реклама партнерів:
Головна » 2011 » Червень » 10 » Костенко судититься з Януковичем за червоний прапор

Костенко судититься з Януковичем за червоний прапор


2011 » Червень » 10
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 643
ПОДІЇ


Віктор ЯНУКОВИЧ порушив Конституцію, підписавши закон щодо офіційного використання червоного прапора, вважає народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.
6 червня Конституційний суд відкрив провадження за поданням лідера УНП щодо конституційності ганебного закону. Ю. КОСТЕНКО поділився своїми міркуваннями щодо спроб реалізації іноземних сценаріїв розколу України, пов’язаних з червоним прапором.
– Якими були мотиви вашого подання до Конституційного суду?
– Я переконаний, що Конституційний суд має зупинити спроби розкрутити закордонний сценарій розколу України, складовою якого є політичні ігри навколо червоного прапору. Іноземні політтехнологи щосили роздмухують регіональний сепаратизм, посилюючи міжетнічну та міжнаціональну напругу у нашій країні. В реалізації закордонного сценарію задіяні парламентська більшість, президентська адміністрація, неофашистські проросійські організації та українські праворадикали, які начебто «боронять українську незалежність». Це яскраво засвідчили події 9 травня у Львові та задекларовані комуністами плани на 22 червня. Нині Україну в чергове намагаються втягнути у жорстке громадянське протистояння попри те, що за новітню історію вдалося уникнути кровопролиття на початках незалежності, громадських сутичок в 2004 році та міжетнічних зіткнень у Криму.
– Однак Президент Янукович посилається на те, що червоний прапор – це символ перемоги у Великій вітчизняній війні, оскільки тотожний прапору, вивішеному над Рейхстагом у 1945 році…
– Червоний прапор було принесено 1918 року на радянських багнетах, і Україна не має з ним нічого спільного. Прапор перемоги, у відповідності із законом про його офіційне використання в Україні, зображує комуністичні серп і молот, а його червоний колір – це символ радянських репресій та Голодомору. Під червоним прапором Україна втратила у 20-х роках 20-го сторіччя незалежність, український народ став жертвою геноцидів, масових вбивств, репресій. Під червоним прапором Україна зазнала придушення свободи в часи СРСР, масові арешти дисидентів. Як цинічно висловився один з соратників Лєніна – комуністи «загвинтили Україну так міцно, що живильний сік побіг аж до Москви». То чи мають українці вклонятися зловісному червоному кольору? Для України прапором перемоги має бути лише державний синьо-жовтий прапор!
– В вашому конституційному поданні стверджується, що закон про червоний прапор суперечить Конституції. Які саме статті порушено?
– Ганебний закон суперечить самій ідеології Основного закону України як незалежної, суверенної, демократичної та цивілізованої держави. Закон порушує 20 статтю Конституції, оскільки червоний прапор не є державною символікою або символікою територіальних громад, а є символом неіснуючої держави та однієї з політичних партій. Брутально проігноровано статтю 15 Конституції, яка передбачає, що жодна ідеологія не може бути визнана державою як обов'язкова. Використання символів колишньої комуністичної імперії, яка поневолювала нації та народи, суперечить ідеологічним настановам щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України (частини 1 та 2 статті 17), а також встановленим у статті 18 Конституції цілям зовнішньополітичної діяльності. Оскільки запроваджується обов'язкове використання червоного прапора нарівні з Державним прапором України, то парламент повинен проголосувати за цей документ не менш, ніж двома третинами від конституційного складу, як вимагає закон стосовно порядку використання державних символів України. Нав'язуючи чужинську символіку, пострадянська влада не лише підриває злагоду, а й плюндрує гідність українців, зокрема тих, хто особисто зазнав втрат в страшні часи тоталітарного режиму. Реанімація радянської символіки комуністичних організацій, які вчиняли злочини проти людства та української нації, є неприпустимою.

Джерело: Прес-служба УНП
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:17
25-Лют-2020
Від початку існування метою гурту Go_A було популяризувати українську мову
Про це в інтерв’ю "Прямому" розповіла солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
"
21:08
24-Лют-2020
Забужко: “В Укpaїнi зapaз фopмують “шлункoвo-кишкoву” нaцioнaльну iдeнтичнicть. Цe пoвopoт у СРСР. .."
Пиcьмeнниця Окcaнa Зaбужкo зaявилa, щo нинiшня pитopикa влaди Укpaїни cвiдчить пpo тe
12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
Усі новини