ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
У Цахкадзорі (Вірменія) і Ченду (Китай) завершилися командні чемпіонатах світу з шахів. У чоловіків перемогу виборов Китай, у жінок – Грузія. Наші чоловіки другі, жінки – на п’ятому місці.
ЖІНКИ. 9 тур (28.04) ------------------ Польща – Казахстан 2:2 Єгипет – Україна 0½:3½ Росія – США 3½:0½ Китай – Грузія 1½:2½ Вірменія – Індія 1:3
Чемпіонський титул вперше здобули грузинки, слідом розташувалися потужні збірні Росії і Китаю. Українки в останньому турі перемогли Єгипет, але це вже не мало особливого значення і не дозволило піднятися хоча б на сходинку вгору. Цього разу перемоги здобули Анна і Марія Музичук, Анна Ушеніна, внічию зіграла Інна Гапоненко. Збірна Україна фінішувала на 5-му місці, як і чотири роки тому, повторивши тим самим свій антирекорд. Кращий індивідуальний результат у Марії Музичук, яка підтвердила не випадковість щойно завойованого чемпіонського титулу. Надійно зіграли Наталія Жукова і Інна Гапоненко. Довгий час не йшла гра у Анни Музичук, а результат Анни Ушеніної виглядає і взагалі провально.
Результати українських шахісток
Підсумкова таблиця (жінки)
Призери жіночих командних чемпіонатів світу
ЧОЛОВІКИ. 9 тур (28.04) ------------------ Вірменія – Єгипет 3½:0½ Росія – Ізраїль 2½:1½ Угорщина – Україна 2:2 США – Куба 3:1 Китай – Індія 3:1
Вочевидь, українці не особливо вірили у можливість наздогнати Китай, тож швидко заключили мирову на всіх дошках – 2:2 і друге підсумкове місце. Чудовий результат у цілому, який, з огляду на перипетії турнірної боротьби, більше засмутив, аніж порадував. Без замін відіграв у складі збірної Василь Іванчук, який особисто здобув чверть всіх командних очок. Вдало виступили Юрій Криворучко і Олександр Моісеєнко. Павло Ельянов багато виручав партнерів у першій половині змагань, але в подальшому діяв невпевнено і зазнав двох поразок. Руслан Пономарьов єдиний, хто не здобув жодної перемоги і завершив турнір з мінусовим показником. Але, з іншого боку, Руслан впевнено тримав удар на першій дошці, проти лідерів команд-суперниць (єдина поразка – в другому турі), залишаючи партнерам можливість здобути матчеві перемоги за рахунок успіху на останніх дошках.