реклама партнерів:
Головна » 2010 » Липень » 23 » Кадрова політика. Колективу Українського інституту національної пам'яті представлено нового керівника

Кадрова політика. Колективу Українського інституту національної пам'яті представлено нового керівника


2010 » Липень » 23
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 766
ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
19 липня 2010 року, колективу Українського інституту національної пам'яті представлено нового керівника, яким став завідувач відділу етноісторичних досліджень Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор Валерій Солдатенко.
Керівника відомства представив Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов. Він подякував попередньому Голові УІНП Ігору Юхновському за проведену роботу і побажав Валерію Солдатенку плідної праці і успіхів у керівництві Інституту.
Звертаючись до колективу Українського інституту національної пам'яті, Валерій Солдатенко зазначив, що Інститут виконує важливе завдання – формує національну пам'ять українського народу. "Ця пам'ять повинна будуватись на вивченні усіх історичних періодів, дотримуючись принципів науковості та високої моральності", - наголосив він.

Джерело: Український інститут національної пам'яті

Пропаганда замість пам’яті
Український інститут національної пам’яті очолив фахівець із «марксизму–ленінізму» та «історії компартії»
Ярослава МУЗИЧЕНКО
«Чекістів колишніх не буває», — сказав свого часу Володимир Путін. Можна припустити, що «червоними пропагандистами» також залишаються на все життя. Зомбуючі лекції Вищої партійної школи, виконання упродовж десятиліть замовлень ЦК КПРС на «ідеологічно правильні» тексти, кар’єрне просування в розгалуженій системі компартійної інфраструктури — все це залишило слід у свідомості 64–річного уродженця Донбасу Валерія Солдатенка, якого у понеділок Кабмін призначив новим головою Українського інституту національної пам’яті. Пан Солдатенко не був єдиним претендентом на цю посаду. Іншим кандидатом був історик Анатолій Чайковський з Академії внутрішніх справ, подібної ж орієнтації. Ще раніше очолити Інститут готувався екс–віце–прем’єр Володимир Семиноженко, і навіть заявив пресі, що «реорганізації Інституту національної пам’яті не буде».
Самого Солдатенка на робочому місці — ні старому, ні новому — «УМ» не застала. Заступник директора УІНП Владислав Верстюк повідомив, що «курс досліджень не зміниться». «Нині Кабмін затверджує план заходів, — каже пан Верстюк. — Напрямки досліджень розробляли ще за участі Ігоря Юхновського, там є і Голодомор, і національно–визвольні змагання». Однак відомо, що Валерій Солдатенко вже кілька років «просуває» концепцію виправдання жахіть Голодомору «Великою Перемогою» у війні. Ще в 2003–му, напередодні 60–ї річниці Великого голоду, він опублікував у «Дзеркалі тижня» статтю «Голодний тридцять третій: суб’єктивні думки про об’єктивні процеси». Там переконує, що без голоду і втрат СРСР не зміг би перемогти у війні. «Автор завуальовано виправдовує Голодомор потребами «спровокованої капіталістичним світом» підготовки радянської держави до майбутньої війни, — пояснює «УМ» відома дослідниця геноциду 1933–го Людмила Гриневич. — Утім сучасні дослідження, навпаки, свідчать про прямий зв’язок між трагедією 1933 року і катастрофою Червоної армії в Україні у 1941 році».
Не випадково ця ж позиція відображена в офіційних документах Російської Федерації до річниці Голодомору в 2008 році. Мовляв, «пам’ятником жертвам голоду стали Дніпрогес, заводи Кузбасу» тощо. Це ідея, якою «годували» населення Країни Рад від дитсадка до могили — жертвувати собою в ім’я «світлого майбутнього». Компартія продовжує сповідувати ту ж ідеологію. А пан Солдатенко, очоливши УІНП, таки займатиметься Голодомором: адже слід підготувати базу для перегляду Закону «Про геноцид», про що заявляли депутати від Партії регіонів. Утім історик і сам є жертвою — його дід загинув у час Голодомору, а вже батько поїхав на Західну Україну стріляти в спини українським повстанцям. «Маємо ситуацію, коли національні архіви і тепер Інститут національної пам’яті підпорядковано комуністичній партії, — прокоментував «УМ» нове урядове призначення екс–директор архіву СБУ Володимир В’ятрович. — Вважаю, що це монополізація комуністами ідеологічного інструменту для відбілювання своїх злочинів. Важко уявити, щоб в Ізраїлі подібну до УІНП установу «Яд Вашем» очолив би нацист».

Джерело: Україна молода

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

14:53
05-Квіт-2020
На полігоні «Десна», що на Чернігівщині, тривають випробування модернізованого дослідного зразка танку Т-72
На полігоні «Десна», що на Чернігівщині, фахівцями Державного науково-дослідного інст
14:35
05-Квіт-2020
За загиблих у березні Захисників України помолилися в Чернігові
5 квітня в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православно
12:11
04-Квіт-2020
4. Звільнення Чернігова. (Тріумфальна весна 1918-го)
1 березня 1918-го став знаковим днем для України – того дня більшовики змушені були п
13:04
03-Квіт-2020
У Празі знесли памʼятник радянському маршалу Конєву
У пʼятницю вранці у Празі знесено памʼятник радянському маршалу Івану Конєву.
17:06
02-Квіт-2020
"Слуги народу" хочуть зустріч з президентом Зеленським, щоб запитати про скандальні плівки з Єрмаком
Нардепи від "Слуги народу" хочуть просити президента Володимира Зеленського зустрітис
16:36
01-Квіт-2020
Заява Євросоюзу щодо наслідків російського указу про володіння землею для Криму
Згідно з нещодавнім указом Президента Росії, більшу частину Криму та місто Севастопол
16:23
01-Квіт-2020
Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Генріха Бьолля (Німеччина) за 2020 рік
За поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України (президент Сергій Дзю
18:58
31-Бер-2020
Карантин? На Одещині відновили пам'ятник радянському вождю Леніну
Поки в Одесі та області посилено приймаються карантинні заходи щодо запобігання пошир
17:58
31-Бер-2020
3. Визволення Києва (Тріумфальна весна 1918-го)
У російсько-українській війні 1917-1918 років після підписання Брестського договору у
16:51
31-Бер-2020
Коронавірус підкрадається до Путіна: заразився лікар, який показував йому московську спецлікарню
У лікаря, який влаштовував президенту Росії Володимиру Путіну екскурсію по московські
Усі новини