реклама партнерів:
Головна » 2012 » Листопад » 27 » Ключі від Євросоюзу – в руках України?

Ключі від Євросоюзу – в руках України?


2012 » Листопад » 27
Коментарі: 1 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
І тільки від політичної волі нашої держави й активності громадянського суспільства залежить розв’язання питання про членство країни в ЄС. Об’єднана Європа готова відкрити двері для входження України, але вітчизняні політики непродуманими діями можуть їх захлопнути.
Такий висновок авторка цих рядків зробила під час громадських слухань «Європейська перспектива для України після виборів – 2012», що днями пройшли в Одесі. Ініціатори цього актуального й велелюдного заходу – Інститут Євро-Атлантичного співробітництва, Представництво Фонду Конрада Аденауера.
Змістовні виступи доповідачів та конструктивна дискусія учасників поважного зібрання щодо угоди про Асоціацію Україна – ЄС та українське головування в ОБСЄ у 2012 році не залишила байдужими ні дипломатів, ні експертів. Ні науковців, ні журналістів. Йшлося передусім про політичні перспективи підписання та ратифікацію згаданої Угоди, особливості й правові наслідки Угоди про асоціацію Україна – ЄС. Завершується технічне узгодження тексту Угоди. Після підписання країни–члени Європейського Союзу мають прийняти рішення про її ратифікацію.
Як зазначав голова представництва ЄС в Україні, польський дипломат Ян Томбінський, для прийняття позитивного рішення Україна повинна показати наявність усіх необхідних політичних елементів, щоб не було жодного сумніву, що наша держава прагне рухатися в напрямку асоціації з ЄС. Повинні бути виконані належні політичні критерії.
- З боку ЄС були визначені різні елементи, які також повинні бути дотримані для проведення українсько-європейського саміту. Це і результати виборів, і те, яким чином Україна вирішить названі ЄС політично мотивовані справи щодо колишніх членів уряду, і продовження зусиль щодо реформування судової системи. Виконання цих пунктів зможе суттєво прискорити проведення саміту, – наголосив Посол. – Угода про асоціацію – фундамент для відносин на найближчі роки. Але не завдання ЄС визначати українську політику.
Так, політичний курс наша держава обирає самостійно. Та навіть пересічний громадянин усвідомлює, що, зокрема, угода про зону вільної торгівлі – це доступ до європейського ринку, можливість вивести вітчизняну продукцію на новий, конкурентоспроможний ринок.
Вагомим кроком до європейського співтовариства і цивілізації стане й майбутнє головування України в ОБЕС, що має відбутися наступного року. Плюси головування для поступу країни вперед, для зміцнення партнерства з державами сусідами й, передусім Молдовою, відзначали у виступах і директор представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, і Надзвичайний і Пвноважний Посол Республіки Молдова в Україні Іон Ставіле, і голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Борис Тарасюк, і науковий директор ІЄАС Олександр Сушко, і головний спеціаліст відділу комунікацій з євроінтеграційних питань Департаменту європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Павлина Мовчан.
За словами військового експерта ІЄАС Ігоря Козія, Україна, головуючи в ОБСЄ, може чимало зробити для врегулювання «заморожених» конфліктів на пострадянському просторі – у Придністров’ї, в Нагорному Карабаху, на Кавказі. Адже українські дипломати вміють переконувати, знаходити шлях до злагоди й примирення.
Безперечно, ключі Україна має. Але чи зможе скористатися ними покаже час. Перспектива членства хороша: можливість жити за європейськими стандартами. Тільки б не перекреслили благі наміри внутрішнє політичне протистояння. Влада не вельми горить бажанням рухатися на Захід.

Ольга Чернякова, «Європейська Україна».
Фото автора.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 Костянтин • 00:00, 28-Лис-2012
От хоч вбийте, не бачу плюсів від того членства... За кордон відпочивати? Так я й так їзжу були б гроші. Вчитися? Так вони вже не рік як запрошують.... А от мінусів - набагато більше.
avatar

Останні новини

12:07
14-Жов-2021
COVID-сертифікат про вакцинацію: як реагувати, якщо не вдається створити електронний документ
Понад 1,8 мільйонів українців на сьогодні успішно користуються електронним документом
10:56
11-Жов-2021
Військові навчання Україна-НАТО спричинили істерику серед російських пропагандистів
Про те, що російські пропагандисти давно переплюнули всі досягнення їхнього натхненни
00:40
05-Жов-2021
Відповіді на найпоширеніші питання про е-лікарняні

В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров'я видаватимуть електронні ліка

18:03
01-Жов-2021
У Чернігові презентували збірник документів Антибільшовицького блоку народів
24 вересня в Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського п
15:03
29-Вер-2021
Військові навчання Rapid Trident-2021 спричинили нову хвилю агресії боку Росії
З 20 вересня по 1 жовтня 2021 року на базі Міжнародного центру миротворчості та безпе
15:24
28-Вер-2021
Міф чи реальність: що криється за наймасштабнішими військовими навчаннями Росії «Захід-2021»
На думку багатьох українських фахівців у сфері оборони, військовими навчаннями, що пр
14:50
28-Вер-2021
Сучасна Білорусь: тоталітаризм, диктатура та політичні репресії
У 2020 році в Республіці Білорусь відбулись вибори президента. Здавалось, звичайна по
12:14
27-Вер-2021
Здобуття Білоруссю державної незалежності в 1991 році
Після завершення Другої світової війни в Білорусі наступні десять років ще тривала пі
19:43
26-Вер-2021
Боротьба України з великою корупцією: підтримка ЄС має визначальне значення, але потрібно більше результатів
Європейська палата аудиторів опублікувала звіт з аудиту ефективності підтримки ЄС у б
19:40
26-Вер-2021
Українські МСП отримають консультації за COVID-19 Ваучерами від міжнародної консалтингової компанії
Консалтингова компанія CIVITTA за дорученням Європейського Союзу і уряду Німеччини на
Усі новини