реклама партнерів:
Головна » Юрій Стець про створення "Інформаційних військ"

Юрій Стець про створення "Інформаційних військ"


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міністр інформполітики Юрій Стець розповів, навіщо буде створено канал Ukraine Tomorrow та про роль "Інформаційних військ" у боротьбі з російською пропагандою, пише DW.
На адресу новоствореного міністерства інформаційної політики України лунає багато критики. У журналістському середовищі нове відомство вже встигли саркастично охрестити "міністерством правди" або "мінстецем". Ключовий закид: створюючи міністерство у відповідь на російську пропаганду, Київ сам вдається до "кремлівських методів" і створює свою пропаганду. Чимало журналістів також вважають, що відомство створювалося як міністерське крісло під конкретну людину - Юрія Стеця, який є кумом президента і багато років керував його "5 каналом". Чергові дискусії викликали ініціативи міністра створити міжнародний телеканал для "донесення правди про Україну", який буде, утому числі, англомовним. Неоднозначно сприймається і запуск інтернет-ресурсу "Інформаційні війська України". Щоби дізнатися більше про ці ініціативи міністерства, DW звернулася до Юрія Стеця.

DW: Пане Стець, яка мета створення анонсованого Вами телеканалу та чим він буде відрізнятися від уже існуючих англомовних українських каналів?

Юрій Стець: По-перше, канал буде називатися Ukraine Tomorrow, а не Ukrainian Tomorrow, як повідомляють деякі ЗМІ. Так само я не розумію, чому звучить інформація, що це буде англомовний канал. Насправді це буде телеканал, який на початку буде мовити трьома мовами - англійською, українською і російською. Його мета - донесення офіційної позиції Києва стосовно реформ, які ми плануємо робити. Йдеться не лише про новини зі Сходу України, але в тому числі й про них.
Стосовно телеканалів, які існують: є телеканал Ukraine Today, але це приватний телеканал, який не є голосом офіційного Києва. В Європі також існує дуже багато телеканалів, але також є телеканал Euronews, акціонерами якого виступають європейські країни.

На яку цільову аудиторію буде розрахований телеканал?

У першу чергу, на 20 мільйонів українців, які живуть поза межами України. Також мова йде й про громадян європейських та інших країн світу.
Що може змусити потенційних глядачів перемкнути телевізор зі звичних для них каналів на Ukraine Tomorrow?
Для початку цей канал повинен бути достатньо якісним, щоб його захотіли дивитися. У світі, у тому числі в Європі, активно працюють близько семи інформаційних телеканалів Росії. Люди, які живуть там і отримують інформацію з цих ресурсів, не знають альтернативної точки зору. Щоб цю ситуацію змінити, вони повинні чути й інші позиції.
Практично це буде реалізовуватися наступним чином. Перший крок - це передача Нацбанком України телеканала БТБ Міністерству інформаційної політики, у першу чергу технічної бази. Аналіз технічної бази дозволить нам розробити кошторис. Протягом місяця ми створимо цей канал іномовлення. Ми маємо розробити дорожню карту, яким чином розповсюджуватиметься сигнал цього телеканалу. Тому паралельно будемо вести перемовини з кабельними операторами інших країн про те, щоб цей телеканал з’явився у їхній сітці. Уже зараз ми розпочали таку роботу з кабельними операторами Канади і США. Очевидно, що ми будемо домовлятися з мережами готелів у світі, щоб, наприклад, люди, які приїжджають у Туреччину чи Єгипет, у готелях бачили не єдиний телеканал з країн Східної Європи чи країн СНД - Russia Today.
Також паралельно ми будемо проводити інформаційну кампанію про створення Ukraine Tomorrow - за допомогою дипломатичних установ, посольств, брифінгів, телеканалів, з якими ми домовимось про наявність роликів у їхніх ефірах.

Ви заявляли, що для створення телеканалу будуть залучені кошти партнерів з США та Європи. Чи можна вже говорити про якісь конкретні домовленості?

Україна через ведення війни не може витрачати велику кількість бюджетних коштів на створення цього телеканалу, тому ми будемо просити про допомогу наших європейських та американських партнерів. Європейські лідери вже заявляли, що в Європі потрібно створити такий телеканал, який би відповідав викликам інформаційних загроз. Оскільки наше міністерство створено лише два тижні тому, і в ньому зараз працює три людини - я і два моїх заступники, - тому ми встигли лише розпочати ці перемовини.

Яка мета створення сайту "Інформаційних військ України"?

Це був наш "подарунок" росіянам на 23 лютого (День захисника Вітчизни, в Україні це свято нещодавно відмінили, - Ред.), саме цей день вважається датою створення "Інформаційних військ України". Якщо хочете, це такий тролінг. Ця платформа дозволяє дуже оперативно надавати правдиві новини та спростування фейкових новин людям, які на неї підписалися, а далі їхнє право - розповсюджувати цю інформацію чи ні. Наше завдання - це забезпечити інструменти дуже швидкого донесення правди через інтернет. Тому що я вважаю, що найкраща пропаганда - це правда.

Хто керує цією платформою?

Куратором сайту є один з моїх радників, відомий блогер з ніком KrusKrus, справжнє ім'я якого Олександр Барабашко (новопризначений радник Стеця, став відомий під час подій Майдану, коли вів стріми з місця протестів, - Ред.). Велика кількість блогерів зі значною кількістю підписників також зголосилися працювати над виробленням контенту. Так само над створенням контенту працюють аналітики міністерства.

Сайт "Інформаційних військ" щойно запустився, а вже отримав чимало критики…

Зокрема, почала дуже швидко розповсюджуватись інформація - спочатку структурами ФСБ, а потім швидко підхоплена користувачами соцмереж - про те, що сервер компанії, яка надає нам послуги для обслуговування сайту, нібито знаходиться у Москві, і дані, які вносить користувач, опиняться у російських спецслужб. Інформація є неправдивою і поширюється для того, щоб вбити саму ідею створення платформи. Насправді ця компанія знаходиться в Америці, але має представництва по всьому світу, у тому числі в Москві, так само, як і такі компанії як Facebook чи Google. Якщо ФСБ намагаються це зробити, отже ми на правильному шляху. Якщо б вони не намагалися завалити наш проект, то наші дії були б неефективними.

Останніми днями у вас з’явилися нові радники, зокрема колишній нардеп Олександр Бригинець та блогер KrusKrus. Який принцип їх підбору?

Принцип дуже простий. У кожного з радників є свій напрямок: блогери займаються інтернет-середовищем і соцмережами, Олександр Бригинець є інформаційним волонтером. Ця людина допомагала мені скласти карту так званих інформаційних білих плям - відсутності сигналу українських телеканалів і радіостанцій по периметру зіткнення на Сході України. Ще одна радниця Анна Коваленко - це та людина, яка повинна налагодити логістику і доставку українських тижневиків на Схід України.

Яка зараз ситуація з подачею сигналу українських радіо- та телеканалів на Донбасі?

Як відомо, вже відкрито кримінальне провадження проти керівництва луганської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ), яка технічно має забезпечувати роботу українських каналів. Вже є встановлені факти, що воно обслуговувало передавачі телеканалів так званих "ЛНР" та "ДНР". З моменту створення міністерства інормполітики ми почали вимагати від керівника КРРТ змінити керівника луганської філії, оскільки йде саботаж цієї роботи. На це він ніяк не реагував. Наслідком було підняття цього питання в уряді та звільнення цього керівника. Сподіваюся, що нове керівництво допоможе змінити ситуацію на краще, але поки вона, на жаль, лишається незмінною.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
19:44
20-Бер-2023
384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видат
20:00
18-Бер-2023
Шоковані всі — від Вашингтону до Москви. Два головних наслідки ордеру на арешт Путіна
Політичні наслідки рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президе
21:52
17-Бер-2023
Суд у Гаазі видав ордер на арешт злочинця путіна
Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ор
20:57
16-Бер-2023
ЗСУ уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції росії
Збройні сили України уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції та скл
21:14
15-Бер-2023
Українські захисники збили російський бомбардувальник під Бахмутом
У середу, 15 березня, українські захисники збили російський бомбардувальник Су-24 в р
22:50
14-Бер-2023
Найкращі студійні навушники для професіоналів: добірка 2023

Студійні навушники — це пристрої для прослуховування аудіо, які використовують зву

21:00
14-Бер-2023
Російський винищувач зіткнувся з американським безпілотником над Чорним морем
У Сполучених Штатах заявили, що 14 березня російський винищувач Су-27 зіткнувся над Ч
17:57
14-Бер-2023
У Чернігові вшанували українських добровольців
14 березня біля Меморіальних стел загиблим Захисникам України «Герої не вмирають! Віч
12:29
14-Бер-2023
В Чернігові відкривається нумізматична виставка
16 березня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів ста
Усі новини