ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Участь населення у розкачуванні гривні останніх днів була мінімальною. Про це «Коммерсанту-Украина» заявив експерт «Укрсоцбанку» Тантелі Ратувухері.
«Рекордні угоди на міжбанку не пояснюються ні ажіотажем з боку населення, ні спекуляціями з боку банків, ні проблемою ліквідності ринку, ні платежами за зовнішніми боргами. Навіть потенціал виходу «Нафтогазу» на ринок з купівлею валюти для закриття накопичених боргів перед Росією ще не пояснює нинішньої ситуації. Загалом же те, що відбувається на міжбанку, схоже на мобілізацію наявних на ринку валютних ресурсів для задоволення гарячого відчайдушного попиту. Це попит з боку великих гравців», – вважає Ратувухері .
«До того як долар досяг 8,7 грн/$ , попит був звичайним, але тепер він виріс. Широкі верстви населення телефонують і цікавляться, як і скільки можна купити валюти, а деякі виводять гроші з країни», – додає скарбник одного з банків. Нагадаємо, у грудні 2013 року Нацбанк провів рекордне рефінансування банків на 27,6 млрд грн із середньозваженою ставкою 7,13%, що у три рази більше від листопаду. При цьому які саме банки отримали дешеві гроші Нацбанк не повідомив.
Також у грудні Україна отримала $3 млрд російського кредиту.
Разом з тим в.о. прем’єр-міністра Сергій Арбузов звинувачує у різкому подешевленні гривні політичну складову. «Політична нестабільність чинить тиск на ринок готівкової валюти. Є напруга, незважаючи на відсутність економічних підстав для цього», – заявив Арбузов 4 лютого.
6 лютого міжбанківський ринок відкритився котируванням у діапазоні 8,9-9,1 грн./дол.