єдине місто в Україні, яке веде свій початок від Січі Микитинської. Після відвідин Капулівки (могила легендарного отамана Івана Сірка) та Каменецької Січі, яка є філією Хортиці, маршрут завершиться на заповіднику Асканія-Нова – єдиному в Європі шматку степу, якого ніколи не торкався плуг.
Директор заповідника переконаний: козацтво – це той бренд, який здатний показати сильне і європейське обличчя України. Адже чимало гостей країни, ба навіть самих українців, досі мають розмите уявлення про те, хто такі козаки, чим вони займалися, і чим прославились у світовій історії.

Джерело: Леся Соловчук, Інформаційний центр «Україна-2012»
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 Алексей • 22:27, 12-Трав-2010
В полне нормальная идея и по ходу дела она оттюнингуется и преобретёт ещё массу дополнительных и интересных эелементов.
avatar

Останні новини

16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
18:31
14-Лют-2020
Перші ганебні поразки російського «Вагнера» були в Україні: Дебальцеве-2015
7 лютого 2018 року весь світ був вражений нищівним розгромом, якого артилерія і авіац
20:48
13-Лют-2020
Андрію Богдану заборонили вхід у київську кондитерську
Колишньому главі Офісу президента Андрію Богдану заборонили вхід у столичну кондитерс
08:55
13-Лют-2020
Що робила дивізія імені Дзержинського під Дебальцевим взимку 2015 року?
Відзначаючи 5-у річницю героїчних боїв та гідної операції виходу із Дебальцевого укра
13:56
12-Лют-2020
Весна опікується новим підрозділом щастя і покращення життя Херсонської ОДА
Що для щастя потрібно було? У Херсонській ОДА запрацювала служба щастя і покращення я
22:33
11-Лют-2020
У Чернігові встановлено меморіальну дошку на честь Захисника України Юрія Степанця
11 лютого у Чернігові на фасаді Спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 урочисто в
Усі новини