реклама партнерів:
Головна » Карпачовій шукають заміну

Карпачовій шукають заміну


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У суботу Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) висунула на посаду уповноваженого з прав людини у Верховній Раді кандидатуру голови спілки Євгена Захарова, повідомляє "КоммерсантЪ-Украина".
У країні почалася боротьба за посаду омбудсмена - повноваження чинного уповноваженого, Ніни Карпачової, закінчуються 7 лютого. На цю посаду також будуть претендувати Геннадій Васильєв, Катерина Левченко, Валерія Лутковська та Сергій Головатий.
Звернення до Верховної Ради з проханням підтримати кандидатуру голови Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова на посаду омбудсмена з'явилося на сайті УГСПЛ в суботу. "Уповноваженим Верховної Ради з прав людини має стати представник громадянського суспільства, який має великий досвід правозахисної діяльності. Вважаємо, що гідним кандидатом на цю посаду є голова правління УГСПЛ Євген Захаров", - йдеться в повідомленні.
Термін повноважень чинного омбудсмена Ніни Карпачової минає 7 лютого. На цей пост пані Карпачова обиралася тричі - в 1998, 2003 і 2007 роках.
Вчора Євген Захаров підтвердив свою готовність боротися за пост омбудсмена. "У понеділок ми направимо листа на ім'я спікера Володимира Литвина з проханням висунути мою кандидатуру. Я готовий обійняти цю посаду, хоча в Україні уповноважений з прав людини стикається з найсильнішою протидією влади та силових структур", - зазначив пан Захаров, додавши, що оцінює свої шанси як невисокі.
Втім, на думку правозахисника, парламент не підтримає і кандидатуру пані Карпачової: "Її діяльність була малоефективною, омбудсмен могла б гостріше реагувати на порушення прав людини, активніше залучати міжнародну спільноту. Але для влади навіть її слабка критика виявилася неприйнятною. Гадаю, голосуватимуть за максимально лояльного до влади кандидата".
За інформацією "видання", претендувати на посаду уповноваженого з прав людини будуть також колишній генеральний прокурор (2003-2004), народний депутат Геннадій Васильєв, народний депутат Сергій Головатий (обидва - Партія регіонів), президент Міжнародного правозахисного центру "Ла Страда-Україна" Катерина Левченко і урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська. Водночас поки що ніхто з них відкрито не заявив про свої претензії на цю посаду. Лише пані Левченко підтвердила "виданню", що з нею велися переговори, правда, не уточнила, хто готовий висувати її на посаду омбудсмена.
"Я ще не думала про це, тільки прилетіла зі Страсбурга, але все може помінятися. Якби запропонували - я б погодилася обійняти цю посаду", - заявила пані Лутковська.
"Я сумніваюся, що це можливо. І навіть якщо це (висунення) відбудеться, потрібно буде, щоб за мене проголосували в сесійній залі. Хто, "регіони", за мене проголосують? Чи комуністи?" - розсміявся пан Головатий.
Як відомо, на минулому тижні Партія регіонів вирішила змінити свого представника в моніторинговому комітеті ПАРЄ - замість Сергія Головатого цей пост зайняла його колега по фракції Юлія Льовочкіна. Однією з причин перестановки стало те, що пан Головатий не є членом ПР.
"Ми будемо брати участь у процесі та пропонувати своїх кандидатів на посаду уповноваженого, але навряд чи це буде Сергій Головатий. Поки що фракція не розглядала окремі кандидатури, а взагалі, я вважаю, що і Ніна Іванівна Карпачова перебуває на своєму місці", - заявив заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Сас.
Слід зазначити, що сама Ніна Карпачова не дала однозначної відповіді на питання про те, чи буде вона висуватися на пост омбудсмена вчетверте. "Поки що я зайнята підготовкою щорічної доповіді про стан та дотримання прав людини в Україні, який представлю в парламенті на початку лютого. Про вибори-перевибори я не думаю", - заявила уповноважена з прав людини.

Нагадаємо, що уповноважена з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова назвала неприпустимим проведення судового засідання в умовах камери, оскільки це є "грубим порушенням принципу публічності судового розгляду та не відповідає п.1 ст.6 Європейської конвенції з прав людини, а також є обмеженням права на захист та може бути розцінено як жорстоке поводження", прокоментувавши рішення судді Шевченківського райсуду Києва Трубнікова провести виїзне засідання з обрання Тимошенко запобіжного заходу в камері Лук'янівського СІЗО.

Джерело: http://www.newsru.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини