реклама партнерів:
Головна » ЮНЕСКО просить Київ припинити забудову дніпровських схилів поблизу Лаври

ЮНЕСКО просить Київ припинити забудову дніпровських схилів поблизу Лаври


Коментарі: 4 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Експерти ЮНЕСКО рекомендують Києву ввести мораторій на будівництво висоток, які нівелюють панораму історичного монастирського ландшафту на берегах Дніпра, й організувати ефективне збереження не лише будівель Києво-Печерської Лаври, але й природного ландшафту.
Висновок моніторингової місії і перелік рекомендацій були скеровані в Україну за результатами 33-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Як повідомили в Міністерстві з регіонального розвитку та будівництва, у висновку, зокрема, йдеться про проблеми з належною охороною режимного об'єкту всесвітньої спадщини Собору Св.Софії, Києво-Печерської Лаври і прилеглих монастирських споруд, а також про геологічні проблеми на території Лаври.
Значну стурбованість експертів викликала забудова на зсувонебезпечних схилах Дніпра. На їхню думку, це не тільки шкодить цінному історичному пейзажу, а й ставить під загрозу подальше існування Києво-Печерської Лаври. У зв'язку з цим місія рекомендувала Україні розглянути можливість організації ефективного збереження не лише будівель пам'ятника, а й культурного ландшафту, що включає природні компоненти дніпровських схилів і берега Дніпра.
У висновку наголошується, що споруджені нові будівлі в межах буферних зон чинять негативний вплив на автентичність і цілісність об'єкта, у той час як збереження автентичності є однією з основних вимог до пам'ятників, які претендують на включення до Списку ЮНЕСКО і перебування об'єкта в Списку.
Місія також рекомендує розширити буферну зону Софійського собору до вулиці Хрещатик, території Бессарабської площі і ринку включно.
Місія також нагадала українській стороні про рішення 32-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яким Україні було рекомендовано створити Координаційну раду об'єкта, до складу якого увійшли б представники всіх зацікавлених інститутів, і підготувати уніфікований план управління об'єктом.
Представники ЮНЕСКО очікують від України оновлену карту об'єкта та його буферної зони, на якій повинні бути відображені всі забудови та перетворення, що відбулися за останні 5-10 років.
У разі, якщо рекомендовані експертами заходи не будуть вжиті повною мірою, Комітет всесвітньої спадщини розгляне питання про переведення об'єкта до Списку всесвітньої спадщини, що перебуває в небезпеці.

Як повідомлялося раніше, в липні цього року ЮНЕСКО на 33-й сесії Комітету всесвітньої спадщини попередила Україну, що може розпочати процес занесення Києво-Печерської Лаври та Софії Київської до так званого списку об’єктів під загрозою зникнення.

Джерело: http://ua.korrespondent.net







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини