ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
«Українська народна партія голосувала за внесення змін до Конституції, щоб врегулювати правові колізії, пов’язані з терміном повноважень діючих органів влади», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик прокоментував позицію УНП щодо внесення змін до Конституції, які стосувалися проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента, депутатів кримського парламенту, місцевих органів влади, підтримані сьогодні парламентом. Як пояснив політик, «парламент мав врегулювати правові проблеми, які Конституційний суд вніс в українську політику, скасувавши конституційну реформу 2004 року». Так, за його словами, «Верховна Рада України обиралася, згідно конституційної реформи 2004 року, на 5 років». Однак, «поновлення Конституції 1996 року, яка передбачала 4-річний термін повноважень українського парламенту, призвело до правової колізії», - пояснив лідер УНП. За його словами, «розходження в термінах виборів стосувалося не лише Верховної Ради України, а й Президента та місцевих органів самоврядування, що призводило до правового безладу в державі».
КОСТЕНКО вважає, що за діючого виборчого законодавства патріотичні сили було б відкинуто від впливів на державну політику
«Українська народна партія підтримала зміни до Конституції, окрім чисто правових, також з політичних мотивів», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик прокоментував позицію УНП щодо сьогоднішнього внесення змін до Конституції, які стосувалися проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента, депутатів кримського парламенту, місцевих органів влади. «Якщо б парламентські вибори відбулися у березні 2011 року, за відсутності нового виборчого законодавства, діюча влада отримала б колосальні адміністративні можливості для коригування їх результатів, - особливо в разі запровадження «змішаної» системи», - прокоментував ситуацію КОСТЕНКО. Так, на його думку, «до Верховної Ради України на виборах 2011 року не мала шансів потрапити ні одна з державницьких патріотичних партій, на плечах яких постала українська незалежність». Тобто, за словами лідера УНП, «патріотичні політичні сили, які виконували волю українців мати свою державність, могли бути повністю відкинуті від впливів на державну політику». «Український парламент, який зміг би вивести Україну на шлях національного європейського розвитку, може бути сформований лише завдяки новому виборчому законодавству, яке стимулюватиме до змагань за владні повноваження ідеологічні політичні сили», - переконаний КОСТЕНКО. На його думку, «цей шанс можна реалізувати лише через об’єднання правих політичних партій, які зможуть, нарешті, стати конкурентоспроможною політичною силою в українській політиці, а відтак в наступному парламенті суттєво посилити український національний інтерес».