реклама партнерів:
Головна » Конфлікт навколо Лаври невигідний ані політикам, ані конфесіям

Конфлікт навколо Лаври невигідний ані політикам, ані конфесіям


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Конфлікт навколо Києво-Печерської лаври невигідний ані політичним, ані релігійним силам в Україні, цього можуть домагатися лише ті, хто хоче розв'язати в країні широкомасштабний конфлікт
Таку точку зору висловив у коментарі УНІАН релігієзнавець, доктор філософських наук, професор кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Юрій Чорноморець.
"Нікому в Україні це невигідно. Навпаки, для всіх політичних і релігійних сил можливий конфлікт навколо лаври - справжній чи уявний - категорично не потрібний і вкрай небезпечний", - констатує релігієзнавець.
Юрій Чорноморець нагадав, що 22 лютого Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій виступила із зверненням, в якому всі церкви були покликані зберегти єдину соборну Україну і не допустити сепаратизму.
Він зазначив, що УПЦ КП "взагалі вкрай невигідно мати хоч найменший конфлікт з УПЦ".
"Сьогодні УПЦ КП виступило з ініціативою про початок переговорів з УПЦ, і якщо станеться хоч найменший замах на лавру - про переговори можна буде забути на десять років як мінімум. Важливо зрозуміти, що ніяких підстав турбуватися про лавру немає: ніхто нічого не вивозив. І міліція, яка охороняє заповідник та цінності, передані монастирю - мощі, ікони, предмети старовини - ніколи не дасть нічого вивезти", - зазначив Юрій Чорноморець.
"У цьому контексті чистою провокацією було повідомлення про те, що з території лаври щось вивозиться. Ченці з УПЦ КП, на яких посилалися як на джерело, категорично спростували ці домисли", - підкреслив релігієзнавець.
Щодо заклику "заблокувати Почаєвську лавру", який цієї ночі пролунав зі сцени Євромайдану разом із закликом "перешкоджати вывезению цінностей з Києво-Печерської лаври", Юрій Чорноморець зазначив, що ці заяви були зроблені активістом Павлом Добрянським, який заборонений у служінні главою УПЦ КП патріархом Філаретом за екстремістські висловлювання.
«Провокаційні висловлювання майже відразу ж були спростовані зі сцени Євромайдану. Було оголошено, що ніяких цінностей з лаври не вивозиться, все спокійно, там чергують активісти, нікому туди йти не треба», - сказав Юрій Чорноморець.

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату до Української Православної Церкви (Московського Патріархату) з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні
Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі брати і сестри!
У цей трагічний і доленосний момент історії українського народу як ніколи очевидною є потреба подолати розділення Православної Церкви в Україні, яке триває вже понад 20 років, та утворення в Україні єдиної Помісної Української Православної Церкви.
Існуюче розділення тісно пов’язане з розділенням у суспільстві, живить його і підживлюється від нього. Єдина Помісна Церква повинна і могла би відігравати потужну миротворчу та об’єднуючу роль в суспільстві, сприяти порозумінню між різними силами, недопущенню розпалювання ворожнечі на національній, релігійній, регіональній, мовній основі. Замість цього ми не раз бачили, як суперечності між нашими Церквами лише поглиблювали суспільні розділення. З допомогою Божою цьому слід покласти край.
Звертаємося до єпископату і духовенства Української Православної Церкви (Московського Патріархату) – нам слід відкинуті всі колишні образи та залишити в минулому суперечки. Маємо негайно розпочати діалог про об’єднання в єдину Помісну Православну Церкву. Переконані, що Вселенський Патріарх та більшість інших Помісних Православних Церков з радістю приймуть наше спільне рішення про подолання в Україні церковного розділення та визнають автокефалію єдиної УПЦ.
Дорогі брати і сестри! Від слів про необхідність об’єднання мусимо переходити до справ, бо лише у справах виявляється щирість нашого спільного бажання припинити розділення Церкви в Україні.
Нехай Бог допоможе нам у добрій справі на благо Церкви і України!

За дорученням Священного Синоду
УПЦ Київського Патріархату

З любов’ю у Христі –
ФІЛАРЕТ, Патріарх Київський і всієї Руси-України
22 лютого 2014 р.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини