реклама партнерів:
Головна » Крім викидів сірки Чернігів може атакувати амброзія?!

Крім викидів сірки Чернігів може атакувати амброзія?!


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Не дарма кажуть: біда не ходить одна. За даними Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення у 2010 році в порівнянні з 2001 роком збільшився у 2,6 рази і досяг 47,4 тисяч тонн. Це пов’язано, головним чином, зі збільшенням виробництва ТЕЦ електроенергії з низькоякісного вугілля, орендованої ТОВ «ТехНова» у Чернігівської міської громади. Це підприємство – головний забруднювач атмосферного повітря в області (близько 36% викидів стаціонарних джерел забруднення).
Крім того, територія навколо, орендованої Чернігівської ТЕЦ, сильно забур’янена і забруднена амброзією. Автор виявив по вулиці Ушинського, 20, якраз навпроти головного корпусу ТЕЦ, декілька соток хащ готової до цвітіння амброзії. Тож якщо її негайно не знищити (і не тільки біля ТЕЦ!), то чернігівців, які вже звикли до того, що на їх голови випадають тисячі тонн сірчаних сполук, чекає викид квітчаного пилку амброзії.

Нагадаю.
Амброзія – це однорічний злісний карантинний бур’ян заввишки 20 – 180 см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 метрів, зневоднюючи і виснажуючи його.
Розмножується амброзія насінням, яке утворює в великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30 – 40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80 – 100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті до 40 років.
Амброзія, як чужинка, не має природних ворогів (тварини її не їдять) і відзначається великою біологічною активністю. Вона здатна заглушити та витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі.
Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання –амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, проходить різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.
У самому Чернігові амброзія вперше була виявлена у 2007 році. Вважається, що потрапила вона у місто зі щебенем, який використовували для ремонту доріг. Сприяє поширенню амброзії і висока температура, яка встановилася в цьому році після відзначення 20-річчя незалежності України.

Сергій Соломаха
Джерело: Прес-служба Чернігівської обласної організації Української народної партії






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини