Лише 11,2% чернігівців знають свого депутата-мажоритарника
А чи пам’ятає територіальна громада та виборці округу свого депутата-мажоритарника?
Задавшись цим питанням волонтери ЧММГО “Молодіжний інформаційний центр” провели дослідження в обласному центрі 26-27 березня цього року. Всього було опитано 410 мешканців нашого міста, які голосували на минулих виборах.
Респонденту задавали лише одне питання: “Чи знає він свого депутата?”. У відповідь почути можна було багато чого: і що люди знають про депутатів, і що вони мали її на увазі. А от із прізвищами депутатів було важко. Згадували нардепів, представників влади, депутатів облради та міської минулих скликань, а також депутатів-“списочників”. І добре було, коли у відповіді згадувався принаймні один депутат-мажоритарник або районної, або міської, або обласної ради.
Лише 46 респондентів, що становить 11,21% від усіх опитаних, змогли назвати прізвища свого депутата, якого було обрано по їхньому округу.
Це дослідження можна вважати “тестовим”.
Нагадуємо депутатам, що згідно статті 10 Закону України про статус депутата місцевих рад депутат повине “підтримувати зв’язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території”.
“Молодіжний інформаційний центр” у травні планує провести більш ґрунтовне дослідження на тему: “Як працює твій депутат”, під час якого виборцям будуть поставлені питання не лише про діяльність депутатів-мажоритарників, а про роботу партійних організацій в Чернігові.
Джерело: Свєтікова Марічка, "Чернігівський монітор"