реклама партнерів:
Головна » Кадрова політика. Колективу Українського інституту національної пам'яті представлено нового керівника

Кадрова політика. Колективу Українського інституту національної пам'яті представлено нового керівника


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
19 липня 2010 року, колективу Українського інституту національної пам'яті представлено нового керівника, яким став завідувач відділу етноісторичних досліджень Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор Валерій Солдатенко.
Керівника відомства представив Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов. Він подякував попередньому Голові УІНП Ігору Юхновському за проведену роботу і побажав Валерію Солдатенку плідної праці і успіхів у керівництві Інституту.
Звертаючись до колективу Українського інституту національної пам'яті, Валерій Солдатенко зазначив, що Інститут виконує важливе завдання – формує національну пам'ять українського народу. "Ця пам'ять повинна будуватись на вивченні усіх історичних періодів, дотримуючись принципів науковості та високої моральності", - наголосив він.

Джерело: Український інститут національної пам'яті

Пропаганда замість пам’яті
Український інститут національної пам’яті очолив фахівець із «марксизму–ленінізму» та «історії компартії»
Ярослава МУЗИЧЕНКО
«Чекістів колишніх не буває», — сказав свого часу Володимир Путін. Можна припустити, що «червоними пропагандистами» також залишаються на все життя. Зомбуючі лекції Вищої партійної школи, виконання упродовж десятиліть замовлень ЦК КПРС на «ідеологічно правильні» тексти, кар’єрне просування в розгалуженій системі компартійної інфраструктури — все це залишило слід у свідомості 64–річного уродженця Донбасу Валерія Солдатенка, якого у понеділок Кабмін призначив новим головою Українського інституту національної пам’яті. Пан Солдатенко не був єдиним претендентом на цю посаду. Іншим кандидатом був історик Анатолій Чайковський з Академії внутрішніх справ, подібної ж орієнтації. Ще раніше очолити Інститут готувався екс–віце–прем’єр Володимир Семиноженко, і навіть заявив пресі, що «реорганізації Інституту національної пам’яті не буде».
Самого Солдатенка на робочому місці — ні старому, ні новому — «УМ» не застала. Заступник директора УІНП Владислав Верстюк повідомив, що «курс досліджень не зміниться». «Нині Кабмін затверджує план заходів, — каже пан Верстюк. — Напрямки досліджень розробляли ще за участі Ігоря Юхновського, там є і Голодомор, і національно–визвольні змагання». Однак відомо, що Валерій Солдатенко вже кілька років «просуває» концепцію виправдання жахіть Голодомору «Великою Перемогою» у війні. Ще в 2003–му, напередодні 60–ї річниці Великого голоду, він опублікував у «Дзеркалі тижня» статтю «Голодний тридцять третій: суб’єктивні думки про об’єктивні процеси». Там переконує, що без голоду і втрат СРСР не зміг би перемогти у війні. «Автор завуальовано виправдовує Голодомор потребами «спровокованої капіталістичним світом» підготовки радянської держави до майбутньої війни, — пояснює «УМ» відома дослідниця геноциду 1933–го Людмила Гриневич. — Утім сучасні дослідження, навпаки, свідчать про прямий зв’язок між трагедією 1933 року і катастрофою Червоної армії в Україні у 1941 році».
Не випадково ця ж позиція відображена в офіційних документах Російської Федерації до річниці Голодомору в 2008 році. Мовляв, «пам’ятником жертвам голоду стали Дніпрогес, заводи Кузбасу» тощо. Це ідея, якою «годували» населення Країни Рад від дитсадка до могили — жертвувати собою в ім’я «світлого майбутнього». Компартія продовжує сповідувати ту ж ідеологію. А пан Солдатенко, очоливши УІНП, таки займатиметься Голодомором: адже слід підготувати базу для перегляду Закону «Про геноцид», про що заявляли депутати від Партії регіонів. Утім історик і сам є жертвою — його дід загинув у час Голодомору, а вже батько поїхав на Західну Україну стріляти в спини українським повстанцям. «Маємо ситуацію, коли національні архіви і тепер Інститут національної пам’яті підпорядковано комуністичній партії, — прокоментував «УМ» нове урядове призначення екс–директор архіву СБУ Володимир В’ятрович. — Вважаю, що це монополізація комуністами ідеологічного інструменту для відбілювання своїх злочинів. Важко уявити, щоб в Ізраїлі подібну до УІНП установу «Яд Вашем» очолив би нацист».

Джерело: Україна молода







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини