реклама партнерів:
Головна » Крім викидів сірки Чернігів може атакувати амброзія?!

Крім викидів сірки Чернігів може атакувати амброзія?!


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Не дарма кажуть: біда не ходить одна. За даними Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення у 2010 році в порівнянні з 2001 роком збільшився у 2,6 рази і досяг 47,4 тисяч тонн. Це пов’язано, головним чином, зі збільшенням виробництва ТЕЦ електроенергії з низькоякісного вугілля, орендованої ТОВ «ТехНова» у Чернігівської міської громади. Це підприємство – головний забруднювач атмосферного повітря в області (близько 36% викидів стаціонарних джерел забруднення).
Крім того, територія навколо, орендованої Чернігівської ТЕЦ, сильно забур’янена і забруднена амброзією. Автор виявив по вулиці Ушинського, 20, якраз навпроти головного корпусу ТЕЦ, декілька соток хащ готової до цвітіння амброзії. Тож якщо її негайно не знищити (і не тільки біля ТЕЦ!), то чернігівців, які вже звикли до того, що на їх голови випадають тисячі тонн сірчаних сполук, чекає викид квітчаного пилку амброзії.

Нагадаю.
Амброзія – це однорічний злісний карантинний бур’ян заввишки 20 – 180 см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 метрів, зневоднюючи і виснажуючи його.
Розмножується амброзія насінням, яке утворює в великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30 – 40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80 – 100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті до 40 років.
Амброзія, як чужинка, не має природних ворогів (тварини її не їдять) і відзначається великою біологічною активністю. Вона здатна заглушити та витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі.
Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання –амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, проходить різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.
У самому Чернігові амброзія вперше була виявлена у 2007 році. Вважається, що потрапила вона у місто зі щебенем, який використовували для ремонту доріг. Сприяє поширенню амброзії і висока температура, яка встановилася в цьому році після відзначення 20-річчя незалежності України.

Сергій Соломаха
Джерело: Прес-служба Чернігівської обласної організації Української народної партії






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:57
26-Груд-2024
Війська КНДР на курщині продовжують зазнавати втрат
Держава-агресор росія продовжує використовувати війська КНДР у бойових діях проти Укр
19:03
25-Груд-2024
Авіакатастрофа в Казахстані: 38 людей загинули
У авіакатастрофі в Казахстані, яка сталась сьогодні вранці, загинули щонайменше 38 лю
18:12
23-Груд-2024
Рухівці про місцеву "ЄС": політика Порошенка чи "Вени"?
Провід обласної організації Народного Руху України заслухав інформацію Володимира Сту
11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
Усі новини