реклама партнерів:
Головна » 2013 » Жовтень » 11 » Комуністам не під силу заблокувати євроінтеграцію

Комуністам не під силу заблокувати євроінтеграцію


Коментарі: 1 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Для референдуму про вступ до Митного союзу немає поки ані юридичних підстав, ані відчутної підтримки суспільства. Тож експерти сумніваються в успішності спроб українських лівих заблокувати євроінтеграцію.
Намагаючись ініціювати референдум щодо вступу України до Митного союзу (МС), українська Компартія насправді не сподівається на успіх, вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко. На думку експерта, вона радше намагається нагадати про себе українським виборцям і відпрацювати "значні кошти", джерело яких може бути поза межами України. "Для комуністів тут процес важливіший за результат. Для них це прекрасна мобілізаційна та рекламна кампанія під час значного зниження їхніх рейтингів популярності перед президентськими виборами 2015 року", - підкреслив Черненко.
Він не виключив, що активність КПУ спостерігатиметься до дня саміту Східного партнерства у Вільнюсі наприкінці листопада, де має бути підписана Угода про асоціацію Україна-ЄС, "а потім всі про це забудуть".

Ще один ініціатор референдуму про вступ до Митного союзу – колишній голова адміністрації президента України Віктор Медведчук. На чолі громадської організації "Український вибір" він також бере участь в ініціативних зборах та агітує за зближення України з Росією та МС. Медведчук заявив, що "референдум відбудеться за будь-якої політичної погоди" і Угоду про асоціацію України з ЄС буде денонсовано.
Однак Олександр Черненко переконаний, що такі заяви також є свідченням виконання замовлення "закордонних спонсорів" організації Медведчука. "Вони намагаються показати цим спонсорам у своїх звітах, що в Україні проводиться якась діяльність. Але те, що ця діяльність не має жодного впливу на українську політичну реальність, в їхніх звітах не відображається", - зазначив Черненко.

Опозиція не бачить небезпеки для євроінтеграції
Комуністи не змогли переконати офіційні органи в тому, що референдум зі вступу до Митного союзу вимагає народ України, а не лише функціонери Компартії. Так вважає народний депутат від "Батьківщини", колишній член ЦВК Руслан Князевич. В інтерв'ю DW він нагадав, що 2 жовтня Окружний адмінсуд заборонив представникам Центральної виборчої комісії бути присутніми на ініціативних зборах комуністів.
На думку Князевича, це означає, що всі ці збори тепер стали нелегітимними і не матимуть жодних правових наслідків. "Представник ЦВК має оцінити, чи відповідають ініціативні збори вимогам законності. Потім цей представник має доповісти свою оцінку на засіданні ЦВК і дати членам комісії свою рекомендацію щодо реєстрації таких ініціативних груп", - сказав Князевич.

ЦВК підозрює КПУ у фальсифікаціях
Заступниця голови ЦВК Ганна Усенко-Чорна на засіданні комісії 8 жовтня заявила по відхилення чергової заяви про реєстрацію ініціативної групи з референдуму про вступ України до Митного союзу. За її словами, до ЦВК надійшли заяви про проведення 21 зборів громадян, які більше схожі "на спам, аніж на документи, які підтверджують намір громадян ініціювати такий захід як всеукраїнський референдум". Усенко-Чорна запропонувала передати ці заяви на експертизу до прокуратури, щоби встановити правдивість зазначених в них даних. Вона підозрює, що "ініціатори зборів намагаються створити штучне враження про інтерес громадян до референдуму і ввести в оману ЦВК".
Непрямим підтвердженням цього стали ініціативні збори 9 жовтня у Миколаєві. Комуністи, організатори зборів, заявили, що на них зареєструвалися майже дві з половиною тисячі громадян, тоді як міліція і журналісти нарахували не більше двох сотень присутніх. На ініціативних зборах у Донецьку 6 жовтня спостерігачі нарахували близько півтори тисячі учасників. Але про ці збори не було жодних анонсів у відкритих джерелах інформації, а всіх учасників організовано доставили на місце мітингу автобусами. В місцевій пресі повідомлялося, що всі ці люди були активістами Компартії.

Комуністи скаржаться європейським лівим
У відповідь на відмову ЦВК у реєстрації ініціативних груп лідер КПУ Петро Симоненко проголосив нову тактику: від 10 жовтня розпочати збір підписів громадян на підтримку референдуму. А член президії Центрального комітету Компартії України Олександр Голуб в інтерв'ю DW заявив про намір оскаржити рішення судів та ЦВК в судах вищої інстанції.
Також Голуб сказав, що його партія "поінформувала про незаконні й абсурдні дії української влади всі ліві партії у Європарламенті". В такий спосіб, пояснив він, КПУ намагається вплинути на ратифікацію угоди про асоціацію з ЄС в національних парламентах країн Євросоюзу та донести до європейської громадськості інформацію про порушення демократичних прав і свобод в Україні.

Джерело: Німецька хвиля
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 СВIДОМIТ • 10:07, 11-Жов-2013
Педроинтеграцию блокировать не надо. А спросить людей нужно обязательно.
avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини