реклама партнерів:
Головна » Лікувальні властивості перцю чорного

Лікувальні властивості перцю чорного


Коментарі: 1 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Біологічно активною речовиною, що зумовлює дію плодів перцю чорного на організм, є алкалоїд піперин, кількість якого сягає 9 %. Крім нього в плодах містяться й інші алкалоїди - піперинін, піперамін, піперестин А і піперилін. Вони є пекучими речовинами, зокрема, пекучість піперину проявляється навіть у мільйонному розведенні його водою. У плодах перцю знайдено також і непекучі алкалоїди - гавісин та ізогавісин. Запах перцю зумовлений наявністю у ньому до 2,5 % ефірної олії. До складу ефірної олії входять феландрен, каріофілен, піперонал, дигідрокарвеол, цитраль. У плодах також містяться смоли, жирна олія, багато крохмалю.
У медицині перець застосовують як засіб, що збуджує апетит і стимулює травлення. Під впливом перцю активізується амілаза (фермент, який розщеплює крохмаль на моносахариди), підвищується рівень мукополісахаридів у печінці та шлунку. Перець чорний має здатність стимулювати серцеву діяльність, а завдяки алкалоїду піперину - нервові закінчення та роботу кровоносних судин нижньої частини тіла, тому він корисний при млявій діяльності кишківника.
Перець чорний входить до складу багатьох лікувальних засобів в системі аюр-ведичної медицини Індії. Очищений екстракт перцю і його алкалоїд піперин виявляють противиразкову дію, пригнічують блювотний рефлекс. При цьому виявлено також підвищення всмоктувальної властивості кишківника. Отже, засоби з чорного перцю можуть підвищувати біодоступність ліків.
Перець підвищує статеве збудження, стимулює і тонізує кровообіг. Допомагає відновити еластичність кровоносної системи, нормалізувати кров'яний тиск.
В лікувальних цілях перець використовують при таких хворобах як абсцес, СНІД, артеріосклероз, артрит, астма, спортивні пошкодження, серцеві порушення, хронічний ларінгіт, порушення кровообігу, застуда, закріп, водянка, дисперсія, втома, метеоризм, гангрена, гонорея, гіперхолестеролемія, артеріальна гіпертензія, менструальні розлади, мігрені, нудота, невралгії, болі, фарингіт, ревматизм, ревматоїдний артрит, тонзиліт, вугрі. Місцево застосовують при виразках, лишаї, обмороженнях, поперекових болях.
В якості гомеопатичного засобу використовують при сліпоті, астмі, кашлі, дифтерії, дизентерії, вушних хворобах, печії, грижі, корі, ожирінні, коклюші, пневмонії, дихальних порушеннях, ревматичній подагрі, ревматизмі, стоматиті.
Перець червоний підвищує апетит, покращує перистальтику кишок. Покращує кровообіг, допомагає очищувати кишечник. Офіційна медицина використовує як засіб від простуди і кашлю. Заспокоює нудоту, блювання, зменшує запальні процеси у шлунку і печінці. Підвищує потенцію. А також допомагає від водянки.
Протипоказання, побічна дія.
У великих дозах перець подразливо діє на нервові закінчення.Плоди перцю протипоказані при підвищеній кислотності шлунку та при запальних процесах у шлунково-кишковому тракті, нирках та печінці. Перець найбільше згодиться тим, хто веде малорухливий спосіб життя і потребує збудження діяльності та кишківника, прискорення перетравлення їжі. При надмірному вживанні перцю червоного як наслідок є геморой.

Джерело: http://botanicka.narod.ru

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 aksakal • 22:25, 02-Жов-2010
Благодаря острому красному перчику в витаминизированной таким образом "Перцовке" украинский мужчина получает бонус - 4 дополнительных года жизни по сравнению с русским мужиком - потребителем чистой водяры. Правда, наш козак со своей перцовкой уступает 18 (!!!) лет итальянцу с его красненьким кьянти: в среднем италмужчины лидируют в Европе по продолжительности жизни: 80 лет ( сравни:укрказаки-62года)
avatar

Останні новини

17:10
29-Бер-2023
Архімандрит Авраамій Лотиш вийшов зі складу УПЦ МП і перейшов до канонічної ПЦУ
Член Духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій (Л
19:12
28-Бер-2023
У Варшаві відкрилася фотовиставка про місто-героїв Чернігів
27 березня 2023 року у приміщенні Варшавської школи економіки (SGH) відбулося відкрит
19:36
26-Бер-2023
Доступ до об'єктів Києво-Печерської лаври може бути тимчасово обмежений
На території Києво-Печерської лаври працює комісія з перевірки наявності, умов зберіг
20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
13:58
24-Бер-2023
5 міфів про виразкову хворобу

Ритм життя більшості сучасних людей просто не залишає часу на те, щоб повноцінно в

20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
19:44
20-Бер-2023
384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видат
20:00
18-Бер-2023
Шоковані всі — від Вашингтону до Москви. Два головних наслідки ордеру на арешт Путіна
Політичні наслідки рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президе
Усі новини