Кримські депутати ініціюють позачергову сесію, щоб звільнити керівництво автономії
Нинішній конфлікт в кримському парламенті тлів із грудня минулого року, але тодішній заколот проти голови Верховної Ради Криму «регіонала» Анатолія Гриценка не вдався, бо за нього заступилося київське партійне начальство. Втім, коріння нинішньої ситуації – в розколі кримської організації Партії регіонів. Серед тих, хто підписав вимогу про проведення позачергової сесії (а їх, за останніми даними, 38 депутатів зі 100) – чимало «регіоналів» і всі висуванці Російського блоку – політичного союзника Партії регіонів із фракції «За Януковича!».
До них також приєдналися комуністи і депутати від партії «Союз». За словами представника останніх Володимира Кличникова, нова опозиція має підтримку вже двох третин депутатів. Лідер Російського блоку Олександр Свистунов пояснив намагання скинути з посад своїх колишніх політичних соратників тим, що вони не виконують коаліційну угоду, погрузли в корупції і земельних аферах. Проте, за словами того ж Свистунова, жоден із депутатів – його однопартійців із урядової коаліції так і не вийшов.
Спікера кримського парламенту все ще роздумує
Голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко зараз перебуває у відрядженні, за неофіційними даними, в Києві. За ними ж, він хоче знову заручитися підтримкою Віктора Януковича. Але його близький соратник, голова мандатної комісії парламенту автономії Григорій Йоффе заявив на прес-конференції в Сімферополі, що юридичне управління Верховної Ради АРК вважає, що підстав скликати позачергову сесію немає. Водночас, за даними Григорія Йоффе, частину підписів депутати уже відкликали. За його словами, спікер ще не ухвалив якогось рішення, оскільки регламент залишив йому час ще подумати, щонайменше, до вечора п’ятниці.
Як тільки з’явилася інформація про наміри представників владної коаліції кримського парламенту вкоротити владного віку своїм же керівникам, журналісти запідозрили тут вплив нового начальника кримської міліції Геннадія Москаля. Але він сам не коментує ситуацію в кримському парламенті. А вже згадуваний Олександр Свистунов заперечив синхронність чи узгодженість виступу політичних опонентів Анатолія Гриценка і правоохоронців. Каже – це співпадіння.
Водночас місцеві оглядачі зазначають, що у випадку відставки нинішнього кримського керівництва, запідозреного в корупції, до влади в автономії можуть прийти представники прокремлівських сил, в чому Геннадій Москаль, безумовно, не зацікавлений. Найвірогідніше, як вважають місцеві оглядачі, частина депутатів намагається скористатися ситуацією для переформатування кримської влади. У будь-якому випадку ближчим часом кримську владу серйозно штормитиме.
Володимир Притула.
Джерело: Радіо Свобода