реклама партнерів:
Головна » 2020 » Липень » 24 » Коронавірус: ЄС та Україна підписали угоду про макрофінансову допомогу для обмеження негативних наслідків пандемії

Коронавірус: ЄС та Україна підписали угоду про макрофінансову допомогу для обмеження негативних наслідків пандемії


2020 » Липень » 24
Автор: Журналіст
Коментарі: 0
Переглядів: 182
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Європейська Комісія, від імені Європейського Союзу, та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання макрофінансової допомоги. Остання є частиною пакету макрофінансової допомоги обсягом у 3 млрд євро, що його Єврокомісія запропонувала для підтримки країн-партнерів зі сфери сусідства та розширення (детальніше тут). Мета підтримки — допомогти цим країнам впоратися з негативними економічними наслідками пандемії коронавірусу. Євросоюз продемонстрував солідарність з Україною в часи пандемії та вже мобілізував пакет допомоги обсягом у 190 млн євро у ґрантах, аби допомогти Україні в реагуванні на чинну кризу у сфері охороні здоров’я та пом’якшити негативні соціально-економічні наслідки пандемії.

Кошти макрофінансової допомоги будуть надані у вигляді довготермінових позик на дуже сприятливих умовах. Вони сприятимуть підвищенню макроекономічної стабільності та пом'якшенню серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії. Програма макрофінансової допомоги для України має обсяг до 1,2 млрд євро та складається із двох однакових траншів.

Валдіс Домбровскіс, Виконавчий віцепрезидент Європейської Комісії з питань економіки для людей, який також відповідає за макрофінансову допомогу Україні, сказав таке: “Реагуючи на кризу, ми діємо не лише в межах власних кордонів, а й пропонуємо допомогу країнам зі сфери нашого сусідства. Ми надаємо Україні 1,2 млрд євро підтримки. У такий спосіб ми також показуємо наші наміри й надалі підтримувати реформи в Україні. Ми раді завершенню переговорів щодо Меморандуму про взаєморозуміння щодо нової програми макрофінансової допомоги. Ми продовжимо активно підтримувати орієнтацію на реформи та стратегічний шлях, яким Україна вирішила слідувати”.

Паоло Джентілоні, Єврокомісар з питань економіки, сказав: “Євросоюз продовжує підтримувати Україну та її народ у ці важкі часи. Угода, яку ми підписали сьогодні, дає Україні доступ до макрофінансової допомоги ЄС обсягом у 1,2 млрд євро. Ця угода також відображає серйозні наміри України продовжувати реформи. Це фінансування та ці реформи допоможуть Україні подолати серйозні економічні випробування, спричинені пандемією коронавірусу.”

В рамках Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного 23 липня, Україна та Євросоюз погодили політичні заходи, які Україна зобов’язується виконати, аби отримати допомогу. Зокрема, Меморандум містить вісім політичних заходів, що стосуються зміцнення управління державними коштами, урядування та верховенства права, конкуренції на газовому ринку, покращення бізнес-клімату та управління державними підприємствами. Окрім конкретних політичних заходів, Україна також повинна продовжувати співпрацю з МВФ. Зобов’язання України зберігати незалежність Національного банку є необхідною умовою для побудови впевненості та довіри і підтримки продуктивної співпраці між Україною та її міжнародними партнерами.

Контекст
Макрофінансова допомога є частиною ширшого партнерства ЄС із країнами-сусідами та є особливим інструментом реагування на кризові ситуації. Така допомога є доступною країнам зі сфери розширення та сусідства Євросоюзу, що стикаються із серйозними проблемами, пов’язаними з платіжним балансом. Вона демонструє солідарність Євросоюзу із цими країнами у часи безпрецедентної кризи.

Щоб отримати макрофінансову допомогу, країни повинні відповідати критеріям поваги до демократичних принципів, прав людини та верховенства права. Вони повинні також брати участь у програмі фінансової допомоги від МВФ. З огляду на пандемію COVID-19, макрофінансова допомога також доступна партнерам, що отримують кризове фінансування від МВФ, зокрема в рамках Інструменту швидкого фінансування (RFI).

22 квітня Європейська Комісія запропонувала Рішення щодо надання макрофінансової допомоги десяти країнам зі сфери розширення та сусідства у контексті пандемії COVID-19. 25 травня 2020 року його погодили Європейський Парламент та Рада ЄС.

Для підтримки країн-сусідів та регіону Західних Балкан, окрім макрофінансової допомоги, ЄС використовує також і інші інструменти. Зокрема, це гуманітарна, бюджетна, технічна допомога, а також сприяння інвестиціям у найбільш уражені пандемією коронавірусу сфери через механізм змішаного фінансування та гарантії Європейського фонду сталого розвитку.

Представництво Європейського Союзу в Україні
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:37
08-Сер-2020
12 років тому російські бомбардувальники в Грузії збивалися українськими ракетами
Хвалити Ющенка в Україні – річ вкрай невдячна. Та й, будемо чесними, хіба багато є пр
17:22
07-Сер-2020
Чернігівським районним судом притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності
Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнанн
21:42
06-Сер-2020
За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові
6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
21:37
06-Сер-2020
Рейтинг "Слуги народу" продовжує падати
За рік рейтинг президентської партії "Слуга народу" знизився з 65-40% до 26%, але при
12:37
05-Сер-2020
АНОНС. Панахида в Чернігові за воїнами, що загинули в липні в боях за незалежність України
6 серпня, у четвер, об 11:00 в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці
22:51
03-Сер-2020
Форум «Сіверська брама» на Чернігівщині
Три дні наприкінці липня – неймовірно цікавих і насичених крутою програмою – тривав у
22:00
03-Сер-2020
Анонс. Презентація збірника наукових праць «Чернігівські старожитності»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пр
20:10
02-Сер-2020
«Чорнобиль» додав до нагород ще премію BAFTA за найкращий мінісеріал
Британсько-американський серіал "Чорнобиль" виробництва телеканалу HBO і телемережі S
15:52
01-Сер-2020
Чернігів. Національна пам’ять: чому це важливо?
У чому полягає відмінність між історією та національною пам’яттю, виховання громадяни
20:27
30-Лип-2020
Україна на Донбасі втратила трьох відданих патріотів та мужніх захисників
Командування об’єднаних сил із сумом повідомляє, що з початку тижня ми втратили трьох
Усі новини