ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Кращий захист – це напад. Цю велику істину зрозуміли ефективні (вже можна стверджувати) керівники Дніпропетровської області. На сьогодні вже чітко прослідковується, як саме оточення Коломойського буде діяти на Донбасі.
Трагедія у Маріуполі показала недостатність простого заходу українських силовиків у населений пункт регіону. Взявши під контроль основні установи міста проукраїнські структури не змогли його втримати. Після невдачі заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан заявив, що негайно потрібні рішення з питань управління вичищених від сепаратистів регіонах. Пропонувалась передача повноти влади військовим комендантам. З огляду на недієздатність або навіть продажність місцевих регіонівських еліт, така пропозиція видається максимально оптимальною. Але, на жаль, дійшли до цього лише після серйозного провалу у другому за чисельністю населення місті Донецької області, коли більшість мешканців втратило довіру до українських силових структур. Звісно, основною причиною була технологічна провокація сепаратистів, але при належній підготовці цього могло і не статися.
Після зазначених подій керівництво Дніпропетровщини вирішило піти іншим шляхом. Одразу було об’явлено про набір додаткових батальйонів територіальної оборони. Спочатку здавалось, що таке могло статися через страх втратити і Дніпропетровську область. Але сьогоднішні події говорять про інше. Юрій Бутусов у Faceboock заявив про взяття під контроль оперативним штабом «Південь» чотирьох західних районів Донецької області, а саме: Красноармійського, Великоновоселівськго, Олександрівського та Добропільскього. В цих районах серйозного сепаратистського рух виявлено не було. Адже у останніх ресурси небезмежні. Навіть більше, там спокійно провели зворотній референдум про приєднання до Дніпропетровської області. Цим і вирішили скористатися.
Так, 11 травня в м. Красноармійськ, а раніше у Добропілля, увійшли допоміжні батальйони Національної гвардії, що підпорядковуються дніпропетровському керівництву. В захисті ними міськвідділку міліції помічені навіть інкасаторські машини «Приватбанку». Чому має пропадати цінний ресурс, адже ж банки закриті, а машини стоять? Одразу після прибуття було об’явлено, що найближчим часом у райадміністраціях цих районів зміняться керівники. З огляду на це, далі ми будемо спостерігати певний експеримент, ціль якого знаходження найбільш оптимального та дієвого механізму заспокоєння ситуації та відновлення влади у донецькому краю. Навіть з можливим приєднання до Дніпропетровщини.
А тепер найцікавіше. З огляду на те, що в регіоні більшість мешканців відверто втомилася від безвладдя нова сила, котра буде рухатися з Заходу області, може отримати достатню довіру. Якщо дніпропетровцям вдасться встановити порядок у цих чотирьох районах, то на фоні хаотичного АТО і сепаратистського шабашу, бійці Коломойського будуть виглядати майже рятівниками. Ще більше даному твердженню може допомогти факт подальшої ескалації ситуації після референдуму та, особливо, після виборів президента України.
У випадку неможливості отримання авторитету у мешканців Донеччини діяльність Дніпроветровців теж не буде марною. Завдання мінімум, що можна поставити, це створення певної захисної буферної зони на підступах до Дніпропетровської області.
Чи стане діяльність дніпропетровців стратегією просування, чи виключно захисту на периферії, покаже час. Але як казав Троцький, технологію може витіснити інша технологія, а не обурення її противників.